Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kiedy jest następna aktualizacja podróży? Data kolejnej rewizji zielonej listy i kraje, które zmieniły się w ostatnim ogłoszeniu

Wyniki ostatniego przeglądu Ograniczenia ruchu w Wielkiej Brytanii ona była Ujawniono w czwartek 26 sierpnia.

Zawsze te reklamy Brytyjczycy z niecierpliwością czekają na niego z niecierpliwością na wyjazd za granicę, z szalonymi spekulacjami na ten temat Wszelkie możliwe zmiany.

tam było Ruch w trzech menu w najnowszej aktualizacji, z Kanadą i Azorami na zielonej liście, ale zostań indykiem zatrudnienie czerwona lista Cios dla tych, którzy chcą spędzić wakacje.

Oznacza to, że wiele krajów pozostaje Bursztynowa lista (Z Kwarantanna dla osób, które nie zostały w pełni zaszczepione) albo Czerwona Lista (obowiązkowa kwarantanna hotelowa) Oto data następnego przeglądu.

Co wydarzyło się w ostatnim ogłoszeniu podróżniczym?

W czwartek 26 sierpnia wyniki ostatniego przeglądu zostały wstępnie ogłoszone przez rząd szkocki, który uszeregował kraje na równi z resztą Wielkiej Brytanii.

Przeniesiono łącznie siedem krajów Do zielonej listy podróży bez kwarantanny:

 • Azory (Portugalia)
 • Kanada
 • Dania
 • Finlandia
 • Liechtenstein
 • Litwa
 • Szwajcaria

Kraje z Zielonej Listy nie zmieniły swojego statusu, ale zmieniły się dwa kraje bursztynowy Dla mnie Czerwona lista z ograniczeniami w kwarantannie hotelowej w miejscu:

Jednak zgodnie z oczekiwaniami popularne europejskie destynacje turystyczne na bursztynowej liście – jak Hiszpania Wszyscy uniknęli bardziej restrykcyjnych ograniczeń.

Ogłoszono, że wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od godziny 4:00 w poniedziałek 30 sierpnia.

Szkocki minister transportu Michael Matheson powiedział po ogłoszeniu: „Z zadowoleniem przyjmujemy ostatnie zmiany dla Szkotów z bliskimi w Kanadzie, ale po raz kolejny pokazuje, że podróże międzynarodowe pozostają wyzwaniem”.

„Niezwykle ważne jest, abyśmy chronili ten postęp poprzez ciągłą czujność w zakresie importu i nadal wzywali do ostrożności, biorąc pod uwagę ryzyko stwarzane przez zmienne budzące niepokój” – dodał.

READ  Atak dronów na Ukrainie wywołuje poważny pożar paliwa na Krymie | Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

Kiedy jest następny przegląd podróży?

Przeglądy krajów znajdujących się na brytyjskiej Zielonej Liście ograniczeń dotyczących ruchu na światłach odbywają się co trzy tygodnie, a najnowsze ogłoszenie pojawi się 26 sierpnia.

Ta recenzja pojawiła się w czwartek (który był wcześniej najpopularniejszym dniem dla aktualizacji), chociaż poprzednie dwa ogłoszenia ukazały się w środy.

Podążanie za tym schematem oznacza, że ​​następny program podróżniczy powinien się odbyć w czwartek 16 września o godzinie 17:00, chociaż jest bardzo prawdopodobne, że nadejdzie dzień wcześniej.

W przeciwieństwie do innych głównych wydarzeń w Covid odpowiedźAktualizacje dotyczące podróży zwykle nie towarzyszą rządowa konferencja prasowa Zmiany zostały zamiast tego opublikowane na Twitterze przez sekretarza ds. transportu Granta Shappsa.

Jakie są zasady systemu sygnalizacji świetlnej?

System sygnalizacji świetlnej jest wybierany na podstawie następujących kryteriów:

 • Odsetek ludności kraju, która została zaszczepiona
 • wskaźnik infekcji
 • Rozprzestrzenianie się niepokojących zmiennych
 • Dostęp państwa do wiarygodnych danych naukowych i sekwencjonowania genetycznego

Obecnie istnieje pięć klas sygnalizacji świetlnej, w porównaniu do dwóch, gdy sekretarz ds. transportu Grant Shapps po raz pierwszy ogłosił system w maju 2021 r.

 • Zielony kolor: Przybysze muszą przejść test przed wyjazdem na trzy dni przed powrotem do Wielkiej Brytanii, a także test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w drugim dniu powrotu lub wcześniej. Kwarantanna nie ma zastosowania (chyba że wynik testu na COVID jest pozytywny) i nie ma wymagań dotyczących dodatkowych testów.
 • Zielona lista zegarków: Te same zasady co zielona lista. Jednak kraje z tej listy są „zagrożone przejściem od zielonego do bursztynowego”, prawdopodobnie w bardzo krótkim czasie.
 • Bursztyn: Wszyscy podróżni muszą przejść test przed wyjazdem na trzy dni przed powrotem, a także test reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) w drugim dniu powrotu lub wcześniej. Nieszczepieni podróżni powinni również izolować się przez 10 dni i mieć drugi test PCR ósmego dnia. Dodatkowy opcjonalny test mógłby zostać wykonany piątego dnia, z wynikiem negatywnym pozwalającym nieszczepionym podróżnym na „przetestowanie” kwarantanny. Test PCR musi być nadal wykonany w dniu 8, niezależnie od wyniku opcjonalnego testu PCR w dniu 5.
 • czerwony: Przybysze z krajów Czerwonej Listy muszą odbyć 10-dniowy pobyt w zarządzanym hotelu kwarantanny w cenie 1750 GBP za osobę, testy przed wyjazdem i obowiązkowe testy PCR w dniu drugim lub przed dniem ósmym.