Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kevin Spacey pojawia się w sądzie, gdzie sędzia mówi, że znajomość jego filmów przez ławę przysięgłych nie jest przeszkodą w obsłudze

Kevin Spacey pojawia się w sądzie, gdzie sędzia mówi, że znajomość jego filmów przez ławę przysięgłych nie jest przeszkodą w obsłudze

Kevin Spacey pojawił się w doku w sądzie koronnym Southwark w Londynie, aby stawić czoła 12 zarzutom napaści na tle seksualnym.

Aktor, znany z ról w „House of Cards” i „American Beauty”, siedział na szklanym molo w sali sądowej nr 1 w eskorcie funkcjonariuszy doku. Miał na sobie ciemny garnitur z jasnoniebieską koszulą i różowym krawatem.

Więcej z Variety

Sprawie przewodniczy Mr. Wall Justice, którą rozpatrzy 12-osobowe jury. Patrick Gibbs KC występował w imieniu aktora, podczas gdy Christine Agney KC i Shauna Ritchie reprezentują prokuraturę.

Pierwszy dzień rozprawy dotyczył wyłącznie wyboru ławy przysięgłych. Sędzia Wall powiedział, że usprawiedliwił 16 potencjalnych przysięgłych z powodów osobistych, w tym obowiązków związanych z pracą i opieką. Spośród pozostałych potencjalnych ławników wybrano 14: 12 faktycznych przysięgłych i dwóch zastępców, którzy pozostaną nawet po wszczęciu sprawy przez prokuraturę.

Potencjalnych jurorów poproszono również o wypełnienie kwestionariusza, w którym określono wszelkie kwestie, które mogłyby ich dyskwalifikować z zasiadania w jury. Z notatek sędziego wynika, że ​​wielu z nich powiedziało, że słyszało o Spaceyu, jak powiedział pan Wall: „Jestem pewien, że oskarżony będzie zadowolony, wiedząc, że wielu z was zna jego nazwisko lub widziało jego filmy, ale to nie dyskwalifikuje cię z zasiadania w tej ławie przysięgłych”.

Po wybraniu 14 członków jury, na sali sądowej odczytano 12 zarzutów, przed którymi stanął Spacey, i każdy z przysięgłych został zaprzysiężony.

Następnie sędzia Wall poinstruował ławę przysięgłych o zakresie ich roli w procesie, która polegałaby na rozpoznaniu sprawy poprzez ocenę dowodów przed nimi, i ostrzegł ich, aby nie czytali, nie oglądali ani nie słuchali żadnych doniesień medialnych ani rozmów w mediach społecznościowych o tym. walizka. Powiedział im: „Jesteście tymi, którzy przyszli ocenić dowody”. „Ty decydujesz, które dowody są ważne”.

Poinformował ich również, że chociaż dołożono wszelkich starań, aby proces przebiegał szybko, czasami mogą wystąpić opóźnienia, dlatego przysięgli powinni „przynieść ze sobą dobrą książkę, ponieważ może się ona przydać”.

READ  Recenzja Xiaomi Pad 5: Najlepszy telefon Xiaomi do zaoferowania. interwał

Jakby dla ustalenia tego faktu, sprawa została teraz odroczona do piątku rano, kiedy prokuratura powróci, aby złożyć oświadczenie wstępne.

Najlepszy skład

Zapisz się do Biuletyn jest różnorodny. Aby uzyskać najnowsze wiadomości, śledź nas dalej FacebookI ŚwiergotI Instagram.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cały artykuł.