Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Johnson: Ukraińcy, którzy nielegalnie przyjeżdżają do Wielkiej Brytanii, mogą zostać wysłani do Rwandy Imigracja i azyl

Ukraińscy uchodźcy mogą zostać wysłani do Rwandy, jeśli wyjadą do Wielkiej Brytanii bez pozwolenia, Boris Johnson W eskalacji rządowych planów deportacji osób podróżujących przez kanał w poszukiwaniu schronienia.

Podczas wizyty w stolicy Rwandy, Kigali, premier wezwał także państwa NATO i G7, by nie zawierały „złego pokoju” w konflikcie między Ukraina I Rosja, mówiąca, że ​​to eskaluje machinę wojenną Władimira Putina.

Wcześniej Johnson powiedział, że ukraińscy uchodźcy mogą zostać wysłani do Rwandy zgodnie z prawem Kontrowersyjny program rządowy Odsłonięty w kwietniu Cannes „To się po prostu nie wydarzy.”.

Ale Spotkanie Szefów Rządów Wspólnoty Narodów (CHOGM) zostało zapytane, czy Ukraińcom przybywającym łodzią grozi deportacja na Wschód. AfrykaPowiedział: „Jedynymi okolicznościami, w których ludzie byliby wysłani do Rwandy byłoby, gdyby przybyli do Wielkiej Brytanii nielegalnie, podważając w ten sposób nasze bezpieczne i legalne trasy. Myślę, że dajemy Ukraińcom 130 000 wiz i mają co najmniej dwie bardzo dobre trasy przyjechać do tego kraju”.

— Ale jeśli przyjeżdżasz tu nielegalnie, podkopujesz wszystkich, którzy przyjeżdżają tu legalnie. I to jest szalone. Obawiam się, że odpowiedź brzmi: tak, teoretycznie mogłaby. Ale myślę, że to bardzo mało prawdopodobne.

Oświadczenie Johnsona brzmiało następująco:

  • Politycy z 11 krajów europejskich potępili plan Rwandy i Wielkiej Brytanii. Okazało się jednak, że podczas spotkania z prezydentem kraju Paulem Kagame w czwartek Johnson nie podniósł kwestii łamania praw człowieka, mimo wcześniejszych oznak, że to zrobi.

  • zanim Poznaj księcia Karola W piątek Johnson był optymistyczny, mówiąc, że w następnej kolejności będzie bronił polityki Został podobno opisany przez następcę tronu jako „przerażający” – Ale źródła Downing Street i Clarence House wskazały, że sprawa nie zostanie podniesiona.

  • Rząd Rwandy potwierdził, że otrzymał już od rządu Wielkiej Brytanii 120 milionów funtów na zakwaterowanie osób ubiegających się o azyl, które jeszcze nie przybyły, i wydał część pieniędzy.

  • Premier obiecał 372 miliony funtów pomocy dla krajów zmagających się z rosnącymi cenami żywności.

READ  Porty Japonii są zalane pumeksem z podwodnego wulkanu | Japonia

Krytycy reakcji rządu na wojnę na Ukrainie sugerowali, że ingeruje Wielka Brytania Mniej Ukraińców na mieszkańca z większości Europy.

Ennur Solomon, dyrektor generalny Rady ds. Uchodźców, powiedział: „W przeciwieństwie do brytyjskiej opinii publicznej, która otworzyła swoje drzwi, by powitać Ukraińców w desperackich poszukiwaniach bezpieczeństwa, nasz premier potwierdził, że rząd zamierza traktować ich jak ludzi. towary Do transportu z Wielkiej Brytanii do Rwanda. „

W komentarzach wygłoszonych na kilka dni przed planowanym dołączeniem do przywódców G7 w Niemczech, a następnie do NATO w Hiszpanii, Johnson ostrzegł również, że „zmęczenie Ukrainą” mogło uderzyć w niektóre z głównych mocarstw zachodnich.

„Moje przesłanie dla moich kolegów w G7, a w szczególności w NATO brzmi: „Teraz nie jest czas na kompromisy i zachęcanie Ukraińców do zaakceptowania złego pokoju, dla pokoju, dla którego są wezwani do oddania części ziemi w wymiany na zawieszenie broni”. Myślę, że to byłaby katastrofa. Będzie to impuls do dalszej eskalacji Putina, kiedy tylko zechce.

Rząd w Kigali potwierdził, że zaczął wydawać pierwszą wypłatę 120 milionów funtów na program azylowy, który został podpisany w ramach wspólnego porozumienia w kwietniu.

„Ponieważ miało to na celu przygotowanie wszystkich obiektów i wszystkich innych instytucji do wzmocnienia operacji – tak właśnie się stało” – powiedziała rzeczniczka rządu Rwandy Yolande McCullough.

Naciskana na to, czy którekolwiek z tych środków faktycznie zostało wydane, powiedziała: „Częściowo dlatego, że musieliśmy się przygotować i byliśmy gotowi na przyjęcie pierwszych imigrantów 14 marca”.

Johnson obiecał, że w maju rozpocznie wysyłanie tysięcy osób ubiegających się o azyl 4,000 mil dalej, po pogłębieniu zaniepokojenia rosnącą liczbą małych łodzi przewożących osoby ubiegające się o azyl przez kanał.

Na początku tego miesiąca lot inauguracyjny został przerwany po sensacyjnej godzinie 11, która rządziła Europejski Trybunał Praw Człowieka (Europejski Trybunał Praw Człowieka).

READ  Owce ścinają 18 kg wełny po trzech latach ciąży | Nowa Zelandia

Wśród zarzutów, że Charles może podnieść politykę imigracyjną na ich spotkaniu, Johnson był optymistyczny, gdy zapytano go, jaka będzie jego odpowiedź. W rozmowie z nadawcami w szkole w Kigali premier powiedział: „Ludzie muszą być otwarci na politykę, krytycy muszą być otwarci na politykę. Wiele osób dostrzega jej oczywiste zalety. Więc tak, oczywiście, jeśli Widzę Księcia jutro, wyjaśnię to jasno.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Kilka godzin później Downing Street i Clarence House odrzucili możliwość starcia. Źródła z obu stron powiedziały, że nie podniosą tej kwestii podczas spotkania.

Członkowie Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europawśród krajów takich jak Armenia, Francja, Niemcy, Grecja, Islandia, Włochy i Turcja, aby potępić Wielką Brytanię za jej zachowanie w sprawie Rwandy w czwartek.

Frank Schwab z Niemiec powiedział: „Rwanda nie może być partnerem w jakimkolwiek porozumieniu migracyjnym. Bardzo niepokojące jest to, że Wielka Brytania jest gotowa na skompromitowanie poszanowania [the ECHR) because of a single decision it doesn’t like. The bill [of rights] Stworzyłoby to akceptowalną kategorię naruszeń praw człowieka”.

Dodał: „Jesteś częścią kwestionowania i ostatecznego zniszczenia tej organizacji i jej wartości. Zostaw go w spokoju”.