World

Greta Thunberg dostaje swoją pierwszą szczepionkę na krukowicę i wzywa innych do zaszczepienia

Greta Thunberg dostaje pierwszą szczepionkę przeciw Covidowi, prosi innych o zastrzyk – wcześniej krytykuje bogate kraje za „marnowanie wszystkich szczepionek”

  • Greta Thunberg powiedziała, że ​​była „tak wdzięczna i wyjątkowa” za zdobycie swojego pierwszego hitu ضربة
  • 18-letnia Greta zamieściła na Twitterze swoje zdjęcie z naklejką na ramieniu
  • Napisała: „Rozmieszczenie szczepionki na całym świecie jest bardzo nierównomierne”

Greta Thunberg powiedziała, że ​​jest „niezwykle wdzięczna i za przywilej” otrzymania pierwszej dawki szczepionki Covid-19 – i skrytykowała światową dystrybucję szczepionki jako „zbyt nierówną”.

18-letnia szwedzka aktywistka na rzecz klimatu opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym ma nadrukowaną lisią twarz na ramieniu, używając hashtagów „#VaccineEquity” i „#VaccineForAll”.

Thunberg należy do grupy sławnych młodych twarzy, które zachęcają innych do ciosów, gdy są im przedstawiane.

Napisałam: Dzisiaj dostałam pierwszą dawkę szczepionki COVID-19. Jestem bardzo wdzięczna i zaszczycona, że ​​mogę mieszkać w części świata, w której faktycznie mogę otrzymać szczepienie.

Ale kontynuowała: „Dystrybucja szczepionki na całym świecie jest bardzo nierównomierna.

18-letnia szwedzka aktywistka na rzecz klimatu opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym ma na ramieniu zadrukowaną gipsową twarz lisa, używając hashtagów „#VaccineEquity” i „#VaccineForAll”.

Thunberg należy do grupy sławnych młodych twarzy, które zachęcają innych do ciosów, gdy są im przedstawiane.

Thunberg należy do grupy słynnych młodych twarzy, które zachęcają innych do dźgnięcia, gdy są przedstawiani

Thunberg należy do grupy sławnych młodych twarzy, które zachęcają innych do ciosów, gdy są im przedstawiane.

Thunberg należy do grupy słynnych młodych twarzy, które zachęcają innych do dźgnięcia, gdy są przedstawiani

Według New York Times. „84 procent strzałów oddanych na całym świecie zostało oddanych w krajach o wysokich i średnich dochodach. Tylko 0,3 procent strzałów oddano w krajach o niskich dochodach.

“Nikt nie jest bezpieczny, dopóki wszyscy nie będą bezpieczni. Ale kiedy otrzymasz szczepionkę, nie wahaj się. To ratuje życie. #EqualityVaccine #Vaccine for All”.

READ  Dubai Princess Sheikha Latifa Rashid Al Maktoum publikuje nagranie małego kota stojącego do trzech tygrysów na swoim luksusowym terenie

Gwiazdy, w tym David Beckham, Olivia Colman i Billie Eilish, napisali do światowych przywódców, domagając się dzielenia się nadwyżkami szczepionek na koronawirusa z biednymi krajami.

Greta napisała: „Dzisiaj dostałam pierwszą dawkę szczepionki COVID-19.  Jestem bardzo wdzięczny i uprzywilejowany, że mogę mieszkać w części świata, w której mogę otrzymać szczepienie

Greta napisała: „Dzisiaj dostałam pierwszą dawkę szczepionki COVID-19. Jestem tak wdzięczny i uprzywilejowany, że mogę mieszkać w części świata, w której mogę otrzymać szczepienie”.

W liście otwartym opublikowanym przed czerwcowym szczytem G7 znani ambasadorowie UNICEF ostrzegli, że bez zapewnienia „uczciwych i sprawiedliwych” dostaw szczepionek na arenie międzynarodowej, świat pozostanie narażony na przyszłe mutacje wirusa.

Piosenkarka Olivia Rodrigo, 18 lat, odwiedziła Biały Dom na początku tego miesiąca, aby omówić szczepienia młodzieży z prezydentem Joe Bidenem i powiedziała fanom, że zaszczepienie się na Covid jest najważniejszą rzeczą, jaką mogą zrobić dla swoich bliskich.

Reklama