Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykanka, która odmówiła aborcji na Malcie, pojechała do Hiszpanii, aby przerwać ciążę |  poronienie

Amerykanka, która odmówiła aborcji na Malcie, pojechała do Hiszpanii, aby przerwać ciążę | poronienie

Była Amerykanką Wniosek o aborcję odmówiono na Malcie po wystąpieniu objawów poronieniaW czwartek jej prawnik powiedział, że pozwolono jej wyjechać do Hiszpanii, aby tam zakończyć ciążę.

Andrea Prudente, 38, 16 tydzień ciąży, była na wakacjach w Malta ze swoim partnerem, Jayem Wilderem, kiedy tydzień temu zaczęła poronić i trafiła do szpitala z ciężkim krwawieniem.

W trosce o zdrowie Prudente para poprosiła o aborcję, gdy powiedziano im, że ciąża nie jest już możliwa. Prośba została jednak odrzucona, ponieważ Malta w żadnych okolicznościach nie zezwala na aborcję.

Lekarze odmówili potwierdzenia, że ​​jest zdolna do podróżowania, ale od tego czasu poczyniono przygotowania poprzez ubezpieczenie podróżne pary, aby umożliwić jej podróż na hiszpańską wyspę Majorka.

Firma ubezpieczeniowa zakończyła przygotowania do transportu lotniczego na Majorkę. „Andrea spodziewa się jej uwolnienia, ponieważ maltańska porada medyczna jest dla niej, aby pozostać pod obserwacją” – powiedziała Reuterowi prawniczka pary, Lara Dmitrievich.

„Andrea przechodzi wiele psychologicznie. Ale tutaj na Malcie lekarze mają związane ręce, ponieważ zgodnie z prawem popełniliby przestępstwo przerwania ciąży”.

Para ma odlecieć w czwartek lotniczą karetką.

Malta jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Ministerstwo Zdrowia nie skomentowało sprawy.

READ  Minister finansów: Irlandia będzie walczyć z globalną stawką podatku od osób prawnych w gospodarce światowej