Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Niedawna katastrofa samolotu w Miami: Ekspert ds. Lotnictwa mówi, że „cud więcej nie boli”, gdy NTSB osiąga budżetowe linie lotnicze

Awaria samolotu na międzynarodowym lotnisku w Miami

samolot Z 126 osobami na pokładzie zapalił się Kiedy podwozie załamało się na pasie startowym o Międzynarodowy port lotniczy Miami Wtorek.

Do tragicznego wypadku doszło, gdy samolot Red Air przyleciał z Santo Domingo na Dominikanie Miami– Rzecznik Departamentu Lotnictwa Ded Greg Chen.

Trzy osoby zostały lekko ranne i przewiezione do szpitala na leczenie, a pozostałych pasażerów przetransportowano autobusami z miejsca wypadku do terminalu.

To cud, że nikt więcej nie został ranny, powiedział CBS News ekspert ds. lotnictwa Scott Harrington, chwaląc pilota za zapewnienie, że samolot „jest zaparkowany w pozycji umożliwiającej dotarcie sprzętu ratunkowego do samolotu”.

Tymczasem śledczy z Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu rozpoczęła dochodzenie W wypadku, w którym próbują ustalić przyczynę zawalenia się podwozia.

Samolot przylatywał z Santo Domingo około 17:30, kiedy doszło do wypadku.

Wydawało się, że spoczął w pobliżu trawiastego obszaru z boku pasa startowego.

1655971200

Pasażerowie uciekają z samolotu po tym, jak zapalił się na lotnisku w Miami

Samolot przewożący 126 osób zapalił się po tym, jak awaria podwozia spowodowała poślizg na pasie startowym w Międzynarodowy port lotniczy Miami Wtorkowy wieczór (21 czerwca).

Pasażerowie uciekają z samolotu po tym, jak zapalił się na lotnisku w Miami

Samolot przewożący 126 osób zapalił się po tym, jak awaria podwozia spowodowała poślizg na pasie startowym na międzynarodowym lotnisku w Miami we wtorek wieczorem (21 czerwca). Wysłani pasażerowie z samolotu, trzy osoby zostały lekko ranne i przewiezione do lokalnych szpitali na leczenie Miami-Dade Fire Rescue powiedziało, że opanowali pożar i ograniczyli wyciek paliwa Kliknij tutaj, aby zapisać się do naszego biuletynu.

Oliver O’Connell23 czerwca 2022 09:00

1655968357

Strumień z kamery internetowej na żywo rejestruje awarię

Telewizja PTZ Miami Cam Airport pokazało samolot szybujący po asfalcie, zanim zatrzymał się na trawiastym terenie.

Pierwsze ratowniki z zespołu ratownictwa pożarowego Miami-Dade można zobaczyć przybywających na miejsce katastrofy po zatrzymaniu się samolotu przewożącego 126 pasażerów.

Na filmie udostępnionym CBS News co najmniej trzy jednostki straży pożarnej zbliżają się do lotu Red Air, gdy czarny dym unosi się z płomieni w niebo.

Przeczytaj szczegóły w tym raporcie:

Namita Singh23 czerwca 2022 08:12

1655964000

Mechanik RED Air opisuje „szokujące” lądowanie

36-letni mechanik z RED Air udzielił wywiadu Miami Herald o swoich pierwszych wrażeniach z lądowania samolotu we wtorek wieczorem, które określił jako „twarde lądowanie”.

Hector DeJesus, który pracuje dla linii lotniczych i były dominikański wojskowy mechanik lotniczy, powiedział reporterowi z magazynu na Florydzie, że sądził, że mógł popełnić błąd pilota podczas lądowania.

„Myślę, że to było twarde lądowanie. Cały czas wykonujemy konserwację. Powiedział gazecie Miami Herald. „Jestem w szoku. Zobaczę takie rzeczy w Siłach Powietrznych.”

Wypadek jest badany przez Narodową Radę Bezpieczeństwa Transportu, która powiedziała dziennikarzom, że w środę wyślą zespół śledczych na miejsce katastrofy.

Oliver O’Connell23 czerwca 2022 07:00

1655956860

Pasażer na pokładzie rozbitego samolotu opisuje „przerażającą” scenę

Pasażer na pokładzie samolotu RED Air Flight 203, który rozbił się na międzynarodowym lotnisku w Miami, opisał „przerażającą” scenę lokalnym serwisom informacyjnym. Herold z Miami.

„Ludzie byli bardzo przestraszeni” – powiedział Mauricio Davies, który wracał z Wenezueli i leciał przesiadką z Santo Domingo do Miami.

„Ludzie trzymali się siedzeń, aby uniemożliwić im obrót” – dodał, zauważając, że kiedy 126 pasażerów na pokładzie zorientowało się, że wybuchł pożar, wspólnie zaczęli krzyczeć w panice.

Czytaj więcej z Miami Herald tutaj.

Oliver O’Connell23 cze 2022 05:01

1655951458

Obejrzyj: Pasażer Red Air Flight 203 udostępnia materiał ze swojej ucieczki

Pasażer na pokładzie samolotu Red Air Flight 203 z Santo Domingo do Miami we wtorek po południu sfilmował przerażające chwile, zanim on i inni pasażerowie awaryjni opuścili zjeżdżalnię ewakuacyjną.

Paulo Delgado, który udostępnił swoje nagranie z telefonu komórkowego Johnowi Carlosowi Estradzie w CBS Austin, można zobaczyć uciekającego z rozbitego samolotu, podczas gdy pasażerowie z przodu iz tyłu słychać pospiesznie próbujących wysiąść z tlącego się samolotu.

Kiedy pan Delgado schodzi ze zjeżdżalni awaryjnej, widać smugę czarnego dymu unoszącą się z samolotu, z którego uciekł zaledwie kilka sekund wcześniej.

Materiał filmowy pokazał, że niektórzy pasażerowie zatrzymali się, aby odebrać swój bagaż, w tym torby na kółkach, przed wyjściem z samolotu, z naruszeniem zasad ewakuacji awaryjnej.

Obejrzyj cały klip poniżej:

Oliver O’Connell23 czerwca 2022 03:30

1655946058

Film pokazuje spanikowanych pasażerów uciekających samolotem do Miami

Tuż przed 17:40 we wtorek lot Red Air z Dominikany doświadczył awarii podwozia po przylocie, co spowodowało, że samolot przewożący 126 osób wpadł w poślizg na pasie startowym 9 w MIA.

Pojazd wkrótce zapalił się, zmuszając pasażerów do ucieczki z samolotu, który leciał z Santo Domingo.

Oliver O’Connell23 czerwca 2022 02:00

1655940658

Panika, gdy wybuchł pożar, gdy podwozie samolotu uległo awarii podczas lądowania w Miami

Samolot przewożący 126 osób zapalił się, gdy jego podwozie spadło na pasie startowym Miami Według urzędników lotnisko międzynarodowe.

Dramatyczny wypadek miał miejsce, gdy samolot Red Air przyleciał z Santo Domingo na Dominikanie, powiedział Greg Chen, rzecznik Departamentu Lotnictwa Miami-Dade.

Władze poinformowały, że trzy osoby doznały niewielkich obrażeń i zostały przewiezione do szpitala na leczenie. Pozostali pasażerowie zostali przewiezieni autobusem z miejsca wypadku do terminalu.

Oliver O’Connell23 czerwca 2022 00:30

1655936112

Podsumowanie: Czym jest czerwone powietrze?

a samolot 126 aresztowanych pasażerów Ogień Kiedy podwozie ulegnie awarii Miami międzynarodowy lotnisko We wtorek pasażerowie zostali wypuszczeni z samolotu i wielu obserwatorów zastanawiało się, która linia lotnicza obsługuje lot.

Red Air to jedna z najnowszych firm w regionie Linie lotnicze. Firma z siedzibą w Republika DominikanyA Uruchomiona Jesień 2021 – chcąc rzucić wyzwanie innym liniom lotniczym ze zniżkami, oferując stosunkowo niedrogie loty między USA a Karaibami.

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 23:15

1655932512

NTSB uruchamia sondę zderzeniową w Miami, gdy mówią ocaleni

śledczy Z Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu ma przybyć w Międzynarodowy port lotniczy Miami W środę rozpoczyna się śledztwo w sprawie lotu Red Air po tym, jak jego podwozie spadło na pasie startowym i spowodowało jego awarię.

NTSB Wysyła zespół śledczych do Miami Po awarii dzisiejszego sprzętu i locie odrzutowca MD-82 na międzynarodowym lotnisku w Miami” – napisała we wtorek wieczorem Agencja Badania Wypadków Transportu Cywilnego, zaledwie kilka godzin po wypadku o 17:45, który spowodował dym RED Air Flight 203.

relacjonuje Joanna Chisholm.

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 22:15

1655929812

„Myślałem, że umrę”

Pasażerowie dzielą się wstrząsającym doświadczeniem katastrofy samolotu na międzynarodowym lotnisku w Miami.

„Myślałam, że umrę” – powiedziała Paula Garcia 7 News. „Wszystkie okna były powybijane, a ktoś taki złamał nogę i rękę” – powiedziała, dodając, że pobiegła do wyjścia, gdy tylko samolot się zatrzymał i ruszyła na pas startowy, gdy kłębił się czarny dym. „Zacząłem biegać i skakać, i myślałem, że to wybuchnie”.

Widziałem ogień i widziałem dym. „Właściwie było ciemno”, powiedział inny pasażer, Paulo Delgado. „Wtedy był widoczny zapach czy coś. Ludzie krzyczeli wszędzie. Nie wiem, jak panika. ”

Oliver O’Connell22 czerwca 2022 21:30

READ  Mowa ciała w miejscu pracy po pandemii