Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Joanna Kahlo, reżyserka Niedźwiedzia, pisze polski scenariusz do Thunderbolts dla Marvel Studios

Joanna Kahlo, reżyserka Niedźwiedzia, pisze polski scenariusz do Thunderbolts dla Marvel Studios

Według osoby zaznajomionej z projektem showrunnerka serialu Niedźwiedź, Joanna Callow, otrzymała zadanie dopracowania scenariusza Thunderbolts dla Marvel Studios. Fabuła filmu dotyczy grupy wybitnych złoczyńców z różnych historii, którym przydziela się misje rządowe.

Obecnie w filmie występują Florence Pugh jako Yelena Belova, Sebastian Stan jako Zimowy Żołnierz Bucky Barnes, David Harbor jako Czerwony Strażnik, Julia Louis-Dreyfus jako Valentina Allegra de Fontaine, Wyatt Russell jako amerykański agent John Walker i Hannah John-Kamen w filmie Rola ducha. Olga Kurylenko jako dyrektor misji. Aktor ten został ogłoszony na targach Disneya D23 Expo w 2022 roku.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym miesiącu w Atlancie. Eric Pearson napisał wcześniejszą wersję scenariusza, a obecnie pisze na nowo Fantastyczną Czwórkę dla studia.

Jake Schreier ma wyreżyserować Thunderbolts. Producentem filmu będzie prezes Marvel Studios, Kevin Feige.

Podobnie jak w przypadku wielu innych dużych projektów studyjnych, prace nad filmem o antybohaterach Marvela zostały przerwane przez strajki scenarzystów i aktorów, które wywołały chaos w całym Hollywood. Pierwotnie premiera „Thunderbolts” planowana była na lipiec 2024 roku.

Jednak w wyniku problemów produkcyjnych spowodowanych strajkami, premiera filmu została znacznie przesunięta na planowaną datę 2 maja 2025 roku.

X-Men-97

Callow jest najbardziej znany jako koproducent, producent wykonawczy, scenarzysta i reżyser serialu FX „Niedźwiedź”, który właśnie zdobył sześć nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego.

Reprezentują ją UTA, Mosaic i McKuin Frankel Whitehead.

O sprawie jako pierwszy poinformował „Hollywood Reporter”.

READ  Kiedy i gdzie obejrzeć popularny polski serial śledczy - Republic World