Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jimmy Carter składa hołd swojej zmarłej żonie Rosalynn podczas nabożeństwa żałobnego: aktualizacje na żywo

Jimmy Carter składa hołd swojej zmarłej żonie Rosalynn podczas nabożeństwa żałobnego: aktualizacje na żywo

Prezydenci Stanów Zjednoczonych i Pierwsze Damy przybywają na nabożeństwo żałobne Rosalynn Carter

Były prezydent Jimmy Carter wraz z innymi byłymi prezydentami, pierwszymi damami i prominentnymi prawodawcami oddał cześć swojej zmarłej żonie Rosalynn Carter podczas nabożeństwa żałobnego we wtorek w Atlancie.

Carter, znany orędownik zdrowia psychicznego, Zmarł 19 listopada w wieku 96 lat.

Prezydent Joe Biden i Pierwsza Dama Jill Biden siedzieli w pierwszym rzędzie Zjednoczonego Kościoła Metodystycznego Glenn Memorial na Uniwersytecie Emory wraz z byłym prezydentem Billem Clintonem i byłymi pierwszymi damami Hillary Clinton, Michelle Obamą, Laurą Bush i Melanią Trump.

Dzieci, wnuki i prawnuki Cartera uczestniczyły w ceremonii uhonorowania wyłącznie na zaproszenie.

Uroczystości pogrzebowe ku czci Carter rozpoczęły się w poniedziałek procesją niosącą ją do Biblioteki Prezydenckiej Jimmy’ego Cartera. Tam spoczęła wygodnie wśród setek ludzi, którzy złożyli jej wyrazy szacunku.

Po ceremonii oddania hołdu trumna byłej Pierwszej Damy zostanie przetransportowana na nabożeństwo, podczas którego zaśpiewają legendy muzyki country Garth Brooks i Trisha Yearwood.

W środę odbędzie się prywatny pogrzeb przyjaciół i rodziny.

1701219625

Rosalynn Carter była „klejem” spajającym rodzinę Carterów

Podczas hołdu złożonego przez syna Rosalynn Carter, Jamesa Earla „Chipa” Cartera III, syn byłej pierwszej damy opisał, jak jego matka trzymała razem całą rodzinę Carterów.

Carter opisał swoją matkę jako „klej” spajający rodzinę „przez wzloty i upadki naszej polityki rodzinnej”.

Odzwierciedlała jej czasy jako Pierwszej Damy i jej chęć pomagania ludziom w całym kraju, a także nakreślała obowiązki urzędu Pierwszej Damy.

Dodał, że empatyczna natura Rosalyn pomogła mu osobiście, gdy potrzebował pomocy w związku z zaburzeniami związanymi z używaniem substancji psychoaktywnych.

Ariana Bayou29 listopada 2023 01:00

1701216025

Rosalynn Carter została uhonorowana za swoje działania na rzecz zdrowia psychicznego w poruszającym hołdzie

Rosalynn Carter została zapamiętana za swoje zaangażowanie na rzecz świadomości zdrowia psychicznego podczas ceremonii na cześć byłej pierwszej damy.

We wtorek 28 listopada były prezydent USA Jimmy Carter dołączył do innych byłych prezydentów, pierwszych dam i amerykańskich polityków podczas nabożeństwa żałobnego w Zjednoczonym Kościele Metodystycznym Glenn Memorial na Uniwersytecie Emory w Atlancie w stanie Georgia. Nabożeństwo następuje ponad tydzień po jej śmierci 19 listopada w wieku 96 lat.

Ariana Bayou29 listopada 2023 00:00

1701212425

Wnuki Rosalynn Carter są honorowymi nosicielami trumien

Ariana Bayou28 listopada 2023 o godzinie 23:00

1701208825

Trisha Yearwood i Garth Brooks śpiewają „Imagine”

Legendy muzyki country Trisha Yearwood i Garth Brooks zaśpiewali piosenkę Johna Lennona wyobrażać sobie We wtorek po południu podczas ceremonii na cześć byłej Pierwszej Damy Rosalynn Carter.

Dwaj muzycy, którzy byli bliskimi przyjaciółmi Cartera, wykonali wersję akustyczną na cześć Cartera.

Ariana Bayou28 listopada 2023 o godzinie 22:00

1701207025

Secret Service „zapewnia Rosalynn Carter bezpieczny powrót do domu”.

Wielebny Tony Lowden, pastor rodziny Jimmy’ego i Rosalynn Carter, podziękował członkom Secret Service, którzy spędzili 46 lat chroniąc byłą pierwszą damę, aby zabezpieczyć jej dom.

„Przez 46 lat dbali o to, aby bezpiecznie wróciła do domu” – powiedział pastor Louden podczas ceremonii złożenia hołdu we wtorek po południu.

„Chcę powiedzieć każdemu z nich: «Ona powie: «Dziękuję. Dzięki wam bezpiecznie wróciłem do domu»” – dodał.

1701205225

ZOBACZ: Amy Carter, córka byłego prezydenta i pierwszej damy, czyta list miłosny Jimmy’ego do Rosalynn

Córka Jimmy’ego i Rosalynn Carterów czyta list miłosny Jimmy’ego do Rosalynn

Ariana Bayou28 listopada 2023 o godzinie 21:00

1701204322

Dziennikarka Judy Woodruff wygłasza pochwałę dla Rosalynn Carter

Judy Woodruff, dziennikarka i producentka, która pracowała jako reporterka w PBS NewsHour, wygłosiła mowę pochwalną na cześć byłej pierwszej damy Rosalynn Carter podczas wtorkowego hołdu.

Podczas swojego przemówienia pani Woodruff przypomniała swój niedawny wywiad z rodziną Carterów, w którym pochwalili obecną administrację pod przewodnictwem prezydenta Joe Bidena.

Ariana Bayou28 listopada 2023 o godzinie 20:45

1701203422

Amy Carter podziela słowa Jimmy’ego Cartera na temat Rosalynn

Amy Carter, jedyna córka byłego prezydenta Jimmy’ego i byłej pierwszej damy Rosalynn Carter, podzieliła się słowami, które pan Carter napisał o swojej zmarłej żonie.

„Moja matka spędziła większość swojego życia kochając mojego ojca” – powiedziała Carter ze łzami w oczach. „Ich historia partnerstwa i miłości była cechą definiującą jej życie”.

Carter powiedziała, że ​​jej ojciec nie mógł mówić podczas hołdu, więc zdecydowała się przeczytać list, który Jimmy napisał do Rosalynn 75 lat temu.

Moja droga, za każdym razem, gdy byłem z dala od Ciebie, byłem podekscytowany możliwością powrotu i odkrycia, jaki jesteś wspaniały. Kiedy mnie nie było, próbowałam sobie wmówić, że naprawdę nie jesteś taki i nie możesz być tak miły i piękny, jak pamiętam. Ale kiedy cię widzę, zakochuję się w tobie na nowo. Czy wydaje ci się to dziwne? Nie dla mnie. Do widzenia mój kochany. – Do jutra, Jimmy.

Bursztyn Jamison 128 listopada 2023 o godzinie 20:30

1701202604

Zdjęcia z nabożeństwa honorowego

James „Chip” Carter całuje trumnę swojej matki, byłej Pierwszej Damy Rosalynn Carter, podczas nabożeństwa żałobnego w Glen Memorial United Methodist Church, 28 listopada 2023 r.

(Paul/AFP za pośrednictwem Getty Images)

James „Chip” Carter całuje swojego ojca, byłego prezydenta Jimmy’ego Cartera, po przemówieniu podczas nabożeństwa żałobnego w intencji swojej matki, byłej Pierwszej Damy Rosalynn Carter, w Glenn Memorial Chapel na Uniwersytecie Emory, we wtorek, 28 listopada 2023 r., w Atlancie jako Amy Carter, w lewo, spójrz.

(AP)

1701201705

Po nabożeństwie załadowano trumnę Rosalynn Carter do karawanu

Ze schodów kościoła jej rodzina obserwowała, jak żołnierze amerykańskiej armii formalnie ładowali trumnę do karawanu.

Graema Masseya28 listopada 2023 o godzinie 20:01