Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

George Santos odmawia rezygnacji przed głosowaniem w sprawie jego wydalenia: Na żywo

George Santos odmawia rezygnacji przed głosowaniem w sprawie jego wydalenia: Na żywo

POWIĄZANE WIDEO: Kongresmen Robert Garcia przedstawia uchwałę o wyrzuceniu Jorge Santosa z Kongresu

Dręczony skandalami nowojorski republikanin George Santos odmówił rezygnacji ze stanowiska pomimo zbliżającego się głosowania, które może doprowadzić do jego impeachmentu. Wyrzucenie z rady.

Reprezentanci Demokratów Robert Garcia i Dan Goldman przedstawili przełomową uchwałę o jego wydaleniu i Izba będzie musiała to zrobić Załatwienie tego w ciągu dwóch dni legislacyjnych.

Według „Independent” Garcia stwierdził, że jest to „ważna polisa ubezpieczeniowa gwarantująca, że ​​głosowanie odbędzie się i zostanie rozliczone w tym tygodniu”. Wiadomości z Punchbulla.

Republikanie raczej nie poprą decyzji Demokratów o usunięciu Santosa, ponieważ złożony przez Demokratów wniosek wywiera presję na przewodniczącego Komisji Etyki Izby Reprezentantów Michaela Guesta, aby usunął Santosa. Naciskaj na jego działania, aby usunąć 35-latka.

Zdemaskowany przedstawiciel mówił już wcześniej, że spodziewa się wydalenia, ale we wtorek na sali Izby Reprezentantów potwierdził, że nie złoży dobrowolnej rezygnacji.

Wszystko to ma miejsce po 56-stronicowym raporcie opublikowanym przez Komisję Etyki Izby Reprezentantów na początku tego miesiąca, w którym zidentyfikowano „istotne dowody” na to, że Santos naruszył prawo federalne.

1701248400

23 stycznia 2023 r.: Sonda pokazuje, że większość nowojorczyków chce odejścia Santosa

Taki może być ostateczny los Santosa, ponieważ w opublikowanym w poniedziałek sondażu wyborcy w jego okręgu i w całym stanie wskazali, że woleliby, aby kongresman zrezygnował ze stanowiska niż sprawował urząd przez dwa lata. Tak stwierdziła nawet większość Republikanów – 49%.

Dokądkolwiek Santos się stąd uda, trudno dostrzec drogę 34-letniego studenta pierwszego roku do wygrania drugiej kadencji, ponieważ spotyka się z bezprecedensowym potępieniem ze strony kolegów w każdym zakątku Waszyngtonu i spragnionych rywali w kraju.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 09:00

1701244800

18 stycznia 2023: Iola Rochard na okładce „Kitara Rafaci”

Powiedziała, że ​​kongresman, gdy jako nastolatek mieszkał w Brazylii, występował jako tancerz pod pseudonimem „Kitara Ravachi”.

Santos w dalszym ciągu temu zaprzeczał, ale w Internecie pojawiły się kolejne zdjęcia i filmy, które skłoniły kongresmena do złożenia kolejnego wyznania wraz z jego przegranym żartem: „Pozwij mnie”. Później odkryto, że użytkownik Wikipedii posługujący się pseudonimem pana Santosa „Anthony DeVolder” przechwalał się jego występami w wielu programach.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 08:00

1701241200

17 stycznia 2023 r.: Santos otrzymuje nominacje w komisjach

Kilka dni po tym, jak reporterzy naciskali na spikera Izby Reprezentantów Kevina McCarthy’ego w sprawie Santosa i tego, czy pozwolono mu pozostać w Kongresie przez dwa lata, przywódcy GOP ujawnili, że zakresem kary za niezliczone kłamstwa Santosa będzie nominacja do mniejszych komisji Izby. Mniej pożądane zadania. Obszary specjalizacji.

Pan Santos rezygnuje z zadań w komisjach i obejmuje role w dwóch komisjach: Komisji Izby ds. Małych Przedsiębiorstw oraz Komisji Izby ds. Nauki, Przestrzeni Kosmicznej i Technologii.

17 stycznia 2023 r.: Przedstawiciel Ritchie Torres organizuje konferencję prasową z zaniepokojonymi obywatelami Nowego Jorku03

Torres w dalszym ciągu stara się utrzymać presję na swojego rywala ze stanu, zbierając na konferencję prasową pewną liczbę wyborców Santos i promując „Prawo Santos” – ustawodawstwo, które zmusiłoby kandydatów do Kongresu do dostarczania obywatelom podstawowych informacji o swoim pochodzeniu rząd federalny. Rząd podlega karze za krzywoprzysięstwo.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 07:00

1701237600

11 stycznia 2023: Pęknięcie tamy GOP

10 stycznia 2023 r.: Przedstawiciel Ritchie Torres i jego współpracownik formalnie zwracają się o wszczęcie dochodzenia w sprawie etyki

Nie chcąc zostawiać za sobą nowego sporu z Jorge Santosem, Torres i jego nowojorski sojusznik Dan Goldman złożyli wniosek do Komisji ds. Etyki Izby Reprezentantów w celu zbadania niewłaściwego składania przez pana Santosa formularzy ujawniania informacji finansowych.

11 stycznia 2023: Pęknięcie tamy GOP

To był dzień, w którym Jorge Santos ostatecznie pożegnał się z wszelkim immunitetem, jaki posiadał przed atakami pochodzącymi z jego partii.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 06:00

1701234000

2 stycznia 2023: Władze brazylijskie powracają, by nawiedzać Jorge Santosa

szczęśliwego Nowego Roku! Podczas gdy większość Amerykanów wita Nowy Rok szampanem i uroczystościami do późna w nocy, Jorge Santos budzi się dzień po Nowym Roku i dowiaduje się, że jest teraz jedynym członkiem Kongresu, wobec którego toczy się poważne międzynarodowe śledztwo.

New York Times, Powołując się na rzecznika prokuratury w Rio de Janeiro, władze podobno zamierzają postawić go przed sądem za rzekomą kradzież książeczki czekowej znajomej jego matki i wykorzystanie jej do dokonania kilku zakupów. Kongresman temu zaprzeczył.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 05:00

1701230441

28 grudnia 2022 r.: Prokurator okręgowy hrabstwa Nassau wszczyna śledztwo

Tuż przed nowym rokiem prokurator okręgowy hrabstwa Nassau wydał szokujące oświadczenie, w którym podkreślił, że „nikt nie jest ponad prawem i jeśli w tym hrabstwie zostanie popełnione przestępstwo, będziemy je ścigać”.

Ponownie nie było jasne, w związku z jakim konkretnym przestępstwem rzekomo popełnienie Santos było przedmiotem dochodzenia. Ale prokurator okręgowy hrabstwa Nassau jest republikaninem, więc jej oświadczenie było pierwszą rysą, która pojawiła się w tamie chroniącej Santosa przed gniewem jego partii.

„Liczne oszczerstwa i niespójności związane z Kongresmenem-elektem Santosem są po prostu zdumiewające. Mieszkańcy hrabstwa Nassau i innych części 3. dzielnicy muszą mieć uczciwego i odpowiedzialnego przedstawiciela w Kongresie” – stwierdziła Ann T. Donnelly.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 04:00

1701226841

26 grudnia 2022: Kongresman Ritchie Torres wzywa do wszczęcia śledztwa w sprawie Santosa

Kongresman Ritchie Torres, nowojorczyk należący do partii sprzeciwiającej się Santosowi, jako pierwszy członek Kongresu zabrał głos w tej sprawie pod koniec grudnia. 26 tego miesiąca wezwał Komisję Etyki Izby Reprezentantów do zbadania znacznego wzrostu zamożności, o którym poinformował sam Santos.

26 grudnia 2022 (po południu): Tulsi Gabbard wypatroszy Santosa

„Czy nie masz wstydu?” Kiedyś go przesłuchiwałem podczas bolesnej konfrontacji.

27 grudnia 2022: Kongresman Ritchie Torres wzywa Santosa do ustąpienia

Dzień później Torres nasilił swoją krytykę pod adresem Santosa, gdy świat dziennikarstwa DC coraz bardziej zainteresował się relacjonowaniem Partii Republikańskiej w Nowym Jorku.

Po przesłaniu dalej nagrania przedstawiającego pobicie Santosa, które poprzedniego wieczoru otrzymała od pani Gabbard, pan Torres powiedział swojemu nowemu koledze: „George, możesz być sojusznikiem społeczności żydowskiej, nie udając, że jesteś Żydem i nie udawaj, że masz członków rodziny. ” Kto zginął w Holokauście.”

Dodał: „Przestań się zawstydzać i przestań”.

Johna Bowdena29 listopada 2023 o godzinie 03:00

1701224101

Santos upiera się, że nie złoży rezygnacji przed głosowaniem w sprawie jego dymisji

Pomimo zbliżającego się głosowania, które może skutkować wyrzuceniem go z Izby Reprezentantów po zjadliwym raporcie dotyczącym etyki, zhańbiony republikański kongresmen powiedział, że „nie złoży rezygnacji” przed głosowaniem, które rozstrzygnie tę sprawę.

Zamiast ustąpić ze swojego miejsca, przesądny i nękany skandalami 35-latek stanie teraz w obliczu gniewu innych prawodawców po tym, jak „przytłaczające dowody” sugerują, że naruszył przepisy federalne.

Gustava Kilandera Ma całą historię:

Mike’a Bedigana29 listopada 2023 02:15

1701223241

26 grudnia 2022 r.: Santos ogłasza zamówienie

Po dniach wrzeszczącego i potępiającego reporterów jako polityków za pośrednictwem swojego prawnika, Jorge Santos w końcu wyznał prawdę. Okazuje się, że ci dziennikarze nie kłamali ani nie przeprowadzali „ataków” – Santos tak naprawdę kłamał na temat pracy w Goldman Sachs i Citigroup, w rzeczywistości kłamał na temat bycia Żydem i faktycznie kłamał na temat pójścia na studia.

Powiedział jednak, że te kłamstwa były jedynie próbą „upiększenia” jego życiorysu, za praktykę, w którą krytykował Amerykanów wszelkich opcji politycznych.

Pomimo krytyki pozostał zdecydowany pozostać w Kongresie przez dwa lata.

Johna Bowdena29 listopada 2023 02:00

1701221441

WIDEO: „Błogosław ich serca”: reakcja George’a Santosa na trzecią próbę zwolnienia House’a

„Błogosław ich serca”: reakcja George’a Santosa na trzecią próbę zwolnienia House’a

Gustava Kilandera29 listopada 2023 o godzinie 01:30