Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Arabia Saudyjska prezentuje 170-kilometrowy odblaskowy wieżowiec, który świadczy „niezależne” usługi | wiadomości ze świata

Jeśli jest to sekwencja otwierająca film science fiction, niewielu by się zdziwiło.

W błyszczącym filmie z narracją amerykańskiego artysty audio Arabia Saudyjska pokazała The Line, 170-kilometrowy wieżowiec, który ma 500 metrów wysokości – wyższy niż Empire State Building w Nowym Jorku.

Jest przeznaczony dla dziewięciu milionów mieszkańców, którzy żyją w „łańcuchu wyjątkowych społeczności”.

Mieszkańcy będą mogli uzyskać dostęp do „wszystkich swoich codziennych potrzeb” w „dzielnicach, których spacer zajmuje pięć minut”.

Usługi „autonomiczne” są deklarowane za pomocą sztucznej inteligencji, co zostało opisane jako „rewolucja w cywilizacji”.

obrazek:
Linia ma mieć długość 170 km. Zdjęcie: Saudyjska Agencja Prasowa

Liniowa struktura o szerokości 200 metrów, która zostanie pokryta odblaskowym szkłem, jest próbą stworzenia przez pustynne królestwo „zdrowszej i bardziej zrównoważonej jakości życia” ze społecznościami „zorganizowanymi w trzech wymiarach” – w przeciwieństwie do tradycyjnych miast, które mówi są „nieefektywne”. zanieczyszczona” i „ignorując przyrodę”.

Kolejny film pokazuje mieszkańca szarego miejskiego lasu uciekającego do linii, która jest przedstawiana jako oaza.

Zostanie zbudowany w północno-zachodniej części kraju i ma obejmować 34 kilometry kwadratowe, a podróż od początku do końca ma zająć tylko 20 minut.

„Nie będzie potrzeby samochodów”, powiedział kraj, a emisje dwutlenku węgla będą zerowe.

Dostawy energii i wody określane są jako „w 100% odnawialne”.

Wewnątrz będzie panował „łagodny mikroklimat przez cały rok z naturalną wentylacją”.

Linia będzie miała dzielnice oddalone o pięć minut spacerem, mówi oficjalna reklama.  Zdjęcie: Saudyjska Agencja Prasowa
obrazek:
Oficjalna propaganda mówi, że będzie to dzielnica „pięciominutowego spaceru”. Zdjęcie: Saudyjska Agencja Prasowa

Przyszły projekt jest częścią NEOM, strefy ekonomicznej o wartości 500 miliardów dolarów, która ma być częściowo finansowana przez flotację oczekiwaną w 2024 roku.

NEOM został ogłoszony w 2017 roku w ramach planu reform Vision 2030, który ma na celu pomóc w dywersyfikacji gospodarki Arabii Saudyjskiej z dala od ropy naftowej.

READ  Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii powołuje drugiego sędziego w związku z przystąpieniem Lady Justice Rose | Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii

Oczekuje się, że pierwsza faza zbierania funduszy będzie kosztować 319 miliardów dolarów, z czego połowa będzie pochodzić z państwowego funduszu majątkowego królestwa.

Książę Koronny zapowiedział, że w ostatnim kwartale tego roku państwo wykorzysta inne państwowe fundusze majątkowe w regionie i na świecie, aby zebrać część pozostałych środków.

Mówiąc o The Line, powiedział: „Skoro robimy to z niczego, dlaczego kopiujemy zwykłe miasta?”

„Myślę, że byłby to najlepszy obszar do życia – zdecydowanie – na całej planecie” – dodał.