Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zawalenie się tunelu w Indiach: wszyscy pracownicy uratowani po tym, jak grupa uwięziona na ponad dwa tygodnie w Uttarakhand |  wiadomości ze świata

Zawalenie się tunelu w Indiach: wszyscy pracownicy uratowani po tym, jak grupa uwięziona na ponad dwa tygodnie w Uttarakhand | wiadomości ze świata

Wszystkich 41 pracowników udało się uratować z zawalonego tunelu w Indiach po ponad dwóch tygodniach uwięzienia.

Minister autostrad Indii Nitin Gadkari powiedział: „Jestem całkowicie szczęśliwy i pełen ulgi” oraz pochwalił ratowników za ich wysiłki.

Tłum lokalnych mieszkańców skandował hasła „Bharat Mata ki Jai” lub „Niech żyje Matka Indie” i odpalił fajerwerki, gdy uwięzieni pracownicy wydostali się z zawalonego tunelu w indyjskim stanie Uttarakhand w Himalajach.

Śledź najnowsze informacje: Reakcja na ratunek pracowników z tunelu w Indiach

Pushkar Singh Dhami, najwyższy urzędnik stanu, zawiesił girlandę z nagietków na szyi pierwszego pracownika, który wychodził po 17 dniach.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać łatwo dostępny odtwarzacz wideo

Pierwszy film przedstawiający uratowanego pracownika w Indiach

Pushkar Singh Dhami (z prawej), premier stanu Uttarakhand, wita pracownika uratowanego z miejsca zawalenia się tunelu drogowego w budowie w Uttarakhand w Indiach.  Zdjęcie: Departament Stanu Uttarakhand/AP
zdjęcie:
Premier stanu Uttarakhand (po prawej) wita uratowanego pracownika. Zdjęcie: Departament Stanu Uttarakhand/AP

Pushkar Singh Dhami (z prawej), premier stanu Uttarakhand, wita pracownika uratowanego z miejsca zawalenia się tunelu drogowego w budowie w Uttarakhand w Indiach.  Zdjęcie: Departament Stanu Uttarakhand/AP
zdjęcie:
Zdjęcie: Departament Stanu Uttarakhand/AP

„Wspaniały przykład człowieczeństwa i pracy zespołowej”

Premier Indii Narendra Modi pochwalił „odwagę i cierpliwość” pracowników i ich rodzin, a także osób biorących udział w akcji ratunkowej.

„To wielka ulga, że ​​po długim oczekiwaniu nasi przyjaciele mogą teraz spotkać swoich bliskich” – napisał w poście na X, wcześniej na Twitterze.

Dodał: „Składam także hołd duchowi wszystkich osób związanych z tą akcją ratunkową. Wszyscy zaangażowani w tę misję dali wspaniały przykład człowieczeństwa i pracy zespołowej”.

Prezydent Indii Rashtrapati Bhavan powiedziała, że ​​po usłyszeniu tej wiadomości poczuła „ulgę i radość”.

„Naród docenia ich odporność i pozostaje im wdzięczny za budowanie infrastruktury krytycznej, nawet przy dużym ryzyku osobistym, z dala od swoich domów” – napisała w poście na X.

„Gratuluję zespołom i wszystkim ekspertom, którzy z niesamowitą determinacją i determinacją pracowali nad przeprowadzeniem jednej z najtrudniejszych misji ratowniczych w historii”.

Przy wejściu do tunelu ustawiła się karetka pogotowia, która miała zabrać mężczyzn do oddalonego o około 30 km szpitala na badania.

Wakil Hassan, dowódca ekipy ratunkowej, określił stan pracowników jako „pierwszej klasy i całkowicie w porządku… w porządku”.
Jak ty czy ja.”

Jak przebiegła akcja ratownicza?

Pracownicy utknęli po Zawalenie się tunelu autostradowego w himalajskim stanie Uttarakhand Z wyprzedzeniem w tym miesiącu.

Grafika przedstawiająca uwięzienie pracowników w tunelu w Indiach
zdjęcie:
Grafika przedstawiająca uwięzienie pracowników w tunelu w Indiach

Tunel jest częścią wartej 800 miliardów funtów drogi ekspresowej Char Dham, która jest budowana w celu połączenia czterech hinduskich miejsc pielgrzymkowych siecią dróg o długości 500 mil.

Po pewnym czasie sprowadzono tak zwanych górników szczurów, którzy ręcznie przekopywali skały i żwir Zepsuła się duża wiertarka.

Raz Dotarto do mężczyznWysłano trzy czteroosobowe zespoły ratowników, aby pomogły w przeciągnięciu pracowników na noszach kołowych przez stalową rurę o szerokości 3 stóp, którą ratownicy przepychali przez ziemię i skały.

Trwa badanie uwięzionego pracownika po uratowaniu go z zawalonego tunelu w Uttarkashi w północnym stanie Uttarakhand w Indiach, 28 listopada 2023 r. Urzędnik ds. informacji okręgu Uttarkashi/Materiały informacyjne za pośrednictwem Reuters To zdjęcie zostało udostępnione przez stronę trzecią.  Tylko do użytku redakcyjnego.  Brak odsprzedaży.  Nie ma archiwum.
Ratownicy z tunelu

Mężczyźni otrzymywali żywność, wodę, światło, tlen i leki przez mniejszą rurkę zainstalowaną w celu zapewnienia zaopatrzenia w oczekiwaniu na ratunek.

„Pracownicy są bardziej narażeni na zespół stresu pourazowego”.

Uwięzieni pracownicy mieli do dyspozycji dwukilometrową przestrzeń wewnątrz tunelu do poruszania się. Zachęcano ich do rozmów ze sobą, opowiadania historii, uprawiania jogi, wykonywania lekkich ćwiczeń i grania w przesłane im gry planszowe.

READ  Ukraina wzywa USA do „pozostania zjednoczonych”, ponieważ potencjalne zwycięstwo republikanów zagraża pomocy | Ukraina

Jednak starszy lekarz zajmujący się zdrowiem psychicznym powiedział, że u niektórych mężczyzn z powodu ciężkich przeżyć może rozwinąć się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Wewnątrz akcji ratunkowej 40 pracowników uwięzionych pod ziemią w tunelu w północnych Indiach
zdjęcie:
Ratownicy zainstalowali rurę, przez którą mogli przesyłać żywność i zapasy

Przeczytaj więcej ze Sky News:
Indie biją rekord świata, pokazując lampy naftowe Diwali
Wojna między Izraelem a Hamasem: czy zakładnicy zniknęli w Gazie?

Doktor Dhinakaran Damodharan z państwowego Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego i Neuronauki powiedział: „Wszystkie 41 osób odczuje pewne objawy stresu pourazowego, takie jak bezsenność, nawracające złe sny i nawracający lęk”.

„Nie u każdego rozwinie się to zaburzenie, ale większość będzie odczuwać te objawy przez, powiedzmy, trzy do sześciu miesięcy”.

Do tunelu transportowany jest blok betonowy, gdzie trwa akcja ratunkowa dla uwięzionych pracowników
zdjęcie:
Zewnętrzna część tunelu, który zawalił się w Uttarakhand

Powinni być badani przez co najmniej rok, gdyż mogą wykazywać trwałe zmiany w osobowości, powiedział dr Damodharan.

Władze nie podały przyczyny zawalenia się, ale w okolicy miały miejsce już wcześniej osunięcia ziemi, trzęsienia ziemi i powodzie.