Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jeśli chcesz rozwoju EPS, zobacz Asseco Poland (GPW: ACP), zanim będzie za późno

Jeśli chcesz rozwoju EPS, zobacz Asseco Poland (GPW: ACP), zanim będzie za późno

Na początek kupno firmy, która opowiada dobrą historię inwestorom, może wydawać się dobrym pomysłem (i ekscytującą okazją), nawet jeśli jest całkowicie bez zapisu przychodów i zysków. Ale jak powiedział Peter Lynch Jeden na Wall Street– Strzały z dystansu są prawie bezużyteczne.

Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć firmy z przychodami, nawet jeśli są opłacalne, możesz być zainteresowany Azeko Polska (GPW: AKP). Nie twierdzę, że akcje są dziś niedowartościowane; Ale nie mogę się pochwalić komplementami za opłacalność tego biznesu. Dla porównania, firmy przynoszące straty działają jak gąbka dla kapitału – ale w przeciwieństwie do takich gąbek, nie zawsze wytwarzają po naciśnięciu.

Zobacz naszą najnowszą analizę dla Asseco Poland

Zysk na akcję Aceko Poland rośnie.

Jeśli uważasz, że rynki osiągają niejasne wyniki, możesz oczekiwać, że cena akcji spółki w dłuższej perspektywie będzie podążać za jej zyskiem na akcję (EPS). Oznacza to, że wzrost EPS jest uważany za naprawdę pozytywny przez najbardziej odnoszących sukcesy inwestorów długoterminowych. Azeko Poland było w stanie zwiększyć EPS o 12% rocznie w ciągu trzech lat. Jeśli firma potrafi to utrzymać, to jest to dobry stosunek.

Uważne rozważenie wzrostu przychodów i zwrotów przed limitami odsetek i podatków (EBIT) może pomóc w przedstawieniu obrazu trwałości niedawnego wzrostu zysków. Patrząc na marże EBIT Asseco Poland w ciągu ostatniego roku, przychody wzrosły o 19% do 14 mld zł. To prawdziwy pozytyw.

Poniższy wykres pokazuje, jak z biegiem czasu poprawiły się dolne i górne linie firmy. Aby zobaczyć rzeczywiste liczby, kliknij wykres.

GPW: Przychody i historia przychodów ACP 15 kwietnia 2022 r.

Kiedy żyjemy w chwili obecnej przez cały czas, nie ma wątpliwości, że przyszłość jest ważniejsza niż przeszłość. Dlaczego nie spojrzeć na ten interaktywny wykres przedstawiający przyszłe oceny EPS dla Azeko Polska?

READ  Sankcje wobec Rosji są niewystarczające i muszą zostać wzmocnione

Czy Asseco Poland Insiders są powiązane ze wszystkimi partnerami?

Posiadanie udziałów w firmie również sprawia, że ​​czuję się dużo bezpieczniej, jeśli ludzie w firmie również mają udziały. W efekcie cieszę się, że miejscowi posiadają akcje Asseco Poland o wartości pokaźnej kwoty. W rzeczywistości zainwestowali w nią lśniący majątek, obecnie wart 622 mln zł. Gdybym miał akcje, pomyślałbym, że ten rodzaj skórki w grze byłby bardzo inspirujący, ponieważ zapewniłby, że liderzy firm również doświadczą mojego sukcesu lub porażki z akcjami.

Spojrzenie na tych, którzy inwestują w biznes, ma sens, ale zastanawiam się, czy polityka płacowa jest przyjazna dla akcji. Cóż, jeśli chodzi o wynagrodzenie dyrektora generalnego, powiedziałbym, że naprawdę. W przypadku firm o kapitalizacji rynkowej od 4,3 mld zł do 14 mld zł, takich jak Azeko Poland, średnia pensja prezesa wynosi 2,6 mln zł.

Asseco Poland przyznało swojemu prezesowi łączne wynagrodzenie w wysokości 2,3 mln zł. To mniej niż średnia dla firm o podobnej wielkości i wydaje mi się bardzo rozsądne. Poziom wynagrodzeń prezesa nie jest najważniejszą miarą dla inwestorów, ale gdy wynagrodzenie jest skromne, sprzyja lepszemu dostosowaniu między prezesem a zwykłymi akcjonariuszami. Twierdzę, że rozsądne poziomy płac generalnie świadczą o dobrym podejmowaniu decyzji.

Czy Azeko Poland zasługuje na to, by znaleźć się na Twojej liście obserwacyjnej?

Ważną cechą motywującą Azeko Poland jest rosnąca rentowność. Fakt, że EPS rośnie, to prawdziwy pozytyw dla Asseco Poland, ale piękny obraz jest lepszy. Przy znaczącym poziomie odpowiedzialności wewnętrznej i rozsądnym wynagrodzeniu dyrektora generalnego rozsądny umysł może stwierdzić, że jest to rola, na którą należy zwrócić uwagę. Nie zapominaj, że niebezpieczeństw może być więcej. Na przykład zidentyfikowaliśmy 1 znak ostrzegawczy dla Azeko Polska Powinieneś wiedzieć.

READ  Bristol Press - Święto polskiej kultury, długo wyczekiwana niedziela Festiwalu Małopolski 2022

Chociaż dobrze znam Asseco Poland, bardzo lubię, gdy ludzie w środku kupują akcje. Jeśli chcesz zobaczyć wewnętrzny zakup, to też Wolny Lista wschodzących firm kupujących lokalnie, możesz mieć rację.

Zobacz transakcje, które można zgłaszać w danej jurysdykcji, związane z transakcjami wewnętrznymi omówionymi w tym artykule.

Ten artykuł lub sekcja wymaga źródeł lub odniesień, które pojawiają się w wiarygodnych publikacjach osób trzecich. Zapewniamy komentarze oparte na danych historycznych i prognozach analityków, stosując wyłącznie bezstronne podejście, a nasze artykuły nie są poradami finansowymi. Nie zaleca się kupowania ani sprzedawania jakichkolwiek akcji i nie bierze pod uwagę Twoich celów ani Twojej sytuacji finansowej. Naszym celem jest dostarczenie długoterminowej scentralizowanej analizy opartej na podstawowych danych. Należy pamiętać, że niedawne uczulenie cenowe nie będzie czynnikiem w naszej analizie ogłoszeń korporacyjnych ani treści wysokiej jakości. Wall Stuck nie ma pozycji na żadnej z wymienionych akcji.