Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak wynika z raportu, Polska przedstawi w drugim kwartale nowy projekt ustawy skupiający się na kryptowalutach

Jak wynika z raportu, Polska przedstawi w drugim kwartale nowy projekt ustawy skupiający się na kryptowalutach

Oczekuje się, że polski rząd wprowadzi w drugim kwartale nową ustawę skupiającą się na kryptowalutach, dającą nowe uprawnienia lokalnemu organowi nadzoru finansowego.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaproponowała nowy projekt ustawy regulującej kryptowaluty do końca 2024 roku – twierdzą magnaci finansowi. raportyPowołując się na źródła polskiego rządu.

Nowa ustawa, która ma zostać wprowadzona w drugim kwartale tego roku, podobno da KNF nowe uprawnienia do nakładania kar finansowych na firmy kryptowalutowe. Choć wysokość kar ani ich przyczyna nie zostały jeszcze ujawnione, polskie agencje informacyjne twierdzą, że inicjatywa jest odpowiedzią na europejskie regulacje znane jako rozporządzenie w sprawie rynków kryptowalut (MICA), które zostało podpisane w maju 2023 r.

Urzędnik polskiego rządu powiedział, że zadaniem ustawy było „przygotowanie ram prawnych dla prawidłowego funkcjonowania rynków aktywów kryptograficznych”. Wraz z wejściem w życie przepisów Polska może zakończyć swoją historyczną elastyczność w zakresie kryptowalut, gdyż dotychczas skupiała się przede wszystkim na aspektach podatkowych.

Pod wpływem Miki Polska nie jest osamotniona w ponownej ocenie swojego stanowiska regulacyjnego w sprawie kryptowalut. Ukraina stara się o członkostwo w Unii Europejskiej i potwierdziła swój zamiar uregulowania zasobów cyfrowych zgodnie z wymogami MiCA.

W kwietniu 2023 r. Jarosław Zelesnyak, wiceprzewodniczący Ukraińskiej Komisji Podatkowej, ogłosił na swoim kanale Telegram, że jego komisja współpracuje z Krajową Giełdą Papierów Wartościowych i Papierów Wartościowych (NSSMC) oraz innymi organami regulacyjnymi w celu wdrożenia niektórych przepisów MiCA.

Oczekuje się, że MiCA zapewni jasne wytyczne prawne dla kryptowalut i firm zajmujących się kryptowalutami, które nie są objęte obowiązującymi przepisami UE. Według Parlamentu Europejskiego rozporządzenie Cele Aby chronić konsumentów i inwestorów, zapewnić stabilność finansową i zachęcać do innowacji w korzystaniu z kryptowalut. Oczekuje się, że MiCA zacznie obowiązywać od 30 grudnia.

READ  Polacy zmuszeni do wyjazdu jeszcze bardziej, ponieważ ceny karpia świątecznego rosną | Polska


Obserwuj nas w Wiadomościach Google