Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Berło Morskie MBDA do ochrony polskich okrętów wojennych Miecznik

Berło Morskie MBDA do ochrony polskich okrętów wojennych Miecznik

MBDA otrzymała od Polski kontrakt na wyposażenie trzech nowych fregat klasy Miecznik Marynarki Wojennej RP w morski system obrony powietrznej Sea Ceptor firmy MBDA. Sea Scepter to najnowszej generacji morski system obrony powietrznej, który chroni okręty marynarki wojennej i jednostki pomocnicze przed nowoczesnymi zagrożeniami powietrznymi i nawodnymi, takimi jak naddźwiękowe rakiety przeciwokrętowe i bezzałogowe statki nawodne.

Umowa opiera się na szeregu strategicznych porozumień pomiędzy MBDA a Polską dotyczących rodziny rakiet przeciwlotniczych CAMM firmy MBDA. Wykorzystując zakupione już rakiety CAMM na wyposażeniu Miecznika, Polska skorzysta z interoperacyjności CAMM przeznaczonego dla obszarów lądowych i morskich. CAMM zostanie skutecznie zainstalowany na pokładzie Mk41 VLS (Vertical Launch System) z rozwiązaniem typu quadpacking, zwiększającym załadunek i przeżywalność platformy.

Współpraca z PGZ na rzecz budowy suwerennego potencjału rakietowego w Polsce w ramach programu NAREW przy wsparciu MBDA oraz bezprecedensowym transferze wiedzy i technologii. Zastosowanie rodziny CAMM w projektach PILICA+, NAREW i MIECZNIK pobudzi polski przemysł i zapewni Polsce znaczny wzrost wydajności, zapewniając jednocześnie miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji. Kontrakt dla Miecznika dodatkowo pokazuje strategiczne relacje MBDA i PGZ, w tym wspólne prace nad przyszłą rakietą CAMM średniego zasięgu oraz siłę brytyjsko-polskiej współpracy obronnej.

Wiele sił zbrojnych na całym świecie polega na rodzinie CAMM w zakresie morskiej i lądowej obrony powietrznej najnowszej generacji, w tym Polska, Wielka Brytania, Włochy, Kanada, Brazylia, a ostatnio Szwecja.

APDR_Bulletin_728X90


W przypadku zapytań redakcyjnych prosimy o kontakt:
Redaktor Kim Bergmann pod adresem [email protected]

W sprawie ogłoszeń reklamowych prosimy o kontakt:
Dyrektor sprzedaży Graham Jose [email protected]

Prowadzący
READ  Rosja intensyfikuje atak na ukraińskie miasta, Polska obiecuje więcej czołgów | Kluczowe punkty