Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak hala przekształca relikt historii Pittsburgha w nowoczesne mieszkania

Jak hala przekształca relikt historii Pittsburgha w nowoczesne mieszkania

Zdjęcie autorstwa Mike’a Leonardiego

SBogata historia Ittsburgha przecina się z innowacyjnym projektem mieszkaniowym Halasolidnie zbudowany dawny hol przy kościele św. Wojciecha od strony południowej, w którym obecnie mieści się 14 luksusowych apartamentów.

Deweloper Ivor Hill, który ukończył Siedem ewolucji W Pittsburghu od 2015 roku i specjalizujący się w ożywianiu zabytkowych budynków kompleks powstał na miejscu dawnej sali kościelnej.

Hill mówi w wywiadzie nt Hala strona internetowa.

Założony pod koniec XIX wieku jako pierwszy polski kościół katolicki w South Side, kościół św. Wojciecha pomógł służyć ponad 114 000 polskim, austriackim i węgierskim imigrantom, którzy przenieśli się do Pittsburgha, aby pracować w hutnictwie żelaza i stali.

Audexterior prezentacja

Hala została zbudowana obok kościoła w 1958 roku i stała się ośrodkiem działalności parafialnej i szkolnej dla polskiej społeczności katolickiej, w której odbywały się wszystko, od turniejów sportowych po tańce i spotkania.

Hill mówi, że budynek, który pierwotnie został zaprojektowany z myślą o zabezpieczeniach z czasów zimnej wojny, ma „mocną i solidną” konstrukcję, która dobrze pasuje do nowego układu mieszkania. Zmienił nawet przeznaczenie podziemnego schronu przeciwatomowego na obszar z miejscami parkingowymi, stojakami na rowery i indywidualnymi schowkami dla mieszkańców.

Dziś kompleks ma duże okna i 10-metrowe sufity w każdej jednostce. Mieszkańcy mogą również korzystać z wielu udogodnień budynku 15th Street, w tym tarasu na dachu z widokiem na panoramę miasta, centrum fitness, a nawet stanowiska do mycia zwierząt.

Hill jest znany ze swoich innych projektów renowacyjnych w rejonie Pittsburgha, takich jak jego projekt z 2018 roku transformacja Z dawnego kościoła św. Kazimierza w Mieszkania przy 22 ulicy I jego przebudowa w 2015 roku rezydencji z 1874 roku przy North Lincoln Street na 10 luksusowych apartamentów.

Widoki z pokładu Audroof

Hill mówi, że ma nadzieję, że The Auditorium przyjmie szereg mieszkańców, od kupujących po raz pierwszy, którzy chcą zwiedzić sklepy i lokale rozrywkowe w South Side, po emerytów, którzy mają nadzieję na przejście do standardowego życia. Pracował z każdym kupującym, aby spersonalizować ich nowe domy pod kątem ich potrzeb w zakresie komfortu i preferencji stylistycznych.

READ  Paznokcie mleczne szybko stają się największym trendem wśród celebrytów w 2023 roku

„Kiedy ściśle współpracuję z kupującym, aby dostosować każde urządzenie, nie chcę, aby je całkowicie lubił. Chcę, żeby je pokochali, a przywiązuje się do tego dużą wagę do szczegółów” — mówi Hill.

Każda jednostka posiada prywatną przestrzeń na zewnątrz; Lokale na parterze posiadają tarasy i ogródki lub trawniki, a lokale na drugim poziomie posiadają balkony. Hill mówi, że jednym z głównych celów projektu było „zachowanie jak największej ilości terenów zielonych”, co jest szczególnie ważne w South Side, gdzie „zieleń jest na wagę złota”.

Apartamenty posiadają również Wysoka jakość wykończeniatakie jak elementy wygłuszające, granitowe i kwarcowe blaty w wyłożonej kafelkami kuchni i głównej łazience.

Na sprzedaż pozostały trzy lokale, począwszy od dwupokojowego mieszkania z dwiema łazienkami za 449 007 dolarów do 699 990 dolarów za mieszkanie z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami oraz dom. Wszystkie pozostałe jednostki znajdują się na parterze, a ich zewnętrzne patio obejmuje ogrodzenie zapewniające prywatność od 15th Street.

Apartamenty są wymienione w Berkshire Hathaway Home Services. FormularzSurowe informacjeI odwiedź tutaj.