Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

w kulturze |  Barbie, dziecięce czapki i niesamowita architektura

w kulturze | Barbie, dziecięce czapki i niesamowita architektura


To wydanie ON Culture zostało pierwotnie wysłane do prenumeratorów 14 lipca 2023 r. Aby otrzymywać biuletyn artystyczny Leslie Dinaberg do swojej skrzynki odbiorczej w piątek, zarejestruj się na niezależny.com/newslettery.


na dużym ekranie

Zach Galifianakis w bąbelkowa czapka typu beanie | Źródło: Apple TV+

W ogóle nie było tego na moim radarze, dopóki wcześniej nie zobaczyłem zwiastuna Miasto asteroid w metropolii Kino Hitchcockaale miliarderka z Santa Barbara, Beanie Baby, pojawi się na dużym ekranie w nowym filmie bąbelkowa czapka typu beanieI Oryginalny film firmy Apple z Zachem Galifianakisem w roli Ty Warnera oraz Elizabeth Banks, Geraldine Viswanathan i Sarah Snook (Chef, tęsknimy za tobą!) jako ważnymi kobietami w jego życiu. Film trafi do kin 21 lipca i pojawi się na Apple TV tydzień później. Uważam, że zwiastun był bardzo zabawny. Możesz to sprawdzić Tutaj.

To Beanie Bubble plakat | Źródło: Apple TV+

Mówiąc o dużym ekranie, lalka Barbie (Reżyseria: Greta Gerwig, z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych), którego premiera odbędzie się 21 lipca, znajduje się na szczycie mojej listy wielu filmów, na które czekam tego lata. Mam szczególny związek z Barbie, odkąd mój dziadek Jules, który był w branży zabawkarskiej, zdobył jedną z oryginalnych kolekcji Barbie (zawierającą 20 lalek, w tym jedną, która mogłaby być warta ponad 27 000 $, gdyby była dzisiaj w dobrym stanie) I dała go do zabawy 4-letniej dziewczynce.

lalka Barbie Otwarcie 21 lipca | Źródło: Warner Brothers

I bawiąc się, mam na myśli to, że ogoliłem im głowy, odciąłem im głowy, pomalowałem je lakierem do paznokci i tuszem, wyrwałem im kończyny i umieściłem w kompromitujących pozycjach z Kenem, GI Joe, Raggedy Ann i Andym. O sadze nieodpowiedzialnej finansowo pisałem w 2009 roku, którą możecie przeczytać Tutaj. I możesz sprawdzić lalka Barbie ciągnik Tutaj.

na stronie

Obiad Akademii Krytyków Muzycznych obejmował, zgodnie z ruchem wskazówek zegara od lewego górnego rogu: Charles Donnellan (UCSB Arts & Lectures), Dan Kepl (GŁOS, przegląd sztuk scenicznych), Toma Jacobsa (Klasyczne brzmienie San Francisco), Lesliego Dinaberga (Niezależna Santa Barbara), Alexa Rossa (Nowojorczyk)i Richarda Minerdsa (Dziennik Montecito). | Źródło: Emma Matthews

Byłem jednym z pięciu szczęśliwych dziennikarzy zaproszonych na kameralny lunch Nowojorczyk Krytyk muzyczny Alexa Rossa O stanie współczesnego pisania muzyki i była to świetna dyskusja. Ross współpracuje z Akademia Muzyczna Tego lata jako gościnny artysta Moshera, rezydencja, która obejmuje pracę z Pals (wyselekcjonowaną grupą młodych muzyków reprezentujących najlepsze konserwatoria z całego świata) nad notatkami programowymi, a także prowadzenie okrągłego stołu znakomitych krytyków w zeszłym tygodniu, w którym uczestniczyli dwaj inni nazwiska w muzyce Świat pisania muzyki: Jozuego Kosmana (Kronika San Francisco) I Karolina Miranda (Los Angeles Times).

To była dalekosiężna rozmowa, ale szczególnie uderzyło mnie to, co Ross miał do powiedzenia na temat kulturowego znaczenia poważnej muzyki eksperymentalnej: „Nic z tego [beloved classical] Muzyka istnieje dzisiaj, jeśli ludzie w przeszłości mieli taką samą pogardę dla tego, co nowe, jak niektórzy ludzie teraz.”
Chociaż opłakujemy nieco niepewny stan dziennikarstwa w ogóle, a sztuki w szczególności, zgadzam się również z oświadczeniem Kosmana przy Okrągłym Stole, że wspaniale jest mieć pracę, w której „idziesz, reagujesz, wkładasz swoje uczucia w swego rodzaju prozę – Wydaje się, że to całkowicie błogosławiony sposób na spędzenie czasu”.

READ  Sezon 1 recenzja The Old Man

Na froncie architektury

Teatr Loughborough w Zmierzchu | Zdjęcie: Patrick Cena

Tworzenie wspaniałego Loughborough Theatre skrót architektoniczny”wymienić jako jeden z11 najpiękniejszych teatrów na świecie W tym tygodniu Towarzyszenie kultowym budynkom, takim jak Sydney Opera House, Teatro de San Carlo, Opéra Garnier i Walt Disney Concert Hall to wielki zaszczyt, a także na drodze czcigodnego teatru, który obchodził 150. pokaż Lista znanych artystów, w tym Jack Johnson, Graham Nash, Patti Smith, Suzanne Vega, Charles Lloyd, Los Lobos i David Crosby Tribute właśnie ogłoszony 20 sierpnia. A Memory of the Lobero That Never Happened pojawi się w lutym 2023 r. Odtwarzanie W ramach Named Stand and Be Counted w skład grupy wchodzą Sean Colvin, Colin Hay, Richard Page, Steve Postel, James Raymond, Stevie Distanislao, Dean Parks, Chris Stills, Andrew Ford, Lara Johnston i Ken Stacey. Bilety właśnie trafiły. na sprzedaż.

na ścianach

Twarzą w twarz prezentuje Barbara Parmet 29 lipca | Kredyt: dzięki uprzejmości

Utalentowany fotograf Barbary Parmet Jest kolejnym z serii „Fcing Ourselves Presents” w studiu Patricii Clarke w Carpinteria. 29 lipca w godzinach od 14:00 do 17:00 Parmeet omówi projekt „Roots and Branches Project”, który opowiada historie naszych Starszych i Młodzieży oraz ich wizje na przyszłość. Jest to multimedialna wystawa przedstawiająca fraktale z gałęzi dębu na ścianach, której towarzyszy pokaz wideo ze słowami i obrazami, które opowiadają historie społeczności Santa Barbara. Kliknij Tutaj Aby uzyskać więcej informacji i zarezerwować miejsce na tym bezpłatnym wydarzeniu, które ma ograniczoną liczbę miejsc.

Patricia Clarke i Brett Lee Dicks podczas rozmowy artystycznej Facing Ourselves w zeszłym miesiącu | Źródło: Patricia Clark

W zeszłym miesiącu uczestniczyłem w Artist Talk w studio z Brettem Lee Dicksem i chociaż znam go od lat jako współpracownika i przyjaciela, wciąż wiele się dowiedziałem o jego pracy i światopoglądzie. Gorąco polecam tę serię rozmów artystom, zwłaszcza tym, którzy pragną głębszych rozmów o naszym wspólnym świecie.

na modowym froncie

Wydarzenie związane z modą — podwieczorek w restauracji Andersen’s Danish Bakery & Restaurant 22 lipca | Kredyt: dzięki uprzejmości

the Couture Pattern Museum, które wykonało świetną robotę w Couture Culture, rozpoczyna nadchodzącą czwartkową premierę Fashion and Culture podwieczorkiem na uroczym dziedzińcu Duńskiej Piekarni i Restauracji Andersena 22 lipca o godzinie 14:00. Na cześć ponadczasowego wpływu Charlesa Jamesa (którego muza jest słynna Augustyna Hirsta, żona Williama Randolpha Hearsta Jr.) i prezenterka nadchodzącego programu. Bilety można kupić Tutaj.

READ  Ojciec i macocha opublikowali wideo w swoich pierwszych publicznych komentarzach od jej śmierci

na ekranie (mały)

nietrwały Gwiazdy Rob Lowe i John Owen Lowe jako ojciec i syn. | Źródło: Netflix

Kiedy pewnego dnia widziałem, jak biegał po posiadłości Miramar, aktor z Santa Barbara, Rob Lowe, był bardziej zajęty w telewizji niż kiedykolwiek, nie jednym, ale dwoma przebojowymi serialami: Fox’s 9-1-1: Samotna gwiazda I Netflixa nietrwały w którym brał udział ze swoim synem, Johnem Owenem Lowe, wychowanym w mieście. Kto wie, co potencjalny strajk scenarzystów i aktorów zrobi z programem telewizyjnym, ale teraz pracuje ciężej niż kiedykolwiek!

w kalendarzu

Muzyka z serii koncertów Ranch w każdy wtorek do 22 sierpnia w Rancho La Patera & Stow House | Zdjęcie dzięki uprzejmości

Darmowe wtorki z muzyką powracają w serii koncertów Ranch w Rancho La Patera i Stow House. Następne jest niespodziewanie, nagle, niespodziewanie (klasyczny rock) 18 lipca z ulubionym food truckiem Mooneya; Następnie 25 lipca podano Mexcal Martini. Americana Cats 1 sierpnia, King Bee 8 sierpnia, Monilof 15 sierpnia i Down Mountain Lights 22 sierpnia. Koncerty odbywają się od 17:30 do 19:30, No Dogs Please, z możliwością zakupu jedzenia i napojów bezalkoholowych.

Aby zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w tym tygodniu i później, odwiedź stronę niezależny.com/wydarzenia/.