Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Izrael twierdzi, że ciało zakładnika znaleziono w pobliżu głównego szpitala w Gazie

Izrael twierdzi, że ciało zakładnika znaleziono w pobliżu głównego szpitala w Gazie

Źródło obrazu, Broszura rodzinna

Skomentuj zdjęcie,

Armia izraelska twierdzi, że 7 października Hamas porwał Yehudit Weiss z jej domu w południowym Izraelu

Armia izraelska oświadczyła, że ​​jej żołnierze znaleźli ciało izraelskiego zakładnika wziętego przez Hamas w Gazie podczas ataku w zeszłym miesiącu.

Armia izraelska poinformowała, że ​​65-letniego Yehudita Weissa odnaleziono w domu w pobliżu szpitala Al-Shifa w mieście Gaza.

Dodała, że ​​jej rodzina została poinformowana, a jej ciało zostanie zwrócone Izraelowi.

Pani Weiss została porwana ze swojego domu w Birri w pobliżu granicy z Gazą.

Kiedy 7 października Hamas przeprowadził swój śmiercionośny atak, dochodziła do siebie po raku piersi, ale według grupy Bring Them Home Now w momencie przeniesienia nie miała przy sobie leków.

Jak podała grupa, pani Weiss pracowała w przedszkolu w kibucu, prowadziła jadalnię i przed przejściem na emeryturę specjalizowała się w pielęgniarstwie.

Była „pełnoetatową kochającą babcią” – powiedziała, dodając, że uwielbia kulturę, sport, podróże i pieczenie.

Jej mąż, rabin Szmulik, zginął w ataku Hamasu.

Armia izraelska podała w oświadczeniu, że wśród broni odkrytej w miejscu znalezienia jej ciała znalazły się karabiny Kałasznikowa i granaty o napędzie rakietowym.

„Niestety Yehudit została zabita przez terrorystów w Gazie i nie dotarliśmy do niej na czas” – powiedział na konferencji prasowej w czwartek wieczorem rzecznik izraelskiej armii Daniel Hagari.

Nie podał bliższych szczegółów, w jaki sposób została zamordowana.

Jak dotąd uwolniono jedynie czterech z 240 zakładników porwanych przez Hamas w zeszłym miesiącu.

Izraelscy urzędnicy twierdzą, że co najmniej 1200 osób zginęło w transgranicznym ataku Hamasu, który miał miejsce 7 października, dokonanym przez setki uzbrojonych mężczyzn.

Odkąd Izrael rozpoczął kontratak, kierowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia w Gazie twierdzi, że w Strefie zginęło 11 400 osób.

Szpital Al-Shifa, największy szpital w mieście Gaza, stał się przedmiotem walk na początku tygodnia, a armia izraelska dokonała nalotu w środę rano.

Izraelskie wojsko twierdzi, że Hamas wykorzystuje szpital jako centrum dowodzenia i spędził dwa dni na przeszukiwaniu terenu w poszukiwaniu dowodów. Hamas zaprzecza, że ​​tam pracuje, a BBC nie jest w stanie niezależnie zweryfikować twierdzeń żadnej ze stron.

W szpitalu przebywa obecnie ponad 650 pacjentów, 500 personelu medycznego i ponad 5000 osób przesiedlonych.

Więcej o wojnie między Izraelem a Gazą

READ  Zełenski ma niespodziewaną wizytę w Wielkiej Brytanii, ponieważ Wielka Brytania wysyła setki rakiet i atakujących dronów na Ukrainę