Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Izrael – Hamas – Na żywo: Blinken spotyka się z prezydentem Palestyny ​​Mahmoudem Abbasem na Zachodnim Brzegu podczas eksplozji w obozie dla uchodźców w Gazie

Izrael – Hamas – Na żywo: Blinken spotyka się z prezydentem Palestyny ​​Mahmoudem Abbasem na Zachodnim Brzegu podczas eksplozji w obozie dla uchodźców w Gazie

Brytyjczyk z Gazy opisuje rozpaczliwą scenę na przejściu granicznym w Rafah

Sekretarz stanu USA Antony Blinken złożył w niedzielę niezapowiedzianą wizytę na okupowanym Zachodnim Brzegu, gdzie palestyński prezydent Mahmoud Abbas namawiał go, aby przekonał Izrael, aby zgodził się na zawieszenie broni, ponieważ w nocnym nalocie na obóz dla uchodźców zginęło więcej osób.

Abbas powiedział Blinkenowi: „Żądamy, abyście natychmiast uniemożliwili im popełnianie tych zbrodni”, żądając „natychmiastowego zawieszenia broni” od Izraela.

Blinken potwierdził zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w zapewnienie pomocy humanitarnej dla Gazy i omówił „osiągnięcie uzasadnionych aspiracji Palestyńczyków do ustanowienia państwa palestyńskiego”.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy kierowanego przez Islamski Ruch Oporu (Hamas) powiedział wcześniej w niedzielę, że obóz dla uchodźców w Maghazi został zbombardowany w nocy, w wyniku czego zginęło co najmniej 47 osób.

Izrael nie potwierdził zbombardowania obozu Al-Maghazi, a rzecznik armii powiedział, że bada się, czy w czasie bombardowania na tym obszarze działały siły zbrojne.

1699199000

Propalestyńskie tłumy próbują szturmować bazę lotniczą, w której mieszczą się siły amerykańskie w Turcji

Turecka policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych, gdy w niedzielę setki ludzi podczas propalestyńskiego marszu próbowało szturmować bazę lotniczą, w której przebywały siły amerykańskie, na kilka godzin przed przybyciem sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena do Ankary na rozmowy w sprawie Gazy.

Turcja, która nasiliła krytykę Izraela w miarę pogłębiania się kryzysu humanitarnego w Gazie, popiera rozwiązanie dwupaństwowe, przyjmując jednocześnie członków palestyńskiego ruchu Hamasu. Od początku wojny między Izraelem a Hamasem w całym kraju wybuchają protesty.

Na nagraniach protestów widać, jak policja strzela gazem łzawiącym i używa armatek wodnych, aby rozproszyć tłum machający flagami tureckimi i palestyńskimi oraz skandujący hasła. Demonstranci przełamywali bariery i starli się z policją.

Widziano także protestujących rzucających plastikowe krzesła, kamienie i inne przedmioty w policję, która wystrzeliła w tłum bomby dymne. Doszło do starć pomiędzy tłumem a siłami bezpieczeństwa

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 15:43

1699197900

Biały Dom: 300 Amerykanów uciekło z Gazy

Ponad 300 Amerykanów i członków ich rodzin opuściło Gazę, ale obywatele amerykańscy pozostają w oblężonej enklawie i trwają trudne negocjacje w celu zapewnienia uwolnienia zakładników przetrzymywanych przez Hamas, powiedział w niedzielę urzędnik Białego Domu.

Wśród zwolnionych znajdują się obywatele USA, legalni stali rezydenci i członkowie ich rodzin, powiedział CBS Jonathan Feiner, zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. W obliczu narodu.

Viner powiedział, że w miarę nasilenia się konfliktu między Izraelem a Hamasem w Gazie nadal przebywa wielu Amerykanów, którzy chcą wyjechać, ale nie podał ich liczby.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział w zeszłym tygodniu, że około 400 obywateli USA i członków ich rodzin, czyli łącznie około 1000 osób, chce wyjechać.

Ewakuacje rannych Gazańczyków i posiadaczy zagranicznych paszportów przez przejście Rafah do Egiptu zostały zawieszone od soboty, ale urzędnicy egipscy, amerykańscy i katarski twierdzą, że podejmowane są wysiłki, aby je wznowić.

Zdjęcie archiwalne: Przejście Rafah na granicy Egiptu i Gazy

(AP)

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 15:25

1699195752

Healey przyznaje, że podejście Starmera do konfliktu „wyrządziło krzywdę” społeczności muzułmańskiej

Sekretarz Obrony Cieni przyznał, że podejście Sir Keira Starmera do konfliktu między Izraelem a Hamasem „wyrządziło krzywdę wielu ludziom”.

Komentarze Johna Healeya pojawiają się w czasie, gdy przywódca Partii Pracy stara się utrzymać dyscyplinę w partii, a wiele osobistości wyższego szczebla buntuje się przeciwko jego stanowisku, zgodnie z którym wzywa jedynie do humanitarnego „rozejmu” w Gazie.

Zapytany w niedzielę w programie BBC w programie Laury Kuenssberg, czy zgadza się z krytyką Sarwara, że ​​podejście sir Keira wyrządziło krzywdę muzułmańskim wyborcom, Healey powiedział: „Przyjmuję, że wyrządził on krzywdę wielu ludziom”. to też.”

„Rozumie jednak, dlaczego ludzie wzywają do zawieszenia broni i chcą zakończenia walk.

„A po drugie, ostatecznie najważniejsze jest teraz to, co najlepiej złagodzi część cierpień narodu palestyńskiego, zapewni większą pomoc do Gazy i stworzy więcej przestrzeni dla większej dyplomacji. Jest całkiem jasne, że to był zatrzymaj akcję humanitarną, do której wzywał Keir Starmer”. Walcz, jeśli chcesz”.

Sekretarz Obrony Cieni John Healey

(Getty)

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 14:49

1699194063

Rodzina Youssefa „jest bezpieczna i wróciła do domu”

Pierwszy minister Szkocji Humza Yousaf powiedział, że po ucieczce z Gazy jego teściowie „byli bezpieczni i wrócili do ojczyzny”.

„Cieszę się, że mogę poinformować, że moi teściowie są bezpieczni i wrócili do domu” – oznajmił w poście na portalu społecznościowym X.

„Oczywiście się cieszymy, ale mój teść powiedział: «Moje serce jest złamane na pół i jestem z moją matką, moim synem i moimi wnukami w Gazie»”.

„Potem załamał się i powiedział mi, jak trudno było się rozstać”.

(Hamza Yusuf/X)

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 14:21

1699192815

ICYMI: Szkoły i szpitale odczuwają straty, gdy Izrael ignoruje ostrzeżenia USA dotyczące nasilenia ataków w Gazie

izraelski Premier Benjamin Netanjahu zignorował w piątek wyraźne ostrzeżenia sekretarza stanu USA Antony’ego Blinkena, że ​​Izrael ryzykuje utratę jakiejkolwiek nadziei na osiągnięcie ostatecznego porozumienia pokojowego z Palestyńczykami, jeśli nie złagodzi kryzysu humanitarnego w Gazie.

Bill Prawda Doniesienia z Tel Awiwu:

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 14:00

1699191915

Wielka Brytania nalega na ponowne otwarcie przejścia granicznego w Rafah, aby umożliwić uwięzionym Brytyjczykom wydostanie się z Gazy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nalega na ponowne otwarcie kluczowego punktu granicznego ze Strefą Gazy, aby umożliwić obywatelom brytyjskim opuszczenie bombardowanego obszaru.

Jak wynika z listy przygotowanej przez władze placówki granicznej, prawie 90 osób posiadających brytyjski paszport lub brytyjskie dokumenty podróży oficjalnie złożyło w sobotę wniosek o przedostanie się przez przejście graniczne w Rafah do Egiptu.

Jednak obywatele Wielkiej Brytanii zostali odrzuceni, a przejście zamknięte dla obcokrajowców z powodu sporu dotyczącego ewakuacji zakażonych pacjentów.

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 13:45

1699191015

Streszczenie: Co wydarzyło się w Gazie w ciągu ostatnich 24 godzin?

Do nalotu doszło w czasie, gdy Izrael oświadczył, że będzie kontynuował ofensywę mającą na celu zmiażdżenie władców Hamasu w Strefie Gazy, pomimo amerykańskich wezwań do zaprzestania dostarczania pomocy zdesperowanym cywilom.

Rosnąca liczba ofiar śmiertelnych w Gazie wywołała rosnące międzynarodowe oburzenie, a dziesiątki tysięcy ludzi od Waszyngtonu po Berlin wyszły w sobotę na ulice, żądając natychmiastowego zawieszenia broni.

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 13:30

1699190115

Boris Johnson udaje się do Izraela, aby „wyrazić solidarność” po atakach Hamasu

Boris Johnson odbył niespodziewaną podróż do Izraela, aby „wyrazić solidarność i wsparcie” w obliczu szalejącego konfliktu w Gazie.

Rzecznik byłego premiera potwierdził, że były premier składa wizytę w kraju w towarzystwie premiera Australii Scotta Morrisona.

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 13:15

1699189257

Pomoc medyczna dla Palestyńczyków wymaga natychmiastowego zawieszenia broni

Pomoc medyczna dla Palestyńczyków wezwała do natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie, aby „położyć kres cierpieniom” Palestyńczyków.

„Celowanie na ludność cywilną jest całkowicie niedopuszczalne. Obecnie konieczne są pilne działania, aby ratować życie” – stwierdziła organizacja humanitarna w oświadczeniu.

Wezwała ludzi, aby skontaktowali się ze swoimi przedstawicielami i zażądali zawieszenia broni.

Matta Mathersa5 listopada 2023 o godzinie 13:00

1699188340

Pacjenci podłączani do respiratorów pozostawiani są na śmierć, aby ratownicy medyczni mogli skupić się na zakażonych przypadkach i mieć większe szanse na przeżycie

Pacjenci przybywający do indonezyjskiego szpitala w Gazie, którzy potrzebują respiratora, pozostawia się na śmierć, aby lekarze mogli operować tych, którzy mają większe szanse na przeżycie, powiedział pracujący tam chirurg. Mira Pat Raporty.

Doktor Tayseer Hassan powiedział: „Powiem coś strasznego, to łamie mi serce”. Niezależny. „Kiedy na pogotowie przybywa duża liczba ofiar, a rodzaj obrażeń wymaga respiratora, zostawiamy je na śmierć.

„Skoro nie możemy sobie z tym poradzić. Tak, okropnie! Ale nie mamy innego wyjścia, jak tylko zareagować na obrażenia, mając większą szansę na przeżycie. „Nie potrafię opisać wyglądu członków rodziny, gdy dowiadują się, że ich bliscy zostaną pozostawieni umrzeć w szpitalu”.

Matta Mathersa5 listopada 2023 o 12:45