Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iPhone 15 Pro Max fatalnie wypada w teście wytrzymałościowym

iPhone 15 Pro Max fatalnie wypada w teście wytrzymałościowym

Nowe iPhone’y 15 Pro i Pro Max mają tytanowe boki, co w teorii miałoby sprawić, że telefony będą trwalsze od swoich poprzedników, które wykonano ze stali nierdzewnej. od iPhone’a 15 Pro Jeszcze niedawno było zbyt wcześnie, aby wypowiadać się na temat wytrzymałości telefonu, ale pierwsze doniesienia nie napawają optymizmem.

Ekran telefonu jest bardzo odporny na zarysowania, widoczne są jedynie ślady na poziomie MOS 7. Tytanowa ramka jest odporna na zarysowania, ale tył nie. Obiektywy aparatów są również bardzo odporne na zarysowania.

the iPhone’a 15 Pro Maxa Posiada tytanowe paski, ale konstrukcja wewnętrzna wykonana jest z aluminium. Apple zastosowało proces termomechaniczny do zespawania dwóch metali. Tylną szybę telefonu można zdjąć, co ułatwia naprawę.

Kiedy Nelson zginał telefon, tylna szyba pękła niemal natychmiast. To było szokujące, ponieważ większość telefonów, zwłaszcza iPhone’y, wytrzymuje lepiej w testach zginania. Prawdopodobnie tylna szyba łatwo pęka, ponieważ tytan ma większą wytrzymałość na rozciąganie niż aluminium lub dlatego, że nie jest tak elastyczny jak aluminium, przez co szkło jest narażone na wszelkie naprężenia.

Inna możliwość jest taka, że ​​skoro szkło jest modułowe, to teraz łatwiej je stłuc, bo nie jest już przymocowane z tyłu telefonu. Jedynym pozytywnym aspektem jest to, że naprawa tylnej szyby jest teraz tańsza niż wcześniej.

Oprócz rozbitej tylnej szyby z pojazdem nic poważnego się nie stało iPhone’a 15 Pro Pod koniec testu tortur nadal działał dobrze.

READ  Błąd szyfrowania w systemie Windows 11 może spowodować utratę danych, tymczasowe spowolnienie na nowszych komputerach