Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

iPad Pro OLED to ulepszenie, na które czekałem

iPad Pro OLED to ulepszenie, na które czekałem

Apple zaczął używać wyświetlaczy OLED w iPhonie X w 2017 roku, a wcześniej w pierwszym Apple Watchu. I oczywiście pasek dotykowy (RIP). Jednak odchodzenie od wyświetlaczy LCD w innych miejscach, takich jak komputery iMac, MacBooki, samodzielne monitory i iPady, było powolne. Chcę OLED do wszystkich tych rzeczy, ale jeśli iPad Pro dostanie go pierwszy, jak głosi plotka, nie mam nic przeciwko.

Nie ma produktu, w którym panel LCD bardziej nie przeszkadza mi niż 11-calowy iPad Pro. Ma ładny ekran, jeśli patrzę bezpośrednio na niego. Jeśli jednak odsuniesz się nieco od osi, ekran stanie się bardzo przyćmiony. Dotyczy to również mojego laptopa, ale zawsze siedzę bezpośrednio przed tym ekranem i prawie zawsze patrzę na okno przeglądarki zawierające tekst.

Kontrast również nie jest mocną stroną ekranów LCD, a szarość i czerń skrzynek na listy i cieni podczas oglądania filmów i programów przeszkadza mi bardziej niż powinna. Nie ma to znaczenia, czy tylko czytam, ale czy gram w grę – zwłaszcza w coś takiego Wioska mieszkańców zła, który z pewnością będzie odtwarzany na następnym iPadzie Pro — lub podczas oglądania filmu, wyjątkowo głęboka czerń wyświetlacza OLED będzie wyglądać ładniej. A w grze z gatunku mrocznego horroru łatwiej będzie dostrzec rzeczy dzięki dodatkowemu kontrastowi.

OLED może oznaczać inne rzeczy, na przykład zawsze włączony wyświetlacz iPada. Może to otworzyć drogę do wersji trybu gotowości iPhone’a, która zamieni iPada w prawdziwy niebieski inteligentny wyświetlacz (coś, o czym krążyły już wcześniej pogłoski), otwierając tym samym niszę dla iPada, który faktycznie będzie mógł z niego korzystać.

Zakładając, że aktualizacja OLED oznacza coś więcej niż tylko ładny ekran dla następnego modelu Pro, w mgnieniu oka sprzedałbym mojego iPada Pro M1, aby go kupić.

READ  Losowo: Streamer Beats Dwa Pradawne Pierścienie grają w tym samym czasie wraz z podkładką taneczną

Wygląda na to, że już niedługo spełnię swoje życzenie. Tego ranka, BloombergaS Powtórzył Mark Gorman W sekcji pytań i odpowiedzi dla subskrybentów zatrudnienie Coś, co powiedział w przeszłości: Że Apple wypuści w przyszłym roku nowego iPada Pro OLED. W najnowszej aktualizacji opisał to jako „pierwszy poważny remont od pół dekady”, w postaci modelu 11-calowego i modelu 13-calowego, i mam nadzieję, że to prawda, bo tego potrzebuje.

Powtórzył to Ming Zhi Kuo Jeszcze dziś w poście Medium Apple wyprodukuje masowo dwa iPady OLED wykorzystujące tę samą technologię LTPO, która zapewnia zarówno zegarkom Apple, jak i nowszym iPhonem zmienną częstotliwość odświeżania w zakresie od 1 Hz do 120 Hz. Kuo dodał, że będą one lepsze od iPada Pro Mini LED pod względem „wydajności wyświetlacza i zużycia energii”.