Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Indie: 27 zabitych po wybuchu pożaru w biurowcu w Delhi | Indie

Co najmniej 27 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych w ogromnym pożarze budynku handlowego w stolicy Indii, Delhi.

Wielki pożar wybuchł w czteropiętrowym budynku niedaleko dworca kolejowego na zachodnim przedmieściu Mundki późnym piątkowym popołudniem, ale nie od razu wiadomo było, co go spowodowało.

Materiał telewizyjny pokazał dym kłębiący się z okien budynku, a strażacy uwięzieni na wyższych piętrach uciekli, gdy setki ich oglądały. Na miejscu zdarzenia obecnych było ponad 30 wozów strażackich i karetek.

„Z budynku wydobyto 27 zwęglonych ciał, a prawie 24 rannych jest poddawanych leczeniu” – powiedział Satpal Bhradwaj, który był odpowiedzialny za operacje w Delhi Fire Service na miejscu zdarzenia.

Policja poinformowała, że ​​pożar wybuchł na pierwszym piętrze budynku, w którym mieści się biuro firmy produkującej kamery do monitoringu.

W sobotę policja poinformowała, że ​​aresztowała dwóch właścicieli firmy. Policja zarejestrowała sprawę winnego morderstwa, która nie była równoznaczna z morderstwem i spiskiem kryminalnym, zagrożonym karą dożywotniego pozbawienia wolności lub 10 lat więzienia.

Atul Garg, dyrektor Departamentu Straży Pożarnej w Delhi, powiedział, że budynek nie miał pozwolenia od straży pożarnej i nie był wyposażony w sprzęt przeciwpożarowy, taki jak gaśnice.

Zdarzyło mi się przejść obok pożaru, który wybuchł w pobliżu stacji metra Mundka w Delhi. Smutno było to zobaczyć. Mogę sobie tylko wyobrazić ludzi, którzy przez to cierpieli. Wyślij modlitwę 🙏 #dostarczać #mundka pic.twitter.com/8O8apeHKOy

Varsza Nambiaru 13 maja 2022

Pradwag powiedział, że w momencie wybuchu pożaru w budynku mieszkało około 70 osób.

„Nie było wyjścia pożarowego, a wiele osób zmarło z uduszenia” – powiedział Bharadwaj, dodając, że więcej będzie wiadomo po sekcji zwłok.

Liczba rannych wyniosła „ponad 25”, powiedział zastępca komendanta straży pożarnej Sunil Chaudhry. Chaudhry dodał, że niektórzy wyskoczyli z płonącego budynku.

Tymczasem radio NDTV podało, że ponad 40 osób doznało poparzeń i trafiło do szpitala.

Ludzie patrzą z ulicy na zwęglone pozostałości biurowca w Delhi. Zdjęcie: Reuters

Amit Mahajan, który po pożarze stracił kuzyna i siostrzeńca, powiedział, że byli w budynku, aby „szkolić pracowników”.

Odwiedziłem wszystkie pobliskie szpitale, ale nie ma po tym śladu. Nie jesteśmy pewni ich bezpieczeństwa ani miejsca pobytu”.

Pożary są powszechne w Indie Z powodu złych praktyk budowlanych, przeludnienia i nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa.

20-milionowa stolica Indii doświadcza obecnie fali upałów, a temperatury w niektórych miejscach sięgają 46 stopni Celsjusza.

Premier Narendra Modi złożył kondolencje za pośrednictwem Twittera.

„Bardzo smutno z powodu ofiar śmiertelnych w wyniku tragicznego pożaru w Delhi. Moje myśli są z rodzinami pogrążonymi w żałobie. Życzę rannym szybkiego powrotu do zdrowia” – powiedział Modi.

Premier Delhi, Arvind Kejriwal, napisał na Twitterze: „Zszokowany i załamany, gdy dowiedziałem się o tym tragicznym incydencie. Jestem w stałym kontakcie. [with] oficerów. Dzielni strażacy robią co w ich mocy, aby kontrolować pożar i ratować życie.”

Z AFP, Associated Press i Reuters

READ  Palestyńczycy w Gazie opowiadają o „okrutnych” okrucieństwach izraelskich strajków | Wiadomości ze Strefy Gazy