Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna ukraińsko-rosyjska – Aktualizacje na żywo: Żołnierze Zełenskiego rozdarli obronę Putina na południu, Odzyskaj terytorium na wschodzie

Wojna ukraińsko-rosyjska – Aktualizacje na żywo: Żołnierze Zełenskiego rozdarli obronę Putina na południu, Odzyskaj terytorium na wschodzie

Wołodymyr Zełenski wyklucza rozmowy z Rosją w przypadku aneksji terytoriów

Ukraińscy urzędnicy i przywódcy Moskwy w regionie powiedzieli, że żołnierze Wołodymyra Zełenskiego zaatakowali rosyjską obronę na południu Ukrainy i odbili kilka wiosek wzdłuż Dniepru w poniedziałek.

Stanowi to największy postęp dokonany w Kijowie na południu w ciągu siedmiu miesięcy wojny na Ukrainie.

Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego siły wyzwoliły ponad 450 osad w samym północno-wschodnim regionie Charkowa od początku kontrataku we wrześniu.

Dodał, że zaciekłe walki toczą się w kilku sektorach na frontach bitewnych.

Na wielu obszarach frontu trwają ciężkie walki. Ale perspektywa tych działań wojennych pozostaje jasna – coraz więcej okupantów próbuje uciec” – powiedział Zełenski.

Widoczne były kolumny ukraińskich pojazdów wojskowych zmierzające do wzmocnienia centrum logistycznego Lyman, które zostało odebrane Rosji w weekend, gdy Kijów ruszył, by umocnić swoją pozycję w strategicznym mieście.

Ponadto armia amerykańska wysyła do Kijowa cztery kolejne wyrzutnie rakiet HIMARS w ramach najnowszego pakietu pomocowego o wartości 625 milionów dolarów.

Poinformowane źródła podały, że pakiet pomocy wojskowej będzie zawierał także amunicję i pojazdy odporne na miny.

1664871015

Minister spraw zagranicznych Ukrainy rozpoczyna afrykańską podróż w Senegalu

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba odwiedził Dakar w Senegalu, gdzie rozpoczął podróż po Afryce.

Ukraiński dyplomata spotkał się z senegalską minister spraw zagranicznych Aissatą Tal Sall. Para podpisała kilka dwustronnych umów o współpracy.

Trasa Kuleby jest następstwem lipcowej wizyty na kontynencie afrykańskim czołowego rosyjskiego dyplomaty Siergieja Ławrowa.

Trasa Ławrowa wyprzedza plany zorganizowania drugiego szczytu Rosja-Afryka w Etiopii w 2023 roku.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wielokrotnie wzywał przywódców afrykańskich do potępienia Rosji za inwazję.

1664869515

Rada Federacji Rosyjskiej zatwierdza aneksję czterech regionów Ukrainy

Rosyjska wyższa izba parlamentu przegłosowała we wtorek zatwierdzenie włączenia czterech ukraińskich regionów do Rosji, ponieważ Moskwa oficjalnie rozpoczyna aneksję ziem wielkości Kijowa podczas siedmiomiesięcznego konfliktu.

Na wtorkowej sesji Rada Federacji jednogłośnie zatwierdziła przepisy dotyczące aneksji ukraińskich obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego, po podobnym głosowaniu wczoraj w Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiej.

Dokumenty wracają teraz na Kreml w celu ostatecznego podpisania przez prezydenta Władimira Putina, aby formalnie zakończyć proces aneksji czterech regionów, które stanowią około 18% uznanego na arenie międzynarodowej terytorium Ukrainy.

Rosja ogłosiła aneksje po przeprowadzeniu tak zwanych referendów na okupowanych obszarach Ukrainy. Zachodnie rządy i Kijów stwierdziły, że głosowanie naruszało prawo międzynarodowe i było przymusowe i niereprezentatywne.

READ  Holandia zostanie zablokowana, gdy kraje w całej Europie zaostrzą ograniczenia, aby spowolnić rozprzestrzenianie się Omicron | Holandia
1664868300

Prawnicy toną w prośbach o pomoc Rosjanom w uniknięciu walk na Ukrainie

Rosyjscy prawnicy mówią, że ciężko pracują, aby doradzać osobom zagrożonym wysłaniem na walkę na Ukrainie.

Prawnicy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego twierdzą, że od kiedy prezydent Władimir Putin ogłosił 21 września, że ​​300 tys.

Setki tysięcy ludzi uciekło do krajów takich jak Kazachstan, Gruzja i Finlandia. Wielu nadal przebywa w Rosji i ukrywa się przed poborowymi, modląc się, aby nie zostali wezwani lub mając nadzieję na zwolnienie ze służby.

„Pracujemy przez całą dobę”, powiedział Siergiej Krivenko, który prowadzi grupę około 10 prawników o nazwie Citizen. armia. Prawo.

„Ludzie odłączają się od normalnego życia” – powiedział. To jest mobilizacja bez ograniczeń czasowych w czasie wojny. Może trwać miesiące lub lata. Ludzie mogą nie wrócić… Opuszczenie wojska jest prawie niemożliwe. Jedyną drogą jest śmierć, zranienie lub uwięzienie za nieposłuszeństwo rozkazom”.

1664866800

Dlaczego Rosja najechała Ukrainę i czego chce Putin?

Długo oczekiwana inwazja Rosji na Ukrainę trwa nadal po tym, jak Władimir Putin ogłosił swoją „specjalną operację wojskową” przeciwko temu krajowi we wczesnych godzinach 24 lutego, a rosyjski przywódca bezpodstawnie zadeklarował potrzebę „rozbrojenia i denazyfikacji” sąsiedniego kraju po Osiem lat walk w Donbasie.

Podczas gdy ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski jest wzorem do naśladowania z Kijowa, niestrudzenie mobilizując społeczność międzynarodową do wsparcia i odmawiając poddania nawet jednego cala kwadratowego terytorium, jego ludzie stawiają opór w sposób godny podziwu, powstrzymując rosyjskie siły zbrojne i zapobiegając puczowi, w którym Pojawił się Putin. Zakładałem, że to na pewno.

Niedawno Ukraina rozpoczęła udaną ofensywę na wschodzie w ramach próby odbicia południowego miasta Chersoń, bramy Krymu, która wysłała rosyjskie wojska do ucieczki, zaszczepiając swoim zwolennikom nowe przekonanie, ale odkrywając dowody na większą masowość groby w Izium, podobne do tych znajdujących się już w Buczy.

Przeczytaj więcej od Thomasa Kingsleya i Joe Somerlada tutaj:

1664865600

Obejrzyj tweet Wołodymyra Zełenskiego do Elona Muska

Prezydent Ukrainy i magnat Tesli pokłócili się na portalu społecznościowym:

1664863856

Zełenski mówi, że wśród martwych rosyjskich żołnierzy są ci, którzy zostali zwerbowani w zeszłym tygodniu

Wołodymyr Zełenski powiedział, że jego siły znajdują wśród poległych na polu bitwy niewyszkolonych rosyjskich żołnierzy, którzy zostali wysłani na front bez żadnego doświadczenia wojennego.

„Wśród zabitych okupantów widzimy już tych, którzy zostali schwytani zaledwie tydzień lub dwa temu. Ludzie nie są wyszkoleni do walki, nie mają doświadczenia w walce w takiej wojnie” – powiedział w swoim wieczornym przemówieniu.

Zełenski powiedział, że rosyjskie kierownictwo „potrzebuje tylko kilku ludzi – jakiegokolwiek rodzaju – do zastąpienia zmarłych”.

A kiedy ci nowi umrą, więcej ludzi zostanie wysłanych. Tak walczy Rosja. W ten sposób też przegrasz”.

1664863261

Rosja stoi przed wyzwaniami w zakresie szkolenia i rozmieszczania zmobilizowanych i zaciągniętych sił – Ministerstwo Obrony

Brytyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało dziś, że przesunięcie kursu rekrutacyjnego w Rosji jest oznaką rosnącej presji na Moskwę, by szkoliła nowych żołnierzy.

Cykl rekrutacji rozpocznie się 1 listopada 2022 roku, miesiąc później niż zwykle. W swojej najnowszej aktualizacji wywiadowczej Departament Obrony stwierdził, że późne rozpoczęcie kursu wskazuje na rosnącą presję na zdolność Rosji do szkolenia i wyposażenia dużej liczby nowych rekrutów.

Władimir Putin podpisał w zeszłym tygodniu zlecenie na rutynowy jesienny kurs rekrutacyjny, zgodnie z którym przeszkolonych zostanie 120 tys. rekrutów.

Rekruci ci nie są prawnie dopuszczeni do rozmieszczenia poza Rosją, poinformowało ministerstwo, dodając, że jest to odrębne od jednostek mobilizowanych w ramach nakazu częściowej mobilizacji wydanego 21 września 2022 r.

Wyzwania związane z wchłonięciem, szkoleniem, wyposażeniem i rozmieszczeniem zaciągniętego personelu i rekrutów są znaczące.

Ministerstwo stwierdziło, że braki w rosyjskich systemach administracyjnych i logistycznych będą nadal podważać te wysiłki.

1664861678

Jak komentarz Elona Muska o zmianie Ukrainy całkowicie mu się obrzydził

Reakcja z rozdartego wojną kraju była szybka i agresywna, gdy szef Tesli i SpaceX był Elona Muska Zabrał się do Twittera, aby przeprowadzić ankietę wśród 107 milionów obserwujących na temat własnych propozycji zawarcia porozumienia pokojowego między nimi Ukraina A Rosja.

Ukraińscy dyplomaci i politycy potępili propozycje Muska zakończenia konfliktu, który trwa osiem miesięcy od niesprowokowanej inwazji Władimira Putina.

Oszałamiający cios odbił się nawet na prezydenckim ciosie Muska od Wołodymyra Zełenskiego, który zainteresował się Twitterem, by zapytać swoich 6,6 miliona obserwujących, którą wersję Muska preferują: „ten, który wspiera Ukrainę” czy „ten, który wspiera Rosję”.

READ  China Covid - najnowsze wiadomości: Pekin grozi odwetem za przepisy dotyczące podróży, ponieważ 70% Szanghaju jest zakażonych

Przeczytaj całą historię tutaj:

1664860970

Elon Musk i Wołodymyr Zełenski dyskutują na Twitterze o wojnie na Ukrainie

Wołodymyr Zełenski potępił w poniedziałek wypowiedzi miliardera Elona Muska na temat trwającej wojny na Ukrainie po tym, jak szef Tesla Corporation wezwał do przeprowadzenia pod nadzorem ONZ wyborów na niedawno zaanektowanym terytorium Ukrainy, doprowadzając Ukraińców do szału.

Zełenski odpowiedział własnym sondażem na Twitterze, prosząc użytkowników mediów społecznościowych o głosowanie na to, który „Elon Musk najbardziej lubił: kto wspiera Ukrainę, a kto wspiera Rosję”?

„Pozostaję silnym zwolennikiem Ukrainy, ale jestem przekonany, że masowa eskalacja wojny wyrządzi wielką krzywdę Ukrainie i być może światu” – powiedział Musk.

W poniedziałek wieczorem walczył w wojnie, która zabiła tysiące i przesiedliła miliony, tweetując z propozycjami formalnego oddania Krymu Rosji i przywrócenia dostaw wody na zaanektowane terytoria, podczas gdy Ukraina pozostaje neutralna.

Tweety rozzłościły Ukraińców, którzy w komentarzach potępili miliardera.

Gdyby ktoś wtargnął do twojego domu i zaatakował twoją rodzinę, czy oddałbyś połowę dla „pokoju”? Każdy „pokój” daje agresorom zyski, a nie pokój. „To przerwa przed większą agresją” – napisał jeden z użytkowników.

1664859594

Rosyjski reporter antywojenny protestował na żywo, uciekając z aresztu domowego

Dziennikarz rosyjskiej telewizji wystawił przeciwko niemu na żywo protest RosjaNajechać Ukraina Moskwa umieściła ją na liście poszukiwanych po pozornej ucieczce areszt domowy.

Marina Ovsyannikova trafiła na międzynarodowe nagłówki w marcu, zaledwie kilka tygodni po rozpoczęciu wojny na Ukrainie, występując przed kamerami studyjnymi podczas nadawania wieczornych wiadomości na głównym statku. Kanał pierwszy Z napisem „Stop wojnie” i „Oni kłamią”.

Przeczytaj całą historię tutaj: