Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Immortals of Aveum kosztowało 125 milionów dolarów i zostało opisane jako „naprawdę okropny pomysł”

Immortals of Aveum kosztowało 125 milionów dolarów i zostało opisane jako „naprawdę okropny pomysł”

Pierwszą grą Ascendant Studios była Immortals of Aveum, oparta na magii strzelanka FPS z półotwartymi środowiskami i wysokimi wartościami produkcyjnymi. Wydana przez EA Originals, ukazała się latem zeszłego roku i spotkała się z dość mieszanym przyjęciem i podobno nie sprzedała się. W efekcie deweloper zwolnił niemal połowę pracowników. Teraz anonimowe źródło podzieliło się swoimi przemyśleniami na temat tego, co się stało.

Rozmawiam z IGN w ramach Obszerniejszy raport na temat powszechnych zwolnień w branży (Co warto przeczytać) były pracownik Ascendant Studios ubolewał nad decyzją o stworzeniu nowego, wysokobudżetowego IP jako swojego pierwszego projektu. „Na wysokim poziomie zakres Immortals został znacznie przekroczony w pierwszym projekcie studia” – powiedzieli. Przypominają, że budżet na rozwój wynosił „około 85 milionów dolarów”, a EA przekazało dodatkowe 40 milionów dolarów na „marketing i dystrybucję”.

Pomimo „poważnego talentu” w zespole, „próba stworzenia strzelanki AAA dla jednego gracza na dzisiejszym rynku była naprawdę okropnym pomysłem” – powiedział były pracownik, dodając, że jest to nowe IP i wykorzystuje nową technologię z silnikiem Unreal Engine. 5 tylko pogłębia problem. „Skończyło się na tym, że uruchomiliśmy rozdętą, powtarzalną kampanię, która trwała bardzo długo”.

Inna osoba, wciąż pracująca w Ascendant, powiedziała, że ​​gra miała dobrze sobie radzić, ale chociaż zebrała dość pozytywne recenzje, sprzedaż stanowiła „ułamek” oczekiwań.

Powtórzę: warto przeczytać Raport IGN’a O zwolnieniach za więcej takiej wiedzy. Czyta się to bardzo realistycznie, ale jeśli interesują Cię wzloty i upadki branży, spójrz.

READ  Ogromne uzupełnienie zapasów PS5: 13 000 konsol PS5 pojawia się na Amazon