Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Iga Świątek została uhonorowana wspaniałym muralem w rodzinnym Raszynie

Iga Świątek została uhonorowana wspaniałym muralem w rodzinnym Raszynie

Świat nr 1 Iga Świątek Została uhonorowana imponującym muralem w swoim rodzinnym mieście Razin w Polsce.

Słup, który wspiął się na niewiarygodną wysokość w wieku 21 lat, został namalowany przez miejscowego artystę Dominika Kowalczyka na ścianie budynku Szkoły Podstawowej im. Cibriana Godebskiego. Mural został odkryty przez mieszkańców rodzinnego miasta Polaka.

Inicjatywa została podjęta przez KS Raszyn i Stowarzyszenie Projekt Raszyn.

– Nie wiedzieliśmy, jak odwdzięczyć się Idze za te sukcesy i jako zarząd klubu wpadliśmy na pomysł, by w ten sposób uhonorować naszą gwiazdę – zdradził Marcin Cowell, prezes KS Raszyn. według sport.se.pl.

Dorota Petko z Projektu Raszyn zauważyła też, że lokalizacja muralu trzykrotnej slamistki będzie miała ogromny wpływ na młodsze pokolenie jej rodzinnego miasta i zainspiruje je do pójścia w ślady swojego mistrza.

„Byliśmy bardzo zadowoleni z tego miejsca. To miejsce, w którym na co dzień uczą się dzieci i młodzież. Są tu obiekty sportowe, z których korzystają, więc mamy nadzieję, że dzięki temu muralowi pójdą za przykładem naszego wielkiego bohatera, ” Dorota Petko z Projektu Raszyn zauważyła.

„Dla mieszkańców Raszyna sukcesy Igi są powodem do dumy i satysfakcji. Myślę, że wszyscy tutaj żyją jej triumfami, bo taki talent to rzadkość. Poza tym to dobrze zlokalizowany obiekt. Mural będzie doskonale widoczny z wielka droga, którą kierowcy pokonują z Warszawy na południe Polski”.

Dorota Petko zdradziła też, że Iga Świątek sama wybrała idealny obraz do muralu.

„Iga jest bohaterką wielu informacji medialnych, więc jej zdjęć jest bardzo dużo. Zastanawialiśmy się, czy zdjęcie, które wybierzemy jako wzór, będzie najlepsze. Na szczęście Iga nam w tym pomogła. Otrzymaliśmy od niej zdjęcie zespół, który doskonale oddaje charakter tej dziewczynyPowiedziała.


Spojrzenie na sezon 2022 Igi Świątek

Światowy koniec roku nr 1 Iga Świątek
Światowy koniec roku nr 1 Iga Świątek

Zapoczątkowała ją Iga Świątek Historyczny sezon Jako światowy numer 9 w rankingu. Jednak po występie w półfinale Australian Open zrobiła szybkie postępy w rankingach. Polak był nie do zatrzymania Następnie zdobyła tytuł WTA 1000 na Qatar Open. Wykorzystała swój impet, aby zebrać hat-tricka WTA 1000, wygrywając Sunshine Double w Indian Wells i Miami.

READ  Kobieca piłka nożna kończy listę 2023 z 21 dodatkami

W związku z przejściem na emeryturę byłego światowego nr 1, Ashleigh Barty, Iga Świątek automatycznie otrzymała miejsce nr 1. Ale to nie powstrzymało jej rozpędu. 21-latka poprawiła swoją passę zwycięstw w Stuttgart Open, Italian Open i French Open.

Iga Świątek przebiła passę 35 zwycięstw Venus Williams i została tenisistką z najwyższą passą stulecia. Na Wimbledonie jej passa 37 meczów została przerwana w trzeciej rundzie przez Alize Cornet.

Chociaż numer jeden na świecie doświadczyła lekkiego spadku formy po odejściu z SW19, zrobiła imponujący powrót do zdrowia, zdobywając US Open, a następnie wygrywając w San Diego Open. Iga Świątek koronowany Zakończyła sezon 2022 jako numer jeden na świecie na koniec roku z ośmioma zdobytymi tytułami i rekordem 67 zwycięstw przy zaledwie dziewięciu porażkach.

Szybkie linki

Więcej od Sportskeeda