Hurkacz miażdży Miedwiediewa o tytuł Halle, wydaje ostrzeżenie na Wimbledonie

(Reuters) – Polak Hubert Hurkacz pokazał w niedzielę swoje referencje do Wimbledonu, miażdżąc numer jeden na świecie Daniił Miedwiediew 6-1 6-4, aby zdobyć tytuł WTA 500 na trawie w Halle w Niemczech.

Światowy numer 12 Hurkacz pokonał Miedwiediewa i Rogera Federera w drodze do półfinału Wimbledonu w zeszłym roku i pokazał, że po raz kolejny będzie siłą, z którą trzeba się liczyć, gdy turniej rozpocznie się 27 czerwca.

Halle to piąty tytuł singlowy dla 25-letniego Polaka, który jak dotąd utrzymywał swój rekord w finale dzięki wygranej w nieco ponad godzinę, kiedy zamienił swój drugi punkt meczowy rzutem bekhendowym.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Jestem tak podekscytowany, że trochę czekałem na mój pierwszy (tytuł) w tym roku” – powiedział Hurkacz podczas swojego zwycięskiego przemówienia. „Cieszę się, że wygrałem swój pierwszy tytuł ATP 500 i oczywiście na trawie jest to wyjątkowe.

„Daniel jest niesamowitym graczem. Jest najlepszym graczem na świecie, więc bardzo trudno z nim grać. Wszystkie właściwe strzały szły po mojej myśli na początku, więc zdecydowanie zyskałem dzięki temu dużo rozpędu”.

Dla kontrastu była to piąta z rzędu porażka Miedwiediewa, który nie zdobył tytułu, odkąd Novak Djokovic został pozbawiony kalendarza wielkoszlemowego za wygranie US Open 2021 po swoim pierwszym dużym zwycięstwie.

Gra została na krótko przerwana podczas finału, kiedy protestujący wbiegł na stadion i próbował przywiązać się do siatki, zanim ochroniarze ją odciągnęli.

Wcześniej w tym miesiącu działaczka ekologiczna przerwała półfinałowy mecz French Open mężczyzn między Marin Cilic i Casper Rudd na 15 minut, kiedy wskoczyła na stadion Philippe Chatriera i przywiązała się do siatki. Czytaj więcej

Miedwiediew, który nie zostanie dopuszczony do gry na Wimbledonie z powodu zakazu dla rosyjskich i białoruskich graczy, wszedł do niedzielnego meczu po tym, jak nie stracił seta i obronił 22 z 23 breakpointów, z jakimi miał do czynienia w swoich czterech meczach.

READ  Harmonogram Mistrzostw Świata 2022: daty w Katarze, mecze grupowe, codzienne godziny rozpoczęcia meczów jako bilet rezerwacji do Australii

Jednak Rosjanin miał problemy z pierwszym podaniem, ponieważ Hurkacz błyskawicznie wyskoczył na prowadzenie 5:0 po dwukrotnym złamaniu rywala.

Miedwiediew ostatecznie utrzymał swój serwis 1-5, zanim Hurkacz zakończył seta otwierającego w 27 minut.

Jednak frustracja Miedwiediewa w drugim secie była nieograniczona, ponieważ Polak ponownie wcześnie złamał serwis i nadal dominował w zebraniach zarówno z tyłu pola, jak i gdy awansował do siatki.

Miedwiediew obronił dwa break pointy, żeby utrzymać serw w siódmym meczu, żeby trzymać się blisko Hurkacza, ale nie mógł zrobić sobie przerwy z przeciwnikiem, który przez cały mecz nie pozwolił Rosjanowi oddać strzału.

– Dobrze dzisiaj serwowałem i od pierwszego meczu nabrałem trochę rozpędu – dodał Hurkacz.

„Uratowałem kilka diabłów w meczu serwisowym, a potem złamałem serwis Daniela, więc zdecydowanie nabrałem trochę rozpędu. Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem przed tak dużą publicznością.”