Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Horror Gerarda Butlera wypada na antenie „Tak źle, że aż dobrze”.

Horror Gerarda Butlera wypada na antenie „Tak źle, że aż dobrze”.

Napisane przez Seana Thiessena | opublikowany

Drakula 2000

Nic tak złego Drakula 2000. Ten wczesny film Gerarda Butlera to absurd z 2000 roku w najlepszym wydaniu. Teraz to Drakula 2000 Na antenie Max nadszedł czas, aby zbadać początki tej wampirzej klapy, równie zagmatwanej jak sam film.

Zanim został królem Leonidasem, Gerard Butler był kasowym Draculą Drakula 2000.

To nowoczesne podejście do klasycznej postaci Brama Stokera rozpoczęło się na początku lat 2000. Producent Miramax, Bob Weinstein, kończył działalność krzyczeć 3 Kiedy wybrał montażystę filmu, Patricka Lussiera, do wyreżyserowania filmu pt Drakula 2000. Zapytany o fabułę Weinstein powiedział: „Nie wiem”.

Wspaniały start.

Gerard Butler, ani żaden inny aktor, nie był z tym spokrewniony Drakula 2000. Nie było nawet scenariusza. Wszystko, co Weinstein miał, to adres i to właśnie miało się sprzedać.

Lussier zatrudnił swojego kumpla od scenarzystów, Patricka Soissonsa, do sporządzenia szkicu scenariusza. Historia opowiada o księdzu, który poluje na wampiry i bada powiązania Draculi z chrześcijaństwem, wyjaśniając niechęć hrabiego do symboli religijnych.

Weinsteina nie zaskoczył. Zatrudnił Erin Kruger do dopracowania, a dwa tygodnie przed rozpoczęciem produkcji sprowadził scenarzystę horrorów Scotta Derricksona, który później zajął się reżyserią. Doktor Dziwnyi Paulowi Harrisowi Boardmanowi za przepisanie.

Jakby tego nie było wystarczająco napięty harmonogram, Gerard Butler nie dostał się na pokład Drakula 2000 Nawet dwa dni przed rozpoczęciem produkcji. Zdjęcia rozpoczęły się w czerwcu 2000 roku od scenariusza, który po sześciu miesiącach przypadkowego opracowywania i przepisywania Bobowi Weinsteinowi nadal nie przypadł do gustu.

Scott Derrickson odważył się zapytać, dlaczego film wciąż ma tak kiepski scenariusz. Bob Weinstein odpowiedział: „Bo to się nazywa Drakula 2000. „

Gerarda Butlera w Drakula 2000

Film dobrze wyrobił sobie tytuł. Występuje w nim Gerard Butler jako Dracula, który został zmuszony do hibernacji w pokoju o maksymalnym bezpieczeństwie zaprojektowanym przez nemezis wampira, Abrahama Van Helsinga. Dracula obudził się w roku 2000 (rozumiesz?), kiedy zespół złodziei zinfiltrował bezpieczny obiekt, zakładając, że Van Helsing ukrywa skarb.

Gerard Butler nie był zbyt dobrym punktem sprzedaży Drakula 2000Scenariusz nie miał znaczenia, liczyła się reszta obsady, a studio skupiło się na sprzedaży filmu o takim tytule.

Huncwoci uwalniają gniew i przystojność Gerarda Butlera, a Dracula zostawia ślad zwłok i nowych wampirów w całej Ameryce, podróżując do Nowego Orleanu w poszukiwaniu córki Van Helsinga. Wszystko to prowadzi do konfrontacji, która ujawnia, że ​​Dracula to tak naprawdę Judasz Iskariota, który po zdradzie Chrystusa 2000 lat temu podjął nieudaną próbę powieszenia się i został przeklęty przez Boga, by wiecznie chodzić po ziemi jako bestia.

READ  Kevin Smith jest Stanem Lee komedii filmowej

Wes Craven, reżyser z tyłu Koszmar na ulicy Elm I KrzykBył producentem wykonawczym projektu. Chociaż studio pilnie wykorzystywało swoją nazwę do promocji filmu, Craven później potępił pochopne podejście do kręcenia filmów, które nadszarpnęło filmy takie jak Drakula 2000.

Gerard Butler był w 2000 roku, ale nie był taką gwiazdą, jaką jest teraz. Film wyprzedał się dzięki tytułowi, soczystemu zwiastunowi i epickiej ścieżce dźwiękowej, na której znalazły się takie hity jak System of a Down, Disturbed i Slayer. Butler również dołączył Drakula 2000 Z super ułożoną obsadą, w tym Christopherem Plummerem, Omarem Eppsem, Justinem Waddellem, Jonnym Lee Millerem, Jennifer Esposito i witaminą C.

Film za 54 miliony dolarów nie zwrócił swojego budżetu w kasie, po premierze w grudniu 2000 roku przeciwko takim gwiazdom wagi ciężkiej, jak opuszczonyI rodzinny człowiekI Piękna królowaI Bracie, gdzie jesteś? To ponury wygląd jak na kiepski horror, ale pomysł polegał na tym, że seksowny, przerażający wampir grany przez Gerarda Butlera sprawi, że Drakula 2000 Zdrowy kontrast z konkurencją.

Gerard Butler był przyszłą gwiazdą, jak większość aktorów Drakula 2000w którym wystąpili Jerry Ryan, Nathan Fillion, Omar Epps i Johnny Lee Miller.

Drakula 2000 Po wydaniu w domowych formatach wideo zyskał trochę pieniędzy, ale tak naprawdę nigdy nie trafił w gusta krytyków. Większość recenzji dotyczyła filmu, zauważając, że jego fantastyczne elementy ostatecznie nie przyniosły rezultatów. W końcu okazuje się, że styl mówienia Draculi nie jest niczym nowym.

Od tego czasu Gerard Butler przeszedł długą drogę Drakula 2000. Przełom nastąpił w 2006 roku jako główna rola Zacka Snydera 300i od tego czasu trafił na pierwsze strony gazet we wszystkim, od komedii romantycznych po franczyzy akcji.

Patrick Lussier i Joel Soissons nadal rozwijają się w gatunku horroru akcji od niskiej do średniej. Wes Craven zmarł w 2015 roku, pozostawiając po sobie spuściznę oszałamiających horrorów, dzięki którym Dracula 2000 był niesamowitym spojrzeniem na jego znakomitą karierę.

READ  Kobiety zasłużenie wygrywają Fris Hús Budapest ISFF Awards

Nawet tak przystojny człowiek jak Gerard Butler nie wystarczy, by uratować Drakula 2000, ale ten horror jest prawdopodobnie tak zły, że aż dobry. przepływ Drakula 2000 Już dziś na Max i przekonaj się sam.