Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hideki Kamiya ujawnia, dlaczego opuścił PlatinumGames

Hideki Kamiya ujawnia, dlaczego opuścił PlatinumGames

zdjęcie: Platynowe gry

Na początku tego roku Hideki Kamiya zaszokował swoich fanów ogłoszeniem, że opuszcza PlatinumGames. Obecnie jest bezrobotny i spędza dużo czasu na oglądaniu treści i tworzeniu filmów na YouTube, ale po spotkaniu z nim IGNTeraz mamy jaśniejszy obraz tego, dlaczego opuścił firmę.

Oczywiście poruszał ten temat już wcześniej, wyjaśniając w poprzednim filmie na YouTube, że „Odszedłem z firmy, ponieważ jako twórca gier chciałem podążać za swoimi przekonaniami, wybrać ścieżkę, którą uważam za słuszną i iść dalejTrzeba przyznać, że nie ma zbyt wiele do powiedzenia, więc to nowe oświadczenie zapewnia większą jasność co do roli Platinum w decyzji Kamiyi:

„Moja praca z PlatinumGames opierała się na relacji zaufania z firmą. Zdecydowałem się odejść, ponieważ czułem, że kierunek, w którym zmierza firma, różni się od moich przekonań jako programisty. Bez tego elementu zaufania nie mógłbym kontynuować tam pracowałem, więc odszedłem, aby móc dalej pracować. Uważam to za właściwą drogę.

„Nie myślę o grach jak o produktach, ale o dziełach sztuki. Chcę wykorzystać moje umiejętności artystyczne w grach i zaprezentować gry, które tylko Hideki Kamiya mógłby stworzyć, aby gracze mogli cieszyć się grami Hideki Kamiyi dokładnie takimi, jakie są. I zdecydowałem się opuścić firmę i wybrać własną ścieżkę, aby kontynuować tworzenie gier odzwierciedlających twórców, którzy je stworzyli.

Następnie powiedział, że poinformował cały zespół PlatinumGames o swojej decyzji, zanim zaprosił członków do indywidualnej rozmowy. – mówi Kamiya „Wielu z nich tak zrobiło. Niektórzy z nich siedzieli i rozmawiali ze mną przez dwie lub trzy godziny, niektórzy płakali, a jeszcze inni uważali, że moja decyzja o odejściu była nieodpowiedzialna. Niektórzy z nich twierdzili, że przyszli do pracy w PlatinumGames specjalnie dlatego, że chcieli pracować ze mną.”

Kamiya porusza także kwestię zbliżającej się zaplanowanej rozmowy publicznej 16 grudnia 2023 r Ze swoim przyjacielem i byłym mentorem Shinjim Mikami. Donosi, że oboje często, jeśli to możliwe, prowadzą prywatne rozmowy, ale ponieważ będzie to ich pierwsza wspólna rozmowa publiczna, przyznał, że jest „naprawdę zdenerwowany”.

READ  Zespół Sonic słucha reakcji Frontiers, chce wznieść serię na „wyższe wyżyny”

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać potencjalnej współpracy między nimi w grze, Kamiya bagatelizuje to, po prostu stwierdzając „Tak naprawdę nie mam nic do zadeklarowania. Jestem po prostu bezrobotnym!”

Jednak wciąż możemy mieć nadzieję.