Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nihon Falcom chce „ostatecznie” ponownie wydać Trails in the Sky na nowoczesne platformy

Nihon Falcom chce „ostatecznie” ponownie wydać Trails in the Sky na nowoczesne platformy

Podczas gdy Nihon Falcom ogłosił wczoraj najnowszy tytuł The Legend of Heroes dla Japonii, podczas sesji pytań i odpowiedzi dla inwestorów ujawniono, że firma planuje ponowne wydanie Legend of Heroes: Ścieżki na niebie na nowoczesne platformy – chociaż nie wiedzą dokładnie, jaką formę może przyjąć to ponowne wydanie.

reklama. Kontynuuj przewijanie, aby uzyskać więcej

Dziękujemy użytkownikowi Twittera @mishsuzu, który był obecny na spotkaniu inwestorów Falcom i relacjonował sesję pytań i odpowiedzi, wiemy, że prezes Falcom Toshihiro Kondo odpowiedział na pytanie dotyczące niedostępności gry The Legend of Heroes: Trails in the Sky na nowoczesnych platformach konsolowych. Warto zaznaczyć, że wszystkie pozostałe tytuły Trails dostępne są w Japonii na konsolę PlayStation 4 lub 5 i za wyjątkiem najnowszej odsłony, to samo dotyczy Nintendo Switch.

Pytanie i odpowiedź można przetłumaczyć w następujący sposób:

Pytanie: To jest pytanie dotyczące części wcześniejszego katalogu Falcom – oryginalnych gier z serii Trails, trylogii Trails in the Sky, obecnie nie można odtwarzać na nowoczesnych platformach konsolowych. Chociaż można w nią grać na PlayStation 3 lub PlayStation Vita, czy są plany opracowania wersji tytułów na nowoczesny sprzęt konsolowy?

O: Zawsze zastanawiamy się, jak udostępnić nasze poprzednie tytuły większej liczbie graczy. Jeśli chodzi o „Trails in the Sky”, zauważyliśmy duży popyt na tytuł w kraju i za granicą; W związku z tym chcemy również znaleźć sposób na ponowne udostępnienie go na nowoczesnych platformach. Chociaż prace nad serią Trails trwały już bardzo długo, uważamy, że Trails in the Sky jest naszym idealnym punktem wyjścia do tej serii. Chcemy ponownie wydać grę w jakiejś formie, dlatego prosimy naszych fanów, aby poczekali jeszcze trochę, aż rozważymy dostępne opcje.

W zeszłym roku informowaliśmy, że Falcom chce wypuścić Trails in the Sky i Trails by Daybreak na Switcha; Rzeczywiście, firma ma wersję Trails Through Daybreak na Switcha, która pojawi się w Japonii na początku przyszłego roku. Chociaż Falcom nie ogłosił jeszcze swoich planów ponownego wydania trylogii Trails in the Sky, jasne jest, że firma poważnie myśli o udostępnieniu gry większej liczbie graczy w przyszłości. Miejmy nadzieję, że jakakolwiek inna reedycja trafi na rynek zachodni.