Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Hakuje ramię, kij, aby zapewnić Polsce tytuł w softballu klasy D

Hakuje ramię, kij, aby zapewnić Polsce tytuł w softballu klasy D

Syrakuzy – Shelby Hacks skradła show we wtorkowym zwycięstwie Polski w mistrzostwach III ligi w softballu klasy D, rzucając kompletną partię i zbierając cztery trafienia na tablicę, która zapewniła wszystkie biegi Tornado w wygranym 6: 1 meczu z West Canada Valley na Carrier Park.

Hakes, starszy, rozproszył osiem trafień i uderzył osiem. Atak Canada West miał kilka okazji, ale nie mógł zdobyć runa aż do szóstej rundy, co zmniejszyłoby prowadzenie do pięciu.

„Najlepsza rzecz w historii. Trzeci raz to urok” — powiedział Hacks po wygranej. „Wiem, że musimy zagrać najlepiej, jak potrafimy. Nie popełniać błędów, a odniesiemy zwycięstwo”. Przypisał wielkie przyczyny sukcesu posezonowego: „Nie popełniliśmy tylu błędów na boisku, uderzaliśmy piłkę. Mieliśmy trudności z uderzaniem piłki czasami w sezonie zasadniczym, ale teraz on uderza piłkę. w górę iw dół naszego składu”.

Trzecioroczna trenerka reprezentacji Polski Erin Meeker poprowadziła drużynę do finału ligi w pierwszych dwóch sezonach, ale to pierwszy raz, kiedy jej drużyna zdobyła tytuł. „Byliśmy bardzo blisko przez ostatnie kilka lat. Naprawdę miło w końcu to skończyć” – powiedział we wtorek. „To dobra presja. To na pewno lepsze niż nieobecność tutaj”.

Nawet wchodząc do gry, „Byłem zdenerwowany. Byłem”. Zespoły podzieliły serię sezonów, a każda drużyna wygrała swój własny mecz. „Wyszliśmy z bramy, rozmawiając o wcześniejszym uruchomieniu i nadaniu tonu. I to zrobili”.

Polska weszła do drabinki jako siódme miejsce. „Wiemy, że gramy w trudnej lidze. Nie wczytaliśmy się zbytnio w rozstawienia. Musieliśmy zmierzyć się z innymi zespołami z naszej ligi i myślę, że to dla nas dobre”.

Hakes był 4 na 5 z parą debli i czterema RBI jako czołowy pałkarz zespołu. Emma Tabor i McKenzie Barrow zagrali w swoim drugim singlu z dwoma outami za dwa RBI. W następnej rundzie zrobiła to ponownie, kierując piłkę do środka pola z załadowanymi podstawami. Błąd w grze zmienił podwójną grę w grę z czterema biegami z dwoma kolejnymi RBI. Morgan Weigant, Amelia Curacio i Barrow strzelili dla Hacks na 6:0.

READ  Gazociąg Bałtycki jest połączony z polskim i duńskim systemem przesyłowym

„Ona jest gwiazdą. Zawsze bardzo ciężko dla nas pracuje” – powiedział Meeker o Hacks. „Tak się cieszę, że miała dobry dzień i tak się to skończyło”. Dodał: „Jest jednym z najlepszych uderzających prowadzących, jakich kiedykolwiek widziałem. Jest bardzo konsekwentny. Zaczyna dla nas. Zawsze wprowadza piłkę do gry”.

Hacks powiedział: „Moje sukcesy nigdy nie miały znaczenia, gdyby kobiety nie były w piwnicy. To był wysiłek zespołowy”.

W czwartej rundzie czterorozstawiona zachodnia Kanada miała szansę na powrót do gry. Hannah Burdick rozpoczęła stępem, ale wtedy starsza shortstopa Sarah Suchowski uderzyła w piłkę po ziemi, nadepnęła na drugie miejsce i poszła na pierwszą grę w podwójnej grze. Inning mógł być zupełnie inny, ponieważ dwaj kolejni pałkarze z Canada West — Kailey Usyk i Carmen Youngs — trafili w pojedynkę. Ale Hakes wystawił piłkę po ziemi i rzucił jako pierwszy, kończąc rundę.

„Nasza obrona wykonała świetną robotę w drugiej połowie sezonu” – powiedział Meeker. Hakerzy „mogą zaufać jej obronie i ufają, że dostanie uderzenia”.

Hakes dodał: „Mam w nich całkowitą wiarę. Zawsze mnie wspierają”.

Zachodnia Kanada znalazła się na szczycie tabeli szóstych, kiedy Burdick był singlem, Kiersten Usyk za nią, a Kaylee Usyk pojechała w Burdick z własnym singlem.

Burdick również przeszedł dystans w kole, ponosząc stratę. Pozwoliła na dziewięć trafień i uderzyła osiem.

Canada West kończy sezon na 15-5.

Meeker powiedział, że sztab trenerski nie od razu wiedział, kiedy był ostatni tytuł mistrza Polski w softballu, ale prawdopodobnie było to w 1991 roku.

Polska poprawiła się do 16-4 w sezonie. Drużyna awansuje do regionalnego meczu stanowego ze zdobywcą tytułu Sekcji X o godzinie 19:00 w sobotę na Carrier Park. Osoba wnosząca sprzeciw nie została ustalona w chwili publikacji.