Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Europa Wschodnia COVID zgłasza codzienne rejestry infekcji z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Omigron

Europa Wschodnia COVID zgłasza codzienne rejestry infekcji z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Omigron

8 listopada 2021 r. personel medyczny leczył pacjentów oddziału koronawirusowego (COVID-19) w Szpitalu MSWiA w Warszawie. REUTERS / Kacper Pempel

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Warszawa, sty. 26 (Reuters) – Polska, Czechy, Węgry, Bułgaria i Rumunia w środę osiągnęły najwyższy wskaźnik infekcji wysoce zaraźliwymi wariantami omigranów. Rozpiętość. Czytaj więcej

Region ma najniższy wskaźnik szczepień w Europie, szczególnie w Rumunii i Bułgarii, a do końca 2021 r. odnotował najwyższe wskaźniki śmiertelności związanej z COVID.

W środę w Polsce zgłoszono 53 420 nowych przypadków COVID-19, podczas gdy Czechy odnotowały dzienną liczbę nowych przypadków koronawirusa przez dwa kolejne dni w tym tygodniu, osiągając prawie 40 000 we wtorek.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Węgry, z 10 milionami, otrzymują codziennie 20 000 nowych przypadków koronawirusa, podczas gdy najmniej zaszczepione kraje Unii Europejskiej, Rumunia i Bułgaria, mają najwyższą liczbę. Czytaj więcej

„Musimy być przygotowani na dalszy wzrost o ponad 60 000 przypadków” – powiedział na konferencji prasowej rzecznik polskiego ministerstwa zdrowia.

Jednak w przeciwieństwie do poprzedniej fali epidemii w latach 2020-21, kiedy nałożono drastyczne środki, kraje nie wprowadziły jeszcze bardziej rygorystycznych i cięższych ograniczeń, takich jak wymuszone blokady.

12 stycznia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała, że ​​Omigron powoduje mniej poważną chorobę niż poprzednie warianty koronawirusa, ale jest to „niebezpieczny wirus”, zwłaszcza dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni.

Starsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą musieli przejść od czwartku na naukę na odległość, ale restauracje, teatry i inne miejsca publiczne pozostaną otwarte, podała Polska.

W Polsce istnieją pewne ograniczenia dla niezaszczepionych klientów, ale egzekwowanie jest ograniczone. Czytaj więcej

Aby chronić przedsiębiorstwa i ograniczyć liczbę nauczania na odległość, Bułgaria niedawno stwierdziła, że ​​nałoży surowsze ograniczenia na liczbę codziennych infekcji, a nie na zajmowanie intensywnych łóżek na oddziałach.

READ  Oferta została zwrócona na Polskę zamiast Rosji jako gospodarza imprezy

Polska zintensyfikowała testy, ustanawiając rekord, przeprowadzając 173 000 oficjalnych testów w ciągu 24 godzin. Niemniej jednak liczba prób na tysiąc osób w kraju liczącym 38 milionów ludzi jest znacznie niższa niż w krajach Europy Zachodniej, pokazują nasze światowe dane.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Relacja Jonaha Blucińskiej, Pawła Florkiewicza i Anny Vladorsak-Chemsuk w Warszawie, Louisy Ily w Bukareszcie, Roberta Muellera w Brock, Christiny w Budapeszcie, Svetolii Tsolowej w Sofii; Napisane przez Jonaha Blushińska; Montaż przez Simona Camerona-Moore’a, Kevina Liffeya i Marka Heinricha

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.