Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Global Anti-Piracy Alliance monitoruje cele w Polsce, na Węgrzech i w Bułgarii * TorrentFreak

Global Anti-Piracy Alliance monitoruje cele w Polsce, na Węgrzech i w Bułgarii * TorrentFreak

Stowarzyszenie Sygnał jest wiodącą grupą antypiracką w branży audiowizualnej w Polsce.

Do deklarowanych celów grupy należy ochrona filmów i utworów muzycznych przed piractwem oraz wzmocnienie istniejących standardów własności intelektualnej w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Wielu członków sygnałowych Są dobrze znani poza granicami Polski, a większość z nich to także członkowie innych grup antypirackich, m.in. Sojuszu na Rzecz Kreatywności i Rozrywki (ACE) oraz Sojuszu Przeciwdziałania Piracjom Audiowizualnym (AAPA).

Członkowie sygnału

Zbiegło się to z publikacją raportu Deloitte na temat skuteczniejszego zwalczania piractwa w regionie, w ostatnich dniach przedstawiciele Signala pojawili się w polskich doniesieniach prasowych i udzielili kilku wywiadów.

Grupy antypirackie kierują się tym samym schematem

W związku z międzynarodowym ruchem na rzecz powiązania piractwa ze złośliwym oprogramowaniem, kradzieżą tożsamości i oszustwami, kierowanym przez międzynarodowych członków Signal, Disneya, Columbia Pictures i Warner Bros. Discovery, NBCUniversal i Viacom/Paramount, polskie podejście do mediów Przewidywalnie identyczne.

„Po pierwsze jest to kwestia bezpieczeństwa. Hakowanie często kojarzy się z oszustwem i wymuszeniami. On mówi Teresa Wierzbowska, Prezes Stowarzyszenia Sygnał.

„Po drugie, to kwestia jakości. Nikt nie lubi oglądać transmisji sportowych, które się zacinają lub wyświetlają niechciane reklamy. Ostatecznie jest to także kwestia odpowiedzialności prawnej i osądu moralnego. Płacąc piratom, pozbawiasz producentów Dochody Zmniejszone dochody z działalności oznaczają obniżenie jakości spektaklu, zmniejszenie dochodów budżetu państwa, szkody dla gospodarki i rozwoju kultury, sportu i rozrywki.

Według danych Polskiej Izby Informacyjnej pozycja Wierzbowskiej w branży rozrywkowej, komunikacyjnej i antypirackiej jest imponująca. Oprócz pełnienia funkcji Prezesa Signal, Wierzbowska pełni także funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Departamentu Ochrony Własności Intelektualnej KIGEiT, Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji.

Wierzbowska jest także członkiem zarządu Polskie Towarzystwo Twórcze I prezydent Lewiatan, organizacja zrzeszająca 4100 firm członkowskich, zatrudniająca ponad 1 milion pracowników. Dwa inne stanowiska korzystne dla posiadaczy praw autorskich to stanowisko w zarządzie Komisji Etyki Reklamy Ad Council oraz wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej.

READ  Premiera ukraińsko-polskiego dramatu historycznego „Kolęda dzwonów” w serwisie Netflix

Reklamy w mediach społecznościowych napędzają piractwo IPTV

W ciągu ostatnich kilku dni w mediach pojawił się także kolega z Signal, Adam Jankowski, podkreślając „plagę” pirackich reklam IPTV pojawiających się na Facebooku oraz pirackich aplikacji pojawiających się w oficjalnych sklepach, w tym w Google Play.

„Nie wiemy, co tak naprawdę dzieje się w obrębie GUI, które widzi użytkownik. Jeśli są jakieś ukryte funkcje, dowie się o nich tylko autor aplikacji. To właśnie poprzez niedbałą instalację oprogramowania kradną się hasła użytkowników ” – powiedział Jankowski wirtualnemedia.pl.

Jankowski przyznał, że próba zamknięcia usług pirackich wiąże się z zabawą w kotka i myszkę, ale stwierdził, że celem jest wyczerpanie finansowe dostawców poprzez upór. „Edukujemy w tym zakresie policjantów i prokuratorów, a wkrótce także sędziów” – powiedział ogólnie o scenie hackerskiej, dodając, że Signal nie może ujawnić wielu szczegółów na temat wdrożenia ze względów operacyjnych.

ACE/MPA celuje w popularną polską usługę IPTV

Zaledwie kilka dni przed rozpoczęciem udzielania wywiadów przez przedstawicieli Signal, ACE – za pośrednictwem stowarzyszenia Motion Picture Association – zwróciło się do sądu w USA w nadziei, że zmusi Cloudflare do przekazania danych osobowych kilku platformom pirackim.

Wśród nich jest PlanetaPL, piracka usługa IPTV, która twierdzi, że oferuje 150 najpopularniejszych polskich kanałów oraz bibliotekę VOD zawierającą ponad 5000 filmów i programów telewizyjnych.

Planetapl-TV

MPA/ACE przytoczyło dwa filmy, które rzekomo naruszyła ta usługa, jeden należący do Disneya, a drugi do Paramount, i zażądało „tożsamości, w tym imion i nazwisk, adresów fizycznych, adresów IP, numerów telefonów, adresów e-mail, informacji o płatnościach i aktualizacji konta”. oraz historię konta użytkownika.”

Lista oficjalnych aplikacji PlanetaPL znajduje się na stronie aplikacje Google I Amazonka Jego warunki odnoszą się do Firma Planet Media Na Florydzie jako podmiot korporacyjny.

READ  Polski premier zwraca się do Zełenskiego, aby „nie obrażał więcej Polaków”, World News

Na stronie PlanetaPL wskazano, że „Nie jesteśmy dostawcą telewizji. Nie odpowiadamy za treść programów telewizyjnych. Świadczymy usługę wypożyczania sprzętu. ” Poniższy film promocyjny firmy na YouTube nie wspomina o sprzęcie dostępnym do wynajęcia.

Zobaczymy, czy Cloudflare ma pod ręką coś przydatnego, ale wydaje się prawdopodobne, że ACE już niewiele wie o konfiguracji PlanetaPL ze względu na serię problemów z SSL ujawniających części jej infrastruktury. Jak na ironię, zwłaszcza w świetle ostrzeżeń kierowanych do innych na temat bezpieczeństwa, protokół SSL firmy Signal uległ awarii w zeszłym tygodniu po wygaśnięciu certyfikatu i nie został jeszcze naprawiony.

Wezwanie do sądu DMCA (pdf)

Trwa dochodzenie w kluczowych lokalizacjach na Węgrzech

Choć środki antypirackie stosowane w Polsce są niższe niż w niektórych innych krajach UE (Polska nie posiada programu blokowania stron internetowych), zarówno Węgry, jak i Bułgaria do niedawna były w mniejszym stopniu. Aktywność w USA sugeruje, że domeny kierowane na rynek węgierski z dziesiątkami milionów wizyt miesięcznie są na celowniku.

Nowy cel: online-filmek.me
Treść: filmy i programy telewizyjne (węgierski)
Ostatni ruch: 14,8 kwietnia / 14,9 maja / 14,1 czerwca
Najpopularniejsze: Węgry (80% wszystkich odwiedzin)
Podobny ranking sieci: 32. najpopularniejsza witryna na Węgrzech

Nowy cel: mozinet.me
Treść: filmy i programy telewizyjne (węgierski)
Ostatni ruch: 12,4 kwietnia / 13,4 maja / 13,1 czerwca
Najpopularniejszy: Węgry (78%)
Podobny ranking sieci: #60 najpopularniejsza witryna na Węgrzech

Nowy cel: filmvilag.me (użyty powyżej)
Treść: filmy i programy telewizyjne (węgierski)
Ostatni ruch: 13,8 kwietnia / 14,5 maja / 14,5 czerwca
Najpopularniejsze: Węgry (78% wszystkich odwiedzin)
Podobny ranking sieci: 37. najpopularniejsza witryna na Węgrzech

filmek-mozinet-s

Nie wyciągając zbyt wielu wniosków na temat możliwych relacji między witrynami/domenami, wszystkie trzy witryny mają bardzo podobny poziom ruchu, pomimo trzech różnych projektów. Jak pokazuje powyższy obrazek, jasne jest, że oba opierają się na tej samej bibliotece treści.

READ  Nie żyje polski reżyser Andrzej Wajda

Ostatnią witryną interesującą studia jest nu6i-bg-net.com. Platforma oferuje programy telewizyjne i koncentruje się na rynku bułgarskim. Od kwietnia do czerwca odnotowywała średnio 1,6 miliona odwiedzin miesięcznie, z czego 80% pochodziło z Bułgarii.