Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oficjalna strona Republiki Korei

Oficjalna strona Republiki Korei

Przez korespondenta honorowego Anna Samołoka z Polska
Zdjęcia = Anna Samołoka

W dniach 3-10 listopada w stolicy Polski odbył się Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich.

Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich, organizowany przez Koreańskie Centrum Kultury w Polsce, trwał od 3 do 10 listopada i podczas niego zaprezentowano 16 filmów.

Plakat promocyjny najnowszego filmu reżysera Kim Ji-wona „Spider’s Web”

W obecności Ambasadora Korei w Polsce Lim Hoon-min podczas wieczoru otwarcia festiwalu pokazany został najnowszy film reżysera Kim Ji-wona „Spider’s Web”. Po projekcji goście delektowali się koreańskimi przekąskami, dzieląc się wrażeniami z filmu, a Kim podzielił się także pragnieniem ponownego nakręcenia zakończenia ukończonego filmu.

Organizował także ekskluzywne spotkania, dzięki którym uczestnicy mogli bezpośrednio zaangażować twórcze umysły stojące za filmem. Ich szczegółowe dyskusje dotyczyły twórczości reżysera, filozofii artystycznej i zawiłości procesu kręcenia filmu.

Reżyser Kim Ji-won przemawia podczas sesji pytań i odpowiedzi z publicznością.

W swoim słynnym filmie Opowieść o dwóch siostrach (2003) Kim powiedział, że inspiracją dla tego thrillera psychologicznego był pozornie zwyczajny moment: piękne, ale smutne zdjęcie dziewczyny przed witryną sklepu fotograficznego. Kiedy widzi rzeczy piękne, mówił, że uważa je jednocześnie za smutne, bo piękno jest kruche i ulotne.

Opisując produkcję swojego najnowszego filmu, Kim powiedział, że kręcenie filmu to podwójne doświadczenie pomiędzy niebem a piekłem, gdyż reżyser staje w obliczu emocjonalnego rollercoastera. Pomimo zmagań przedstawionych w „Pajęczynie”, film podkreśla podstawowe elementy komediowe, oferując perspektywę na złożoność tworzenia filmów bez ciężaru łez.

Reżyser stwierdził, że nie ma faworyta wśród prezentowanych przez siebie filmów, dodając, że brak faworyzowania daje mu swobodę ciągłego poszukiwania i tworzenia nowych kinowych doświadczeń. Podzielił się także swoimi opiniami na temat swoich ulubionych polskich produkcji.

Na festiwalu zaprezentowano klasyczne koreańskie filmy, takie jak „Słodko-gorzkie życie” i „Widziałem diabła”, a także nowsze dzieła, takie jak „Concrete Utopia” i „Past Lives”, zaspokajające szeroki wachlarz gustów. Zamykający film „Gdzie chciałbyś pojechać” w reżyserii Kim Hye-joonga był trafnym zwieńczeniem tygodniowego święta kina koreańskiego.

READ  Wielka Brytania. Sąd skazuje oszustów, którzy zmuszali Polaków do pracy w niewoli

[email protected]

*Ten artykuł został napisany przez honorowego korespondenta Korea.net. Nasza grupa honorowych korespondentów pochodzi z całego świata i dzieli się swoją miłością i pasją do wszystkiego, co koreańskie, za pośrednictwem Korea.net.