Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Gdzie widziałem obsadę, zobacz, jak wcześniej biegali

Od ponad dekady urodzony w Queens Brody jest znany jako silna postać drugoplanowa w takich filmach jak „Król wzgórza” Stevena Soderbergha, „Liberty Heights” Barry’ego Levinsona czy „Summer of Sam” Spike’a Lee. Potem Roman Polański przedstawił go jako Władysława Szpilmana, polsko-żydowskiego muzyka próbującego przetrwać w Warszawie w „Pianiście” i wszystko się zmieniło. Brody zdobył Oscara, Halle Berry całuje się w jednym z najsłynniejszych momentów oscarowychI stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych aktorów w Hollywood.

Od tego czasu Brody pracował z takimi osobami jak Peter Jackson nad remake’iem „King Konga”, M Knight Shyamalan w „The Village” i Woodym Allenem przy „Midnight in Paris”, ale czasami natyka się również na „The Blazer”. i „Predators”, „Bullet Head” i inne filmy.Wes Anderson był jego najczęstszym współpracownikiem, grając rolę w czterech filmach reżysera: „The Darjeeling Limited”, „Fantastic Mr. Fox”, „Grand Budapest Hotel” i „Francuska wysyłka”.

Oprócz filmów pełnometrażowych i okazjonalnych działań pobocznych, takich jak: Jeden z „mistrzów stylu”, Brody zapuścił się także w telewizji, pracując jako gość w serialach takich jak „Peaky Blinders” i „Succession”. Jako kapitan Charles Boone, Brody zagrał w „Chaploite”, miniserialu opartym na opowiadaniu Stephena Kinga „The Jerusalem Lot”, a następnie zagrał Pata Rileya w „Time to Win: The Rise of the Lakers Dynasty”. W 2014 roku Brody wcielił się w rolę Harry’ego Houdiniego w serialu historycznym „Houdini”, za który otrzymał nominację do nagrody Emmy.

READ  Jak Tales of Arise przywraca klasyczną serię RPG