Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Funkcjonariusze policji stanowej w Arizonie zostają zwolnieni po tym, jak byli świadkami utonięcia mężczyzny błagającego o pomoc |  Wiadomości z USA

Funkcjonariusze policji stanowej w Arizonie zostają zwolnieni po tym, jak byli świadkami utonięcia mężczyzny błagającego o pomoc | Wiadomości z USA

Trzech funkcjonariuszy policji w Arizonie zostało umieszczonych na płatnym urlopie po tym, jak odmówili uratowania bezdomnego mężczyzny przed utonięciem w jeziorze.

Niedawno opublikowane nagranie i teksty z kamery bodycam pokazały, jak Sean Pickings wielokrotnie woła o pomoc, mówiąc „Mam zamiar utonąć”, podczas gdy oficerowie obserwowali i obserwowali.

Menedżer miasta Tempe, Andrew Cheng i szef policji, Jeff Glover, opisali utonięcie 34-latka jako „tragedię”, po opublikowaniu 12-minutowego nagrania wideo zmontowanego na policyjnej kamerze, pokazującego momenty poprzedzające jego śmierć w Tempe Town Lake 28 maja.

Funkcjonariusze reagowali na zgłoszone zakłócenie między panem Pickings a jego partnerem w pobliżu Tempe Center for the Arts o 5 rano. Według oświadczenia władz miejskich zaprzeczali wszelkim kontrowersjom i w pełni współpracowali z policją.

Powiedzieli parze, że sprawdzają swoje nazwiska w bazie danych oczekujących nakazów aresztowania, kiedy pan Pickings wspiął się na czterometrowe metalowe ogrodzenie, wszedł do wody i zaczął pływać.

Funkcjonariusze powiedzieli mu, że nie wolno mu pływać w jeziorze i można było usłyszeć, jak mówi: „Jak myślisz, jak dobrze umie pływać?”

Nagranie Bodycam kończy się wkrótce potem, a wiadomość zostaje wycięta „ze względu na delikatny charakter pozostałej części nagrania”, a władze miasta dostarczają zamiast tego transkrypcję reszty wymiany.

Kiedy pan Pickings ostrzegł ich, że utonie, jeden z oficerów odpowiedział: „Nie, nie jesteście”.

Ostrzegł ich po raz drugi, a inny oficer powiedział: „Dobra, nie będę skakał za tobą”.

Jego partner, coraz bardziej zasmucony, namawiał funkcjonariuszy do skoku do wody. – Tonie tuż przed tobą, a ty nie pomożesz – powiedziała.

obrazek:
Shawn Pickings wielokrotnie ostrzegał policjantów, że utonie. Zdjęcie: Tempe City

Ciało pana Pickingsa zostało wyciągnięte z wody kilka godzin później około 11:30.

Urzędnicy miejscy powiedzieli, że reakcja funkcjonariuszy na zatonięcie jest badana przez Departament Bezpieczeństwa Publicznego w Arizonie i Departament Policji w Scottsdale.

READ  Pożar na weselu w Iraku: Państwo młodzi są „odrętwieni” po tym, jak w pożarze zginęło ponad 100 osób | wiadomości ze świata