French Open: zszokowany Anas Jaber reż. Magda Linate w pierwszej rundzie na Roland Garros |  wiadomości tenisowe

French Open: zszokowany Anas Jaber reż. Magda Linate w pierwszej rundzie na Roland Garros | wiadomości tenisowe

Genialny szósty rozstawiony Anas Jaber odpadł z French Open; Tunezyjka była postrzegana jako jedno z największych zagrożeń, z jakimi borykała się światowa Iga Świątek w turniejach wielkoszlemowych na glinie. Garbine Muguruza, mistrz 2016, został odsunięty przez Estończyka Kayę Kanepi

Ostatnia aktualizacja: 22-05-22 16:29

Anas Jaber odpadł z turnieju French Open z rąk Magdy Linnet

Tunezyjczyk Anas Jabeur i były mistrz Garbine Muguruza byli pierwszymi ofiarami pierwszego dnia French Open.

Jabeur, który jest postrzegany jako jedno z największych zagrożeń dla numer 1 na świecie, Egi Świątek na glinie podczas Wielkiego Szlema, przyjechał do Paryża w czołówce kariery i odniósł 17 zwycięstw na powierzchni z wynikiem 3-6 7-6 (7- 4) 7-5 Porażka przed polską Magdą Lynet.

Po zwycięstwach w Madrycie i drugich miejscach w Rzymie i Charlestonie, wyglądało na to, że Jabeur będzie miała łatwy występ przeciwko Lynette, gdy wystartowała na Stade Philippe Chatrier pod zachmurzonym niebem.

Walcz z Lynette z grupy, aby pokonać Jaber

27-latka doznała wczesnej przerwy, zanim w 37. minucie złapała seta otwarcia, zanim Lynette, która przed rozpoczęciem drugiego dużego turnieju zajmowała 56. miejsce, podniosła swój poziom gry.

30-letnia Lynette pokonała Jabera dopiero w pierwszym z czterech potyczek w 2013 roku, ale stoczyła inspirującą walkę w drugim secie, oszczędzając cztery break pointy na remis w dogrywce.

Z kroplami deszczu spadającymi na główne boisko, poziom Jabbera również spadł, a gdy jej niewymuszone błędy rosły, pokazała swoją frustrację, kopiąc piłki po utracie punktów.

Lynette, która przegrała z Jaberem w trzeciej rundzie w zeszłym roku, awansowała 4-2 w trzecim secie, ale zobaczyła swoją przewagę, gdy Jabeur złamał się, by pozostać przy życiu.

Ale Polak zakończył mecz Tunezyjczykiem, który w 12. połowie zmarnował prowadzenie 40:0 i znalazł bramkę na punkt meczowy, aby po raz drugi w grupie przełamać.

„Miałem wiele ciężkich meczów z Onnes, aw zeszłym roku przegrałem z nią w trzeciej rundzie, więc wiedziałem, jakie to było trudne” – powiedziała Lynette.

– Przez cały czas grała naprawdę dobrze. Wiedziałem, że muszę się skupić i zagrać każdy punkt, starając się sprawić, by było niekomfortowo. Cieszę się, że po prostu musiałem walczyć o każdy punkt.

Następnym razem Lynette zagra Włoszkę Martinę Trevisan lub Brytyjkę Harriet Dart.

Muguruza po raz drugi z rzędu wypada z pierwszej rundy

Garbin Muguruza udał się do Estonii Kaya Kanepi, gdzie kontynuował swobodny spadek

Muguruza przegrała 2-6 6-3 6-4 z Kanebe, kontynuując swoją trajektorię w dół.

Muguruza, który zdobył Susan Lenglin Trophy w 2016 roku i dwa lata później dotarł do półfinału na Roland Garros, był tempomatem w pierwszym secie z jednej strony, zanim Kanebe wrócił do gry i odniósł imponujące zwycięstwo.

Hiszpan zakończył zeszły rok na wysokim poziomie, wygrywając finały WTA, ale dziesiąty na świecie miał szokujący rok 2022, wygrywając jeden po drugim.

„W końcu jest to bardzo trudne. Nie masz nic zagwarantowanego. To, że dobrze ukończyłeś rok, poprzedni rok nie gwarantuje, że zaczniesz rok grając na tym samym poziomie” – powiedział Muguruza.

„Trzeba pracować i trzeba o to walczyć.Wszyscy wiemy, że każdy rok jest inny i jak na razie nad tym pracujemy.

„To był jednak ciężki sezon. Mam na myśli to, że miałem dużą kontrolę nad meczami, ale potem po prostu nie mogłem się zamknąć i sprawy się komplikują, a potem mecz jest meczem, a na końcu jest tylko zwycięzca , Ale czuję, że ciężko trenuję, wkładam w swoją pracę” .

Jednak Muguruza jest pewna swojej zdolności do odwrócenia sytuacji.

„Gram turnieje, staram się zmieniać te momenty, staram się być bardziej pewna siebie” – powiedziała.

„Więc zamierzamy to robić dalej. Mam na myśli to, że w pewnym momencie jestem prawie pewien, że wyjdę tam i osiągnę te korzyści, które mi się wymykały”.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania teraz pod adresem – iPhone i iPad I Android