Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

French Open: Stefanos Tsitsipas znokautowany przez duńskiego nastolatka Holgera Rona, pokonany również przez Daniila Miedwiediewa |  wiadomości tenisowe

French Open: Stefanos Tsitsipas znokautowany przez duńskiego nastolatka Holgera Rona, pokonany również przez Daniila Miedwiediewa | wiadomości tenisowe

Młody Duńczyk, Holger Ron, zadziwia ubiegłorocznego drugiego mistrza French Open, Stefanosa Tsitsipasa, i dociera do ćwierćfinału w swoim debiucie w Roland Garros. Ron, z 40 miejscami, zagra z Norwegiem Casperem Ruud na półfinale. Daniil Miedwiediew zmiażdżony przez Marina Cilic

Ostatnia aktualizacja: 22.05.30 22:33

Holger Ron z Danii pokonał Stefanosa Tsitsipasa i awansował do ćwierćfinału French Open

W zeszłym roku Stefanos Tsitsipas związał swoje nadzieje z French Open w czterech setach z udziałem duńskiego nastolatka Holgera Rona, podczas gdy drugi rozstawiony Daniil Miedwiediew został znokautowany przez Marina Cilica w ekscytującym pokazie Chorwata w świetle reflektorów.

Czwarty rozstawiony Tsitsipas przegrał 7-5 3-6 6-3 6-4, a Ron dołączył do 19-letniego kolegi z drużyny Carlosa Alcaraza w ćwierćfinale na Roland Garros.

Ron, który przed przyjazdem do Paryża nie wygrał żadnego meczu turniejowego, musiał oszczędzić trzy punkty przerwy w nerwowym finale, zanim przekroczył linię bramkową, gdy Tsitsipas grał długo.

„Mam niesamowite przeczucie”, powiedział rozpromieniony Ron. „Pod koniec byłem naprawdę zdenerwowany”. „Byłem bardzo zdenerwowany. Powiedziałem sobie, że mam iść dalej i rozegrać swój plan. To znaczy, wspaniale jest tu być.

„Częścią taktyki było granie tak mocno, jak to możliwe, kiedy dostaje krótsze piłki, atakuje je. Naprawdę lubiłem grać drop shoty i było dobrze, więc jestem szczęśliwy”.

„Te dzieciaki chcą mnie uderzyć tak mocno, ponieważ najwyraźniej polują. Ja też gonię, ale jestem w innej sytuacji niż teraz. że mnie uderza, chcę zemsty”.

Stefanos Tsitsipas

Zmierzy się z ósmym rozstawionym Norwegiem Ron Droga Kacperowska W ostatnich ośmiu.

Ruud po raz pierwszy dotarł do ćwierćfinału w Wielkim Szlemie, pokonując Huberta Hurkacza 6-2, 6-3, 3-6, 6-3.

– To wspaniałe uczucie, to był jeden z moich celów w tym roku – powiedział Ruud, pierwszy Norweg w ćwierćfinale Roland Garros – Czuję się bardziej doświadczony, grając w najlepszych pięciu setach.

„Hubert bardzo się poprawił na glinie, stał się niebezpiecznym graczem na wszystkich nawierzchniach; ma niebezpieczny serwis, ale naprawdę dobrze sobie poradziłem z odzyskaniem go dzisiaj”.

Rudd był jednym z najbardziej konsekwentnych graczy na kortach ziemnych w ostatnich latach, z siedmioma z ośmiu tytułów zdobytych na boisku.

Po występie w trzeciej rundzie w 2019, 2020 i 2021 roku w Roland Garros, teraz zaczyna pokazywać swój prawdziwy potencjał.

miażdżenie drugiego ziarna Miedwiediewa

Daniil Miedwiediew zobaczył, że jego nadzieje na French Open rozwiał mistrz US Open 2014, Marin Cilic

Daniil Miedwiediew zobaczył, że jego nadzieje na French Open rozwiał mistrz US Open 2014, Marin Cilic

Mistrz US Open Daniil Miedwiediew zobaczył, że jego nadzieje zakończyły się z rąk weterana Chorwata Marin Cilic 6-2 6-3 6-2.

Rosjanin Miedwiediew dopiero niedawno powrócił po przerwie po operacji przepukliny, ale pomimo imponującego występu w pierwszych trzech meczach, Cilic z 20. pozycji zabrał go do sprzątaczek po wspaniałym występie.

Nie popełnił błędu i zdominował grę od początku do końca, po raz trzeci w swojej karierze dotarł do ćwierćfinału na glinie w Paryżu.

– To był bardzo dobry mecz od pierwszego do ostatniego punktu – powiedział Cilic. „Podobała mi się atmosfera, podobała mi się nocna sesja tutaj.

„Niesamowicie grałem w tenisa – jeden z najlepszych meczów w mojej karierze od początku do końca”.

Włoski Yannick Sener, jedenasty rozstawiony, wycofał się kontuzjowany z meczu z Rosjaninem Andriej Rublow Po dobrym rozpoczęciu gry.

20-latek, który starał się dotrzeć do swojego drugiego ćwierćfinału w Paryżu po 2020 roku, wygrał pierwszego seta 6:1, a w drugim otrzymał leczenie na lewym kolanie, przegrywając 6:4.

Rublow, rozstawiony z siódmego miejsca, był na trzecim miejscu 2:0, gdy Sener rzucił się w dziesiątkę.

„Czułem się dobrze lub dobrze w pierwszym secie i po podaniu 2-1 (w drugim secie) poczułem coś od tego momentu” – powiedział Sener.

Nie zapomnij śledzić nas na skysports.com/tennis, naszym koncie na Twitterze Umieść tweeta & Sky Sports – gdziekolwiek jesteś! Dostępne do pobrania teraz pod adresem – iPhone i iPad A Android

READ  Sukcesy Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 - Dziennik Filmowy