Finlandia kobiety 0-3 Niemcy kobiety: zwycięzcy grupy B kończą ze 100% wynikiem po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej |  wiadomości piłkarskie

Finlandia kobiety 0-3 Niemcy kobiety: zwycięzcy grupy B kończą ze 100% wynikiem po zwycięstwie w klasyfikacji generalnej | wiadomości piłkarskie

Alexandra Pope ponownie znalazła się w tabeli wyników, ponieważ Niemcy zakończyły swoje rekordowe 100 procent w meczach grupowych Euro 2022, wygrywając 3:0 z Finlandią na stadionie MK.

Ośmiokrotny mistrz, który zakwalifikował się już do ćwierćfinału jako zwycięzca grupy B po pokonaniu Danii 4:0 i Hiszpanii 2:0, wykonał serię nieudanych prób na bramkę, zanim objął 40. minutowe prowadzenie przez Sofię. Kleinherna. głowa.

Kapitan reprezentacji Niemiec, Bob, kontynuował swoją pierwszą serię bramek w Mistrzostwach Europy – przegrał dwie ostatnie edycje z powodu kontuzji – podwajając przewagę strzałem głową w 48. minucie, co dało 31-latkowi trzy gole w trzech meczach. .

Zmiennik Nicole Anome zdobyła trzecią bramkę dla Martiny Vos-Tecklenburg, strzelając po godzinie gry.

Podczas gdy Niemcy są następne w kolejce po ich ćwierćfinałowym meczu z Austrią w Brentford w czwartek, Finka Anna Seniol potwierdziła, że ​​przed tym meczem odeszła z turnieju, bez żadnego punktu, przegrywając wcześniej 4:1 z Hiszpanią. I 1-0 do Danii.

Pierwsza próba zdobycia bramki w konkursie nastąpiła w pierwszej minucie, kiedy Bob skierował strzał głową – co nadało ton większości tego, co nastąpiło w pierwszej połowie, gdy Niemcy chwyciły piłkę i zdobyły jedną próbę za drugą bez przełomu.

Sarah Dabritz oddała jeden strzał, a drugi uratował Katrina Talaslahti, Kleinhern i Julia Gwen, a Bob obaj odbili piłkę z pobliskiego słupka, gdzie spotkała dośrodkowanie spoza buta.

obrazek:
Alexandra Pope strzeliła swojego trzeciego gola w tej samej liczbie meczów na Euro 2022, z drugim golem Niemców w wygranym 3:0 meczu z Finlandią.

Po tym, jak Talaslahti poradził sobie z ciosem Svenji Huth i uderzeniem Mariny Heggring z dystansu Poppa, wyglądało na to, że Finlandia jest gotowa do przełamania poziomu.

Ale presja ze strony Niemiec w końcu się opłaciła, Gwen wykonała cięcie z prawej strony, a Kleinhern, nieoznaczony, wykonał zwrot z bliskiej odległości.

READ  Runda Ligi Narodów: Niemcy remisują z Węgrami, Memphis Depay nie trafia w karę dla Holandii przeciwko Polsce | wiadomości piłkarskie

I zaledwie trzy minuty po zakończeniu pierwszej połowy dostali kolejne dośrodkowanie, ponieważ dośrodkowała Kathryn Julia Hendrich, która brała udział w pierwszej połowie, a Bob skierował się do siatki.

To był hat-trick w grupie dla gracza z Wolfsburga, który błyszczy w tym turnieju nie tylko po wykluczeniu z Euro 2013 i 2017 z powodu kontuzji, ale także niedawno wrócił do gry po prawie rocznej przegranej. nieobecność z problemem kolana.

Anyumi, inny zawodnik biorący udział w przerwie, zdobył wynik 3-0, wyprzedzając Talaslahti w 63. minucie.

Niemcy były bliskie wygranej, strzelił czwartego gola na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy inna rezerwowa, Laura Freigang, zobaczyła, jak strzeliła za nią Talaslahti.

Co dalej?

Niemcy zmierzą się z Austrią w ćwierćfinale Mistrzostw Europy 2022 w czwartek na Brentford Community Stadium. Początek o 20:00.

Śledź Euro 2022 na Sky Sports

Śledź najnowsze wiadomości o Euro 2022 w Sky Sports i Sky Sports News tego lata.

Relację zapewni Caroline Parker, gospodarz Sky Sports WSL, wraz z Jessicą Creighton i Kyle Walkerem. W międzyczasie Karen Carney, Sue Smith, Courtney Sweetman-Kirk i Laura Bassett przedstawią analizę podczas całego turnieju.

Dołączą do nich weteranka Karen Bardsley i obrończyni Manchesteru City Esme Morgan.

Eksperci i nadawcy będą obsługiwać mobilny autobus prezentacyjny Sky Sports Women’s Euro 2022, który będzie podążał za zespołem Sky Sports News w całym kraju na różne stadiony, na których odbywają się mecze.

Ponadto główny podcast piłkarski Sky Sports zostanie przemianowany na Sky Sports Women’s Euros Podcast od 21 czerwca. Prowadzony przez Charlotte Marsh i Antona Toloya będzie zawierał ekskluzywne wiadomości, wywiady z graczami, a także bogaty program wokół turnieju.

Euro 2022: Grupy…

Grupa A: Anglia, Austria, Norwegia, Irlandia Północna

Grupa B: Niemcy, Dania, Hiszpania, Finlandia