Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Films Boutique Boards Agnieszki Holland Zielona granica – Asortyment

Films Boutique Boards Agnieszki Holland Zielona granica – Asortyment

Bazując na udanej współpracy przy „Szarlatanie”, Films Boutique zintensyfikował prace nad kolejnym filmem Agnieszki Holland „Zielona granica”, który właśnie zakończył zdjęcia w Polsce.

Będący w fazie postprodukcji „Zielona granica” opowiada fatalną historię syryjskiej rodziny uchodźców, samotnej nauczycielki języka angielskiego z Afganistanu i młodego strażnika granicznego, którzy spotykają się na polsko-białoruskiej granicy podczas ostatniego kryzysu humanitarnego wywołanego przez Prezydent Łukaszenka otwiera drzwi dla migrantów Na Białorusi tylnymi drzwiami do Unii Europejskiej.

Scenariusz, którego autorami są Holland, Gabriela Azarkiewicz-Sychko i Maciej Pesuk, oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Badania do filmu obejmowały setki godzin analizy dokumentów i wywiadów z uchodźcami, funkcjonariuszami straży granicznej, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami.

Koprodukcja Polski, Francji, Belgii i Czech, Green Border została wyprodukowana przez Marcina Wierzchosławskiego (Metro Films), Freda Bernsteina (Astute Films) i Holandię. Koproducentami są Maria Plicharska i Damien MacDonald (Blick Productions), Šárka Cimbalová (Marlene Film Production), Diana Elbaum i David Ragonig (Beluga Tree), a producentami wykonawczymi są prezes Europejskiej Akademii Filmowej Mike Downey i Jeff Field z Field Entertainment.

„Ta akcja miała miejsce mniej więcej rok temu, kiedy rozpoczął się kryzys humanitarny na granicy”, mówi Holland, który opisuje „Zieloną granicę” jako „opowieść o skutkach tej wielkiej zmiany”.

To nie jest film o uchodźcach. Nie jest też filmem o polskich aktywistach ratujących uchodźców ani o straży granicznej. Chociaż te trzy perspektywy przeplatają się w filmie. Film jest opowieścią o tym, jak każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i musi wybierać między dobrem a złem – mówi trzykrotnie nominowany do Oscara, którego najbardziej znane filmy to „W ciemności” i zdobywca Złotego Globu za „Europa, Europa.” Oraz „Spoor” i „Mr. Jones”, a ostatnio „Znach”.

Holland, który wyreżyserował także tak prestiżowe programy telewizyjne, jak „House of Cards” i „Treme”, mówi „The Green Border”, „pomaga nam zrozumieć, że dyskusja o moralnych wyborach nie jest domeną środowiska akademickiego, ale dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce”.

READ  Genialne nazwiska mają uhonorować program „Praca w toku” Annecy

Do niedawna wschodnia granica Polski, oddzielająca Białoruś od Unii Europejskiej, „nie miała drutu kolczastego, żadnych murów” i była uważana za „atrakcję turystyczną”. Ale wszystko zmieniło się z dnia na dzień, mówi, ponieważ teraz w lesie zaczynają się gromadzić „ludzie mówiący różnymi językami i wyglądający inaczej niż miejscowi”.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Agnieszką Holland po „Szarlatanie” — mówi Jean-Christophe Simon, dyrektor generalny Films Boutique. probierzem w każdej chwili”.

Simone powiedziała, że ​​film jest także „wspaniałą kontynuacją jej kultowej„ Europa Europa ”po ponad 30 latach, która pokazuje, że historia może się powtórzyć, a marzenie o Europie to nieustająca walka”.

W międzynarodowej obsadzie znaleźli się Jalal Al-Taweel („Sąsiedzi”), Maja Ostaszewska („Ciało”), Thomas Walssewsuk („Jak zostałem gangsterem”), Bahi Djanati Atay („Welcome”) i Mohamed Rashi („Hadera”). : Hangar”). , Dalia Naus („Ucieczka od czułości”), Piotr Stramowski („Pitbull: Nowe porządki”), Jaśmina Polak („Wesele”), Marta Stalmierska („Wyłom”), Agata Kulesza („ Ida”), Maciej Stuhr („Nauczyciel”), Magdalena Popławska („Atak paniki”).

Film jest wspierany przez Eurimages, Czeski Fundusz Filmowy, CNC – Centre National du Cinema et L’Image Animée – Cinema du Monde, Sofica La Banque Postale Image 17 oraz Centre for Cinema and the Audiovisual Function of Belgium. Wallonie Bruxelles, CANAL + Polska, Telewizja Czeska i ZDF/ARTE. W Polsce będzie dystrybuowany przez Kino Świat.