Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Film Action nabywa prawa do filmu dokumentalnego „In the Rear View” w USA

Film Action nabywa prawa do filmu dokumentalnego „In the Rear View” w USA

Film Action nabył prawa w USA do filmu Macka Hamili „In the Rearview” po premierach na Festiwalach Filmowych w Cannes i Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Ruch Filmowy ma zaplanowaną premierę kinową i kampanię nagród we współpracy z producentami dokumentu i Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, który współfinansował film. „In the Rearview” zdobył Wielką Nagrodę Jury na Sheffield DocFest, a następnie będzie pokazywany w DOC NYC w ramach selekcji Winners Circle, a także na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować amerykańskiej publiczności ten intymny, mocny i niszczycielski film, przypominający nam wszystkim z ludzkiego punktu widzenia na wojnę, która wciąż trwa” – powiedział w oświadczeniu prezes Motion Picture Michael Rosenberg.

Wielokrotnie nagradzany dokument przedstawia z bliska przebieg wojny rosyjsko-ukraińskiej, po tym jak wiele pokoleń ukraińskich cywilów zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów i ucieczki dzięki ciężarówce pomocy humanitarnej Hamili. Hamila przemierza pola minowe i próbuje przekroczyć kilka wojskowych punktów kontrolnych, aby przewieźć uchodźców do Polski. Dokument pozwala widzom usiąść w ciężarówce Hamili, która pełni funkcję poczekalni, szpitala, schronu i miejsca spowiedzi wśród przypadkowo spotkanych osób.

„In the Rearview” zostało przejęte przez Filmin w Hiszpanii i Portugalii, VG w Norwegii, Fabula w Turcji i PCCW w Hongkongu. 8 listopada film New Story miał premierę także we Francji, a w polskich kinach zadebiutuje 24 listopada. Niedawno znalazł się także na krótkiej liście Międzynarodowego Stowarzyszenia Dokumentów dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Cinephile reprezentowało światowe prawa do filmu i negocjowało umowę twórców filmu z Rosenbergiem z Film Movement. Film wyprodukowali Piotr Grawender z Affinity Cine, Maciek Hamela z Pemplum, Jean-Marie Gigon z SaNoSi Productions i Anna Palinchuk z 435 Films.

READ  Polski przywódca udaje się do Stanów Zjednoczonych w celu dalszego zacieśniania więzi obronnych