Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania wybiera „obszar zainteresowań” w kategorii międzynarodowej – The Hollywood Reporter

Wielka Brytania wybiera „obszar zainteresowań” w kategorii międzynarodowej – The Hollywood Reporter

Wielka Brytania dała sobie największą szansę na zdobycie pierwszego w historii Oscara dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego po tym, jak została wybrana Obszar zainteresowań Jak przedstawiono.

Dramat o Holokauście Jonathana Glazera, który był jednym z najbardziej ekscytujących tytułów w Cannes, gdzie zdobył Grand Prix i nagrodę FIPRESCI, został wybrany przez BAFTA do reprezentowania Wielkiej Brytanii w kategorii znanej wcześniej jako najlepszy film nieanglojęzyczny.

Nakręcony w Polsce, z dialogami niemieckimi i polskimi, film jest mrożącą krew w żyłach medytacją na temat banalności zła, opartą na powieści Martina Amisa. Film opowiada historię komendanta Auschwitz Rudolfa Hossa i jego żony Jadwigi, którzy starają się zniszczyć Auschwitz. Budują wymarzone życie dla swojej rodziny w domu i ogrodzie obok obozu.

Film został napisany i wyreżyserowany przez Jonathana Glazera i jest jego pierwszym filmem od 10 lat. Obszar zainteresowań W rolach głównych: Christian Friedel, Sandra Höller, ścieżka dźwiękowa: Mica Levy, zdjęcia: Lukashal, scenografia: Chris Oddie, kostiumy: Malgorzata Karpiuk, montaż: Paul Watts, dźwięk: Johnny Byrne. Producentami filmu są James Wilson i Ewa Buczyńska, a producentami wykonawczymi są Rino Antoniades, Len Blavatnik, Danny Cohen, Tessa Ross, Olly Madden, Daniel Patsek i David Kimbanji, a film jest współfinansowany przez A24, Film4, Access Entertainment, i Polski Instytut Sztuki Filmowej. . A24 wypuści film w USA 8 grudnia.

W swojej recenzji Festiwalu Filmowego w Cannes pt. Reporter z HollywoodOpis: David Rooney Obszar zainteresowań jako „oszałamiający film” i „niszczycielski dramat Holokaustu jak żaden inny”, dodając, że film „demonstruje ze zdumiewającą skutecznością”. [Glazer’s] Pełna kontrola nad narracją tonalną i wizualną.

Pomimo posiadania jednej z najbardziej aktywnych gałęzi przemysłu filmowego na świecie i stałej obecności w większości kategorii Oscarów, Wielka Brytania – co zrozumiałe – ma słabe wyniki w międzynarodowej sekcji filmów fabularnych, a większość brytyjskich filmów nie kwalifikuje się do nagrody ze względu na produkcję w języku angielskim. Spośród 19 filmów otrzymał tylko dwie nominacje, przy czym obie były filmami w języku walijskim Gdzie to jest? W 1993 i Salomona i Gaynora W 1999 r. Wielu byłoby prawdopodobnie głęboko zszokowanych, gdyby tak się stało Obszar zainteresowań Nie staje się trzecim

READ  Logan Polsch i Gabriel Bateman Wywiad: Mosquito Coast