Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Festiwal Filmowy w Zurychu ujawnia program swojej 18. edycji

Festiwal Filmowy w Zurychu ujawnia program swojej 18. edycji

„Cieszymy się, że możemy powitać gwiazdy w tym roku” – zachwyca się dyrektor artystyczny festiwalu Christian Jungen.

zapomniany człowiek przez Laurenta Negre

trzech wysokich rangą przedstawicieli (Ben KingsleyA Charlotte Gainsburg A Eddie RedmayneUczestniczy w tym roku Festiwal Filmowy w Zurychu Aby zebrać trzy nagrody: Golden Icon Award dla weterana brytyjskiego aktora oraz Golden Eye Lifetime Achievement Award dla francuskiej i brytyjskiej aktorki.

Podczas gdy zadziwiający rozwój gwiazd zawsze był mocną stroną festiwalu, według dyrektora artystycznego Christian Jungen, który zachwyca się, że zespół „z radością wita w tym roku więcej gwiazd niż kiedykolwiek wcześniej”, promując wschodzących filmowców (z imponującymi 49 pracami na wystawie w tegorocznej edycji) i szwajcarski film, a także jeden z jego priorytetów. Spośród 156 filmów z 49 krajów, które składają się na program 18. edycji (22 września – 2 października), 18 produkcji szwajcarskich (w tym 7 utworów rumuńskich, rekord dla festiwalu w Zurychu). Wrestling Between These to światowa premiera zapomniany człowiek z Genewy Laurent Negri – Kto cytuje szwajcarskiego pisarza? Thomas HurlimannKsiążka L’Ambassadeur, z dodatkiem kilku nowych i bardzo wrażliwych faktów – oraz prezentacja złote lata Reżyser szwajcarsko-węgierski Barbara Kolkskar.

(Artykuł jest kontynuowany poniżej – informacje biznesowe)

Sekcja Focus, w której znajduje się wybór filmów z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, składa się z 14 filmów, z których wszystkie są pierwszymi, drugimi lub trzecimi utworami (10 premier pojawia się w samym konkursie Focus). Pseudonimy nadawane tej drużynie to Dawid WagnerAustriacki film Eismayer [+see also:
film review
trailer
interview: David Wagner
film profile
]
który triumfował na Tygodniu Krytyki Filmowej w Wenecji, który bada udręki instruktora szkolenia wojskowego zmagającego się z jego homoseksualizmem, oraz Laura OpiekaSzwajcarski film dokumentalny zostać JuliąKtóry opowiada historię gwiazdy opery w Zurychu Julii Tondelli.

READ  Zaskocz fanów Wiedźmina darmowym prezentem świątecznym

W konkursie fantasy znajduje się duża liczba europejskich (wspólnych) produkcji. Należą do nich brytyjskie firmy niebieskie dżinsy [+see also:
film review
trailer
interview: Georgia Oakley
film profile
]
za pomocą Georgia Oakleyktóry wchłania kulturę angielską pod koniec lat osiemdziesiątych, mroczny czas dla społeczności LGBTQ+ oraz po słońcu [+see also:
film review
film profile
]
Wzruszający, ale niepokojący film o wspomnieniach, które napisał Charlotte Wells (Wielka Brytania/USA). Ta sama konkurencja również oferuje Coś, co powiedziałem zeszłej nocy (Kanada / Szwajcaria) przez Ludwik de PhillipsPolski film o młodym transpłciowym mężczyźnie próbującym znaleźć równowagę między pragnieniem niezależności a wygodą rodzinnego gniazda Kurwa Bornholm [+see also:
film review
trailer
interview: Anna Kazejak
film profile
]
za pomocą Anna KazićCo podkreśla sprzeczności i hipokryzję hiszpańskiej rodziny robotniczej z klasy średniej Korek [+see also:
trailer
film profile
]
w którym Michael Gorria Opowiada o podróży rozpoczętej przez małżeństwo, gdy przeprowadzają się z miasta na wieś w Danii irytujący [+see also:
trailer
film profile
]
za pomocą Malu Riemannaktóry ożywia jeden z najciemniejszych okresów w historii kraju, Rasa ciasta duńskiego reżysera Christian Lulakektóra opowiada historię człowieka, który zdecydował się przejść na islam, Królowie świata [+see also:
trailer
film profile
]
za pomocą Laura Moraktóry przedstawia dążenie do sprawiedliwości i szczęścia pięciorga dzieci z Medellin, Powrót do Seulu [+see also:
film review
trailer
interview: Davy Chou
film profile
]
za pomocą Davy Chukręci się wokół poszukiwania korzeni, do jutra [+see also:
trailer
film profile
]
za pomocą Ali Asgari która jest kroniką codziennego życia nastoletniej matki zmagającej się z patriarchalnym systemem wartości w Iranie, oraz Valeria wychodzi za mąż przez izraelskiego reżysera Michel Vinicktóry obejmuje aranżowane małżeństwa między Ukrainkami a izraelskimi mężczyznami.

Konkurs Dokumentalny może pochwalić się również dużą liczbą europejskich (wspólnych) produkcji, m.in smak wieloryba [+see also:
film review
interview: Vincent Kelner
film profile
]
przez Francję Vincent Kellnerktóry przygląda się wielorybnictwu na Wyspach Owczych, a także nie błyszczące SarnicaKoprodukcja duńsko-amerykańsko-czeska Dziennikarz zabity [+see also:
film review
interview: Matt Sarnecki
film profile
]
. Finlandia i Wielka Brytania są również zaangażowane w grę, każdy z dwoma filmami: misja [+see also:
film review
trailer
film profile
]
za pomocą Tania Andersono grupie czterech młodych mormonów i Stan nowej wielkości [+see also:
film review
film profile
]
z Rosji Anna Szechowaopowiada o walce matki o uwolnienie córki oskarżonej o ekstremizm; Potem niesamowita historia, którą opowiada Juno McLeod w Moja stara szkoła [+see also:
film review
film profile
]
A A zabawa w chowanego [+see also:
film review
trailer
film profile
]
przez Włochy Wiktoria Furia, który przedstawia sprzeczności związane z życiem w tak złożonym mieście jak Neapol. Wreszcie, co nie mniej ważne, jest Szpital Powiatowy [+see also:
film review
trailer
interview: Ilian Metev, Ivan Chertov a…
film profile
]
Koprodukcja Bułgarii i Niemiec autorstwa Eliane MetivA Iwan Czertow A Zlatina Tenivaktóra otwiera okno na codzienność bułgarskiego szpitala, To wszystko oddycha [+see also:
film review
trailer
interview: Shaunak Sen
film profile
]
za pomocą Chunak Sin (Indie / Wielka Brytania), która zdobyła Puchar Złotego Oka w Cannes oraz Mike Day’s poeci kowboj (USA/Wielka Brytania).

READ  Sideswipe: Wharf's Hammer dodaje ducha społeczności

Tymczasem tegoroczna sekcja New World View poświęcona będzie kinu hiszpańskiemu, prezentując aż 18 filmów, a także świętującą dziesiątą rocznicę strategicznej współpracy festiwalu z Festiwalem Filmowym w San Sebastian.

(Artykuł jest kontynuowany poniżej – informacje biznesowe)

(przetłumaczone z włoskiego)