Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Facebook przeprasza po tym, jak algorytm oznaczył „naczelne” na wideo czarnych mężczyzn | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Facebook przeprosił po tym, jak opublikował algorytm, który pytał użytkowników, czy chcieliby „kontynuować oglądanie filmów z naczelnymi” w filmie przedstawiającym czarnoskórych mężczyzn.

Nagranie wideo, które Daily Mail zamieścił na platformie 27 czerwca, pokazywało klipy przedstawiające czarnoskórych mężczyzn w bójkach z białymi cywilami i funkcjonariuszami policji.

Rzecznik giganta mediów społecznościowych powiedział w sobotę, że twierdzenie to jest „wyraźnie niedopuszczalnym błędem”.

oni to dodali Portal społecznościowy Facebook Bada przyczynę i w międzyczasie całkowicie wyłączył funkcję rekomendacji tematów.

„Chociaż ulepszyliśmy naszą sztuczną inteligencję, wiemy, że nie jest idealna i mamy jeszcze większe postępy. Przepraszamy każdego, kto mógł zobaczyć te obraźliwe zalecenia” – dodał rzecznik.

„Przepraszamy każdego, kto mógł zobaczyć te obraźliwe zalecenia”.

Dzieje się tak po tym, jak Darcy Groves, były dyrektor ds. projektowania treści Facebooka, powiedział New York Timesowi, że przyjaciel wysłał jej zrzut ekranu routera.

Pani Groves powiedziała, że ​​następnie opublikowała go na forum opinii o produktach dla obecnych i byłych pracowników firmy, skłaniając firmę do przyjrzenia się „pierwotnej przyczynie”.

ostatni rok, Twitter wszczął dochodzenie Po tym, jak użytkownicy twierdzili, że jej funkcja przycinania zdjęć faworyzuje twarze białych ludzi.

W ciągu lata Facebook, Twitter i Instagram znalazły się pod ostrzałem, gdy trzech angielskich piłkarzy, Marcus Rashford, Jadon Sancho i Bukayo Saka,… Byli celem rasistowskich postów w mediach społecznościowych Po ominięciu rzutów karnych w finałach Euro 2020.

Tymczasem setki pracowników Facebooka również zorganizowało Hipotetyczny strajk w zeszłym roku Aby zaprotestować przeciwko bezczynności firmy wobec stanowiska prezydenta Donalda Trumpa dotyczącego zabójstwa George’a Floyda w Minneapolis.

READ  Korea Północna twierdzi, że wystrzeliła próbnie pociski manewrujące, które trafiły w cel oddalony o 1240 mil | wiadomości ze świata