World

Luizjana cierpi na przerwy w dostawie prądu, gdy w Idzie rośnie liczba ofiar śmiertelnych | Wiadomości klimatyczne

Ludzie w amerykańskim stanie Luizjana, wciąż wijąc się w następstwie huraganu Ida, stoją teraz przed wyzwaniem znalezienia generatorów lub paliwa do ich zasilania w obliczu trwających przerw w dostawie prądu. -hit Regiony.

Silne wiatry znad Idy, które w zeszły weekend wylądowały w Luizjanie jako huragan kategorii 4, odcięły energię elektryczną ponad milionowi domów i firm w całym stanie, zanim sprowadziły ulewne deszcze i powodzie do Nowego Jorku, New Jersey i okolic.

Wiele stacji benzynowych w Luizjanie pozostaje bez prądu, co uniemożliwia ich działanie i utrudnia mieszkańcom napełnianie generatorów.

„Musiałem czekać 40 minut (dzisiaj)”, Aaron Lowe, 49-letni pracownik budowlany, powiedział agencji Reuters w Nowym Orleanie, gdy stał w kolejce na stacji benzynowej, czekając na benzynę na jedną trzecią. prosty dzień.

„Czekałem od dwóch do czterech godzin przez ostatnie dwa dni”, powiedział Lowe.

Prezydent Intergy Louisiana powiedział w sobotę, że pełne przywrócenie elektryczności w niektórych najbardziej dotkniętych obszarach stanu może potrwać do końca miesiąca.

Ida zniszczyła lub zniszczyła ponad 22 000 słupów energetycznych, więcej niż huragany Katrina, Zita i Delta razem wzięte. Co najmniej 5200 transformatorów uległo awarii i spadło prawie 26 000 odcinków drutu — odcinek przewodów transmisyjnych między biegunami.

„Poziom zniszczeń bardzo utrudnia lub prawie uniemożliwia dotarcie do niektórych miejsc i ich pełną ocenę” – powiedział Philip May, prezes i dyrektor generalny Entergy, w pięciu parafiach w południowo-wschodniej Luizjanie, które borykają się z największymi opóźnieniami.

Firma szacuje, że pełna moc zostanie przywrócona do 29 września lub nawet dłużej dla niektórych klientów, chociaż May powiedział, że “nie później niż” liczy na przywrócenie wcześniej.

Firma poinformowała, że ​​w sobotę rano przywrócono zasilanie ponad 327 000 konsumentów.

Firma powiedziała w oświadczenie. „Ocena szkód dobiega końca i do oceny pozostał tylko obszar Bayou w stanie Luizjana”.

READ  'Nie skończyłem!' Kamala Harris wpada na reportera, który przerwał mu pytanie, kiedy odwiedzić granicę

Jak powiedziała Diana Rodriguez, prezes i dyrektor generalny Entergy New Orleans, około jednej czwartej mieszkańców Nowego Orleanu przywrócono zasilanie, w tym wszystkie miejskie szpitale, a 27 miejskich podstacji jest gotowych do obsługi klientów.

Jednak ciężko dotknięte części kraju wciąż walczą o przywrócenie normalnego życia.

Burmistrz Nowego Orleanu LaToya Cantrell powiedział, że miasto zapewni transport od soboty każdemu mieszkańcowi, który chce opuścić miasto i dostać się do schroniska publicznego. Już zacząłem wyprowadzać część mieszkańców z domów seniorów.

Gubernator John Bel Edwards ogłosił, że w sobotę uda się do parafii St. Tammany, St Helena i Livingston, aby ocenić szkody spowodowane burzą.

Prezydent USA Joe Biden odwiedził Luizjanę dzień wcześniej, obiecując więcej pomocy federalnej dla stanu.

„Nadejdą silne burze i będą one nadchodzić bardziej gwałtownie” – powiedział Biden, który powiązał siłę huraganu ze zmianami klimatycznymi. Nie chodzi o bycie Demokratą czy Republikaninem. Jesteśmy Amerykanami i razem przez to przejdziemy”.

Liczba zgonów rośnie

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Ida w Luizjanie wzrosła w sobotę do dziewięciu, podały władze, a dwóch kolejnych mieszkańców domu opieki potwierdziło śmierć.

Nowe przypadki zgonów wśród ewakuowanych z magazynu parafii Tangibahua były teraz przedmiotem dochodzenia po doniesieniach o tragicznych warunkach.

„Niestety, możemy również potwierdzić dwa dodatkowe zgony wśród mieszkańców domów opieki, którzy zostali ewakuowani do ośrodka Tangibahua”, napisał na Twitterze Departament Zdrowia Luizjany. „To zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych mieszkańców domów opieki, którzy zostali ewakuowani do tego obiektu, do sześciu” – dodała.

Tymczasem północno-wschodnie stany w ten weekend Święta Pracy zaczęły przekopywać się przez gruzy pozostawione przez śmiertelną powódź, która zabiła ponad 44 osoby i zatrzymała transport publiczny w Nowym Jorku.

Lokalni operatorzy obiecali zwrócić część linii przed rozpoczęciem tygodnia pracy we wtorek.

READ  Amerykańscy naukowcy potwierdzają, że lipiec był najgorętszym miesiącem na świecie | Zmiana klimatu

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment