Euro 2020, Słowacja pokonała Polskę. Zwycięstwo Czech: analiza statystyczna

Najnowsza aktualizacja w
15 czerwca 2021, 14:06

Euro 2020, Słowacja pokonała Polskę.  Zwycięstwo Czech: analiza statystyczna
Słowacja oszołomiła Polskę 2-1 na Euro 2020

Słowacja zaprezentowała się w godnym pochwały występie przeciwko 10-osobowej Polsce, aby wygrać mecz grupy E Euro 2020.

Zwycięzca Milan Skriniar zapewnił 36-miejscowej drużynie cenne zwycięstwo.

Tymczasem w grupie D Szkocja została pokonana przez Czechy.

Patrick Schick strzelił dwie bramki, w tym doskonałą bramkę w środku pola.

Tutaj przedstawiamy główne statystyki.

Szyk kwitnie przeciwko Szkocji

Schick był bohaterem Czechów i poprowadził ich do wygodnego zwycięstwa nad Szkocją w Hampden.

Bayer Leverkusen strzelił swojego pierwszego gola w 42. minucie strzałem głową.

Wielki moment nadszedł, gdy Schick dostał piłkę w połowie, a jego niesamowity strzał minął bramkarza Marshalla.

Fani byli zszokowani, gdy Chic elegancko ich uciszył.

Rzadkie zwycięstwo Czechów przeciwko Szkocji

Czechy odniosły pierwsze zwycięstwo nad Szkocją od października 2010 roku, kończąc serię jednego remisu i trzech porażek.

według WybieraćSzkocja przegrała mecz otwarcia w pięciu z ostatnich sześciu meczów dużego turnieju.

Nie udało im się również zdobyć gola pięć razy podczas tej trasy.

Chic bije te rekordy dla Czechów

Schick strzelił teraz 10 bramek w ostatnich dziewięciu meczach międzynarodowych (8 bramek, 2 asysty).

Napastnik Leverkusen ma teraz 13 bramek dla swojego kraju w 27 meczach, w tym cztery na pięć w tym roku.

według WybieraćZ odległości 49,7 jardów drugi gol Schecha był najdalej strzelonym golem w Mistrzostwach Europy od 1980 roku.

Słowacja oszołomiła Polskę

Słowacja awansowała już w 18. minucie, kiedy piłka odbiła się od słupka i odbiła się od polskiego bramkarza Wojciecha Szczęsnego.

Carol Linetti wyrównała dla Polaków w drugiej połowie po znakomitym jednodotykowym zagraniu.

Grzegorz Krychowiak został wydalony do Polski.

Skriniar strzelił dobrym niskim strzałem w róg z krawędzi pola karnego.

Wybitne rekordy dla Polski

Gol Linettiego przeciwko Słowacji był drugim najszybszym golem po pierwszej połowie w historii mistrzostw Europy, po Marcelu Corrasie w 1984 roku dla Rumunii z Niemcami (45:21).

Polak Szczny jest pierwszym bramkarzem w historii mistrzostw Europy, który strzelił gola.

Grzegorz Krychowiak jest trzecim zawodnikiem, który został wydalony do Polski w dużym turnieju (Mistrzostwa Europy lub Mistrzostwa Świata).

READ  Dekoracja pomagająca uczcić 75. rocznicę Weirton | Wiadomości, sport, praca