World

Esther Dingley: Ludzkie szczątki znalezione w Pirenejach zaginionych brytyjskich strażników

Ludzkie szczątki znalezione w Pirenejach to szczątki zaginionego brytyjskiego parku Esther Dingley.

37-latek był ostatnio widziany 22 listopada, gdy chodził samotnie po górach w pobliżu granicy z Hiszpanią i Francją.

Organizacja charytatywna LBT Global, która reprezentuje rodzinę pani Dingley, powiedziała, że ​​kość znaleziona w zeszłym tygodniu pasuje do jej DNA.

We wspólnym oświadczeniu przyjaciółka pani Dingley, Danielle Colleguet, i jej matka, Rhea Bryant, powiedziały, że są „oszołomione” i że wiadomość jest „niszcząca, której nie da się opisać słowami”.

„Jesteśmy zszokowani informacją, że otrzymaliśmy potwierdzenie DNA, że jedna z kości znalezionych w zeszłym tygodniu należy do Estery” – powiedzieli.

„Wszyscy wiemy od miesięcy, że szansa, że ​​będziemy musieli ponownie przytulić naszą ukochaną Esterę, poczuć ciepło jej dłoni w naszej, zobaczyć jej piękny uśmiech i zobaczyć, jak pokój ponownie się rozjaśnia, gdy przybywa, była niewielka, ale z tym zapewnieniem, że mała nadzieja teraz zanika, jest to niszczące, którego nie da się opisać słowami.

„W tym momencie, gdy znaleziono tylko jedną kość i nie ma w pobliżu żadnych śladów sprzętu ani odzieży (które były dokładnie przeszukiwane przez kilka dni), szczegóły tego, co się wydarzyło i gdzie nadal nie są znane.

„Zespoły poszukiwawczo-ratownicze zamierzają kontynuować poszukiwania pieszo i za pomocą drona, w szczególności próbując znaleźć jakieś ślady na sprzęcie Esther, aby zrozumieć, jak doszło do tej tragedii”.

Esther Dingley, 37 lat, zaginęła podczas wędrówki po Pirenejach w listopadzie 2020 r.

(Ulotka rodzinna / LBT Global / PA)

Firma LBT Global, która wspiera osoby, które straciły członków rodziny za granicą, podkreśliła, że ​​śledztwo jest wciąż w powijakach i że może upłynąć „trochę czasu”, zanim zostaną opublikowane kolejne aktualizacje.

Dyrektor generalny MBE Matthew Searle powiedział w oświadczeniu: „To tragiczne zakończenie, którego wszyscy się obawialiśmy.

— To druzgocąca wiadomość dla bliskich Estery — nigdy wcześniej nie widziałem tak oszałamiającej determinacji, jaką przejawiał Daniel podczas niestrudzonych, cielesnych poszukiwań gór.

Para, która spotkała się na Uniwersytecie Oksfordzkim, podróżowała po Europie w kamperze od 2014 roku, kiedy zdecydowała się opuścić swoje życie w Durham po tym, jak pan Collegate prawie zmarł na infekcję.

Pani Dingley, wytrawna turystka, była ostatnio przesłuchiwana w niedzielę 22 listopada, kiedy napisała list do pana Collegueta na szczycie Pic de Sauvegarde na granicy francusko-hiszpańskiej.

Brytyjska turystka Esther Dingley, która zniknęła podczas samotnej wycieczki po Pirenejach w listopadzie 2020 r.

(Ester Dingley/Facebook/Reuters)

Podróżowała wozem pary, a pan Colleguet siedział w domu w Gaskonii we Francji, na farmie, podczas gdy para spędziła miesiąc osobno.

Pan Colleguet powiedział, że ich ostatnia rozmowa dotyczyła „jak się cieszymy, że się widzimy, ponieważ była to jej ostatnia podróż przed powrotem samochodem”.

Dodał, że Dingley szedł w sobotę z Benasque w Hiszpanii i planuje spędzić niedzielną noc w schronisku Vinasque we Francji.

Miała wrócić z samotnej podróży 25 listopada.

Pan Collegiate spędził miesiące po zniknięciu swojej partnerki, szukając jej przez setki mil w górach wokół jej ostatniej znanej lokalizacji i trasy.

Wcześniej powiedział, że nie sądził, aby prawdopodobnie miała wypadek, biorąc pod uwagę, że pogoda była „doskonała” w momencie jej zniknięcia, teren, na którym się znajdowała, „nie był trudny” i miała „zwyczaj” podążania śladami.

„To nie znaczy, że nie miała wypadku. Po prostu uważam to za mało prawdopodobne”, powiedział wtedy.

Francuskie i hiszpańskie służby ratownicze przeprowadziły poszukiwania zaginionego parku z udziałem patroli pieszych, psów i helikopterów w ciągu kilku tygodni po jej zniknięciu, zanim śnieg zmusił ich do zatrzymania się na zimę.

Wyszukiwania wznowiono w czerwcu, gdy śnieg stopniał, a biegacz odkrył w zeszłym tygodniu Mount Bones w pobliżu przełęczy Port de la Glare.

READ  Ludzie dzielą się przezabawnymi zdjęciami „dziwnych” i dziwnych budynków, które napotkali

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment