Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ekskluzywna gra Sports Story na Nintendo Switch skrywa krytykę tworzenia gier ukrytą w sekretnym pokoju

Ekskluzywna gra Sports Story na Nintendo Switch skrywa krytykę tworzenia gier ukrytą w sekretnym pokoju

Ekskluzywna niezależna historia sportowa Nintendo Switch została zaktualizowana, aby usunąć krytykę rozwoju gry, która była ukryta w tajnym pokoju w grze.

Kontynuacja ukochanej sagi o golfie, Sports Story zawiera rockowy zwrot akcji i pierwotnie miała ukazać się w 2020 roku. Ostatecznie pojawił się pod koniec ubiegłego rokuchoć z letnim przyjęciem i wydaniem Bugs Today.

Późniejsze odkrycie przez fanów pokoju w grze – rzekomo biura tworzenia gier wypełnionego niezadowolonymi pracownikami – uniosło wówczas brwi. Eksploracja pokoju ujawnia ostrą krytykę wśród współpracowników dotyczącą czasu realizacji projektu, pisania komentarzy i testowania błędów.

Oficjalny zwiastun Sports Story.

Teraz nowo wydana łatka twierdzi, że zablokowała dostęp do tego obszaru – ale żądni przygód fani wciąż znaleźli sposób, aby wejść. Wewnątrz gracze odkryli, że jego dialog został zmieniony, a krytyka nie była już obecna.

„Można powiedzieć, że jesteśmy świadkami burzliwego rozwoju”, mówi dialog pokazany wcześniej w tajnym pokoju. „Można też powiedzieć, że ktoś ciągle prosił o nowe funkcje, a moja pierwotna wizja już nie istnieje”.

Oryginalna wersja tajnego pokoju programistów w Sports Story, zawierająca krytykę rozwoju gry.

Odwiedź pokój po patchu, to inna historia.

„Nie tylko wyprzedzamy harmonogram rozwoju, ale także ustanawiamy rekordy zadowolenia pracowników” — mówi teraz dialog. „Wszyscy nasi pracownicy są wypoczęci i dobrze odżywieni, a ich poczucie własnej wartości rośnie. Zapewniam, że wszystko jest tutaj pod kontrolą! Obiecuję”.

Twórca Sports Story, Sidebar Games, potwierdził istnienie tajnego pokoju w ostatnich informacjach o łatkach, które twierdzą, że dostęp do tego obszaru został usunięty. Jednak deweloper nadal zajmuje się bezpośrednio jego zawartością, a Eurogamer skontaktował się z Sidebar Games w celu uzyskania komentarza.

READ  Konami przeprasza za eFootball 2022, aktualizacja nadchodzi w październiku