Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dzisiejsza aktualizacja Maui: Liczba ofiar śmiertelnych na Hawajach przekracza 93, gdy pożar staje się najbardziej śmiercionośny we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych

Dzisiejsza aktualizacja Maui: Liczba ofiar śmiertelnych na Hawajach przekracza 93, gdy pożar staje się najbardziej śmiercionośny we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych

Pożary szaleją w historycznym mieście Lahaina na Hawajach

Liczba ofiar śmiertelnych na Maui na Hawajach osiągnęła 93, ponieważ niszczycielski pożar stał się najbardziej śmiercionośnym we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych.

Pożary na wyspie są obecnie najgorsze w kraju pod względem ofiar śmiertelnych od ponad wieku, podczas gdy władze ostrzegają, że wysiłki mające na celu znalezienie i identyfikację zmarłych są wciąż w powijakach, a załogi psów zajmujących się poszukiwaniem zwłok pokrywają zaledwie 3 procent obszar wyszukiwania.

„To z pewnością byłaby najgorsza klęska żywiołowa, z jaką kiedykolwiek spotkały się Hawaje” – powiedział w sobotę gubernator Josh Green podczas wizyty w rejonie Lahaina.

Nowo ogłoszona liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła liczbę ofiar pożaru w Północnej Kalifornii w 2018 roku, w którym zginęło 85 osób i zdewastowano miasto Paradise.

Co najmniej dwa inne pożary – w dystrykcie Kihei na południu Maui oraz w śródlądowych społecznościach górskich znanych jako Upcountry – szalały na wyspie i jak dotąd nie zgłoszono żadnych ofiar śmiertelnych.

Wielu ocalałych z pożaru powiedziało, że nie słyszeli żadnych syren ani nie otrzymali ostrzeżenia, ale zdali sobie sprawę, że są w niebezpieczeństwie, gdy zobaczyli płomienie lub usłyszeli eksplozje. Urzędnicy wysłali ostrzeżenia, ale powszechne przerwy w dostawie prądu i telefonów komórkowych mogły ograniczyć ich dostęp.

1691920064

Pożary Maui „najgorsza klęska żywiołowa, z jaką kiedykolwiek spotkały się Hawaje”

Gdy liczba ofiar śmiertelnych pożaru Maui osiągnęła 93 wczesną niedzielę, gubernator Josh Green nazwał to „najgorszą klęską żywiołową, z jaką kiedykolwiek spotkały się Hawaje”.

Wyrażając szok z powodu skali zniszczeń, Green powiedział: „Możemy tylko czekać i wspierać tych, którzy żyją. Teraz skupiamy się na zbliżaniu ludzi, kiedy to możliwe, zapewnianiu im mieszkań i opieki zdrowotnej, a następnie przechodzimy do odbudowy ”.

Tary Cobham13 sierpnia 2023 10:47

1691916312

Liczba ofiar śmiertelnych pożarów na Hawajach osiągnęła 93

Liczba ofiar śmiertelnych w wyniku niszczycielskich pożarów lasów na Hawajach osiągnęła 93.

Hrabstwo Maui ogłosiło zaktualizowane liczby zgonów w swoim wyspiarskim kraju w niedzielę rano.

Tary Cobham13 sierpnia 2023 09:45

1691925300

Głosy: Maui to mój dom — Po pożarach nie rozpoznaję już miejsca, które kocham

Jestem angielską emigrantką, naturalizowaną w USA i na Hawajach po 17 latach. Maui to mój dom. Jako mieszkaniec Maui, żonaty z rodziną urodzoną i wychowaną na wyspie, utrata Starego Miasta Lahaina jest druzgocąca.

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 12:15

1691922600

Niektórzy czekają w agonii, aby nawiązać kontakt podczas śledzenia. Potem dzwoni telefon.

Lycia Wright usłyszała trzask szybko poruszającego się piekła zbliżającego się do jej domu w Lahainie i zdecydowała, że ​​czas się ewakuować.

66-latka wzięła leki na chorobę płuc oraz paszport i uciekła z osiedla w historycznej hawajskiej społeczności nad oceanem na kilka minut przed tym, jak okolica została pochłonięta przez płomienie. Kilka godzin później zadzwoniła do członków swojej rodziny i powiedziała im, że zasnęła w swoim samochodzie.

Wtedy jej telefon się wyłączył…

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 11:30

1691919900

Ponieważ komunikacja zawiodła, Lahaina pogrążyła się w chaosie i płomieniach

Przerwy w dostawie energii elektrycznej i komórkowej dla mieszkańców również utrudniały komunikację. Raporty radiowe były rzadkie, jak donosili niektórzy ocaleni, nawet gdy ogień zaczął pochłaniać miasto. Następnie blokady drogowe zmusiły uciekających kierowców do zjechania jedną wąską uliczką w centrum miasta, tworząc wąskie gardło, które wkrótce zostało otoczone ze wszystkich stron przez płomienie.

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 10:45

1691917200

Gdzie są pożary na Maui?

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 10:00

1691913600

Jason Momoa wydał surowe ostrzeżenie dla wczasowiczów podróżujących na Maui

Jason Momoa wystosował surową wiadomość do wczasowiczów, którzy mają nadzieję kontynuować podróż na Maui pośród śmiercionośnych pożarów.

Dwa dni po tym, jak podzielił się swoim „smutkiem” z powodu pożarów, które spustoszyły wyspę Hawaje, Momoa udostępnił post, w którym napisano: „Maui nie jest teraz miejscem na twoje wakacje. Nie podróżuj na Maui”.

Jakub Stolworthy raporty.

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 09:00

1691910941

Stevie Nicks dzieli się wzruszającym hołdem dla Hawajów, które zostały obrócone w popiół przez pożary

Wokalista Fleetwood Mac, Stevie Nicks, zamieścił na Instagramie długi hołd dla Lahaina, miasta Maui najbardziej dotkniętego trwającymi pożarami.

Nix pisze, że posiada dom na Maui w niewielkiej odległości od miasta i nazywa Lahainę „najbardziej magicznym miejscem na Ziemi”.

Skomentowała hołd: „Lahaina nie odeszła ~ jest po prostu daleko”.

Adam Withal13 sierpnia 2023 08:15

1691910000

Rozdzierająca serce hawajska ucieczka nowożeńców przed pożarami na Maui

Świeżo poślubiona para na Hawajach szczegółowo opisała swoją „rozdzierającą serce” ucieczkę przed pożarami na Maui. Cindy i Bob Kerler nigdy nie wyobrażali sobie spędzenia nocy poślubnej na wspólnej kanapie w garażu, ale tak się stało, gdy we wtorek 8 sierpnia nie mogli wrócić do hotelu w Lahainie, gdy miasto ogarnęły pożary. Ich szofer jest zmuszony zawieźć ich do miejsca, w którym zatrzymuje swoją limuzynę, z Cindy wciąż w swojej koronkowej sukni bez ramiączek i Bobem w jego czystym niebieskim garniturze. „Jesteśmy bardzo smutni widząc, jakie jest miasto i z czym zmagają się miejscowi” – ​​powiedziała Cindy po tym doświadczeniu. „Tak, nasz ślub trwał dzień i noc, ale dla nas to tylko jedna noc, ponieważ ci ludzie mają wpływ na resztę życia”.

READ  Wybory prezydenckie w Turcji decydują o tym, czy Erdogan powinien mieć jeszcze pięć lat

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 08:00

1691906400

Zakres pożarów, które pozostawiły blizny na zwęglonej ziemi Maui, uchwycony na nagraniu lotniczym

Film z drona pokazuje niszczycielskie skutki pożarów pustoszących wyspę Maui. Duże połacie ziemi w regionie Olinda były zwęglone na czarno i brązowo, płonące drzewa wciąż stały, gdy unosił się dym. Urzędnicy hrabstwa Maui potwierdzili w piątek po południu (11 sierpnia), że liczba ofiar śmiertelnych pożarów lasów na Hawajach wzrosła do 67. Pożary są najbardziej śmiertelną klęską żywiołową, jaką stan widział od dziesięcioleci, przewyższając tsunami z 1960 r., które zabiło 61 osób. W tym tygodniu na wyspie Maui płonęły co najmniej trzy pożary, napędzane przez suche wiatry i silne wiatry z przechodzącego tajfunu.

Olivera O’Connella13 sierpnia 2023 07:00