Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pracowników EY China zachęcano do noszenia insygniów Partii Komunistycznej

Pracowników EY China zachęcano do noszenia insygniów Partii Komunistycznej

Członkowie Partii Komunistycznej w EY China w Pekinie musieli nosić odznaki partyjne, aby pokazać swoją polityczną lojalność podczas pracy.

Komitet oddziałowy Partii Komunistycznej firmy złożył wniosek tuż przed dorocznymi spotkaniami parlamentarnymi w Chinach, okresem dużej politycznej wrażliwości w tym kraju. Oczekuje się, że legislatura poświadczająca pieczęć zatwierdzi prezydenta Xi Jinpinga na trzecią kadencję jako prezydent, a także zostanie wyznaczona nowa lista wyższych urzędników.

Komitet wysłał wiadomość ze swojego konta e-mail EY do wszystkich członków partii w biurze firmy księgowej Wielkiej Czwórki w Pekinie 23 lutego, według dwóch osób, które otrzymały dyrektywę. Oddział partyjny musi utworzyć komitet w firmie, gdy liczba jego członków jest większa niż siedmiu, ale mniejsza niż 50.

Większość z 97 milionów członków KPCh ma nosić w pracy szpilki partyjne, ale przynależność jest generalnie wyższa w politycznie wrażliwych czasach.

Od czasu dojścia do władzy ponad dziesięć lat temu Xi ożywił i wspierał lojalność szerokiego grona członków partii. Na początku jego kadencji partia wymagała od członków zwrotu składek, które dla wielu wynosiły tysiące renminbi, i wykluczała tych, których uważano za pozbawionych poświęcenia.

Chińskie grupy państwowe w ostatnich latach często wymagały od członków partii pokazywania odznaki lojalnościowej. Wewnętrzny regulamin partii stanowi, że „noszenie odznaki partyjnej jest obowiązkiem każdego członka partii komunistycznej”. Pomaga podkreślić ich tożsamość jako członków partii, zapewnia wypełnianie zobowiązań partyjnych i wzmacnia ich świadomość partyjną. „

W Chinach żółty sierp i młot nad napisem „Służ ludziom” stał się coraz bardziej znanym widokiem na piersiach kasjerów partyjnych, pracowników kolei, pilotów, policjantów i personelu medycznego.

EY China jest jednym z pierwszych znanych przykładów firmy z międzynarodowymi powiązaniami, która wymaga od swoich pracowników tego samego. Dyrektywa EY stanowi, że „naszywka powinna być umieszczona na środku lewej piersi i nie może być noszona na kołnierzu”. „W przypadku noszenia z innymi odznakami, powinny one być nałożone na nie”.

READ  Mieszkańcy Vermont są uwięzieni w „katastrofalnych” powodziach, ponieważ tama w Montpelier grozi pęknięciem

W zawiadomieniu stwierdzono, że wymóg ten był zgodny z kampanią komitetu partyjnego Pekińskiego Stowarzyszenia Księgowych, która wymagała od członków partii wyraźnego identyfikowania się w miejscu pracy. Podobne ugrupowania państwowe i prywatne firmy przeprowadzały od czasu, gdy Xi zapewnił sobie trzecią kadencję jako lider partii w październiku.

Wydaje się, że tylko pracownicy EY w stolicy Chin otrzymali wskazówki. EY China nie odpowiedział natychmiast na prośby o komentarz.

EY China jest własnością partnerów firmy w kraju, a jej zyski nie są dzielone z międzynarodową siecią doradców i audytorów EY. Podział działalności konsultingowej i audytorskiej nie jest w planach firmy.

Dodatkowe raporty Kay Wiggins z Hong Kongu