Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Władca Rosji obwinia ukraińskiego drona za zniszczenie budynku w Biełgorodzie

Władca Rosji obwinia ukraińskiego drona za zniszczenie budynku w Biełgorodzie

MOSKWA (Reuters) – Gubernator zachodniego regionu Rosji oskarżył ukraińskiego drona o uszkodzenie budynku mieszkalnego w mieście Biełgorod w niedzielę, po tym jak rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że obrona powietrzna zestrzeliła co najmniej cztery ukraińskie drony na zachodzie. z kraju.

„Pogotowie w Biełgorodzie” – powiedział Wiaczesław Gładkow, gubernator Biełgorodu, na swoim kanale Telegram, udostępniając zdjęcia rozbitych okien i rozbitych płytek murowanych w wielopiętrowym budynku, a także fragment z koncentrycznymi niebieskimi i żółtymi okręgami w kolorze ukraińska flaga.

„Przyczyny wypadku są ustalane” – powiedział, dodając, że „według wstępnej wersji uszkodzenie nastąpiło w wyniku ataku drona”, odnosząc się do drona, czyli drona bojowego.

Gładkow powiedział, że odwiedził miejsce zdarzenia i powiedział, że nie ma ofiar, i rozmawiał z mieszkańcami. Powiedział, że eksplozja o godzinie 17:43 czasu lokalnego w budynku nr 1 przy ul.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało wcześniej, że trzy drony zostały zestrzelone nad regionem Biełgorodu i jeden nad regionem Kurska, i poinformowało, że nie ma obrażeń ani uszkodzeń. Nie było jasne, czy uszkodzenie zgłoszone przez Gładkowa dotyczyło jednego z dronów cytowanych przez Ministerstwo Obrony, czy też był to osobny incydent.

Ataki dronów w głębi Rosji nasiliły się od czasu zniszczenia drona nad Kremlem na początku maja. Cywilne obszary stolicy zostały zbombardowane pod koniec maja, a handlowa dzielnica Moskwy była celem ataków dwa razy w ciągu trzech dni na początku tego miesiąca.

Montaż przez Jaya Faulconbridge’a. Edytowanie przez Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.