Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce: Wielka Brytania rozpoczyna ostatni dzień w Polsce

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie,

Issy Bovey zdobyła złote medale we wszystkich mistrzostwach juniorów

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce

miejsce: Stadion Śląski, Polska Daktyle: 23-25 ​​czerwca

zasięg: Na żywo w BBC iPlayer, witrynie i aplikacji BBC Sport (niedziela o 14:20 GMT)

Essie Bovey zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m kobiet, a Wielka Brytania spadła na czwarte miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce na Śląsku w Polsce.

Bovi (23 lata) zdobył 2 minuty i 00,39 sekundy i przekroczył linię bramkową za Szwajcarką Audrey Wero.

„Jestem trochę zawiedziony, że nie wygrałem, ale to dobry występ, z którego mogę być dumny” – powiedział Bovey.

Zespół GB ma 13 punktów straty do trzecich w tabeli Niemiec przed ostatnim dniem zawodów w niedzielę.

Wielka Brytania i Irlandia Północna zdobyły 258,5 punktu w 25 wydarzeniach, a do końca zostało 12, a wydarzenia z ostatniego dnia będą transmitowane na żywo na platformach cyfrowych BBC od godziny 14:50 GMT w niedzielę.

Wydawało się, że GBP drugiego dnia utrzyma drugie miejsce, ale kwartet męskiej sztafety 4 x 100 m został później zdyskwalifikowany za naruszenie trasy.

Jeremiah Azo, Oliver Brumby, Richard Quilty i Tommy Ramadan uzyskali czas 38,44 sekundy i zajęli drugie miejsce za Niemcami.

W sobotę Seamus Derbyshire, inny reprezentant Wielkiej Brytanii, zajął trzecie miejsce w biegu na 400 m przez płotki mężczyzn, zajmując w sumie czwarte miejsce.

W biegu na 1500 metrów mężczyzn George Mills zajął piąte miejsce z czasem 3:38,17 minuty, a bieg hiszpański wygrał Muhammad Kathir, ustanawiając rekord mistrzostw wynoszący 3:36,95 minuty.

Lena Nielsen zajęła także piąte miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki kobiet (55,36 sekundy), a Josh Zeller w biegu na 110 metrów przez płotki mężczyzn (13,59 sekundy).

W zawodach terenowych najlepszy rzut Lawrence'a Okoye wynoszący 60,93 m zapewnił sobie piąte miejsce – tę samą pozycję osiągnęła Jade Eve w skoku o tyczce kobiet z przewyższeniem 4,50 m.

W duchu rywalizacji belgijska miotacz kulowy Julienne Bomko skupiła się na biegu na 100 metrów przez płotki kobiet, zdobywając ważne punkty dla swojego kraju po wycofaniu się swojej koleżanki z drużyny.

Wyjaśnienie wideo,

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce drużynowej: Miotacza kulą Julian Bomko biegnie na 100 metrów przez płotki

READ  Polska w pierwszym kwartale pozostaje największym importerem rosyjskiego LPG